Ljepota Dushe i Vanjska Ljepota

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#16 Post Postao/la ra-ja »

i unitrasnja i vanska ljepota cine covjeka konpletnim ... po vanskoj ljepoti se nemoze vidjeti kakva je osoba u dusi i srcu...a to unutra se otkriva komunikacijom druzenjem sa datom osobom ............

Avatar
Psihoanaliza
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 39
Pridružen/a: 08 Jan 2008 02:00
Lokacija: USA

#19 Post Postao/la Psihoanaliza »

Alma_sa je napisao/la:...zna¹, prvo ¹to te kod nekog privuèe jeste izgled, meðutim, to i ne treba da bude toliko bitno...sla¾em se s tobom da je ono ¹to nosimu unutar du¹e najva¾nije u svemu, to je ne¹to ¹to nas obilje¾ava, ne¹to ¹to nam niko ne mo¾e izmjeniti, ne¹to, po èemu nas prepoznaju...ljepota jeste prolazna stvar u ¾ivotu i normalno da je bitnije imati "ljepotu" iznutra, biti vedar, zraèiti nekim optimizmom...kada ti je puno srce i du¹a, onda si sretan èovjek, jer ni¹ta ti drugo i ne treba...jer ljepota nije u licu, ljepota je svjetlost u srcu... :naughty:
znas sto je moja mama uvijek govorila i ja se cvrsto drzim toga...netko moze biti lijep da te zasjeni izgledom, i da tu osobu slusas iza zatvorenih vrata da neznas kako izgleda, mozes po ''prici'' pomisliti da je najljepsa ili najruznija osoba na svijetu, ili da ako je lijepa izgubi svu tu ljepotu da je cak i nevidis da je cak vidis kao ''rugobu'' eto neznam koliko sam se dobro izjasnila, ali mislim da ste me u biti svi razumjeli. sto je pjesnik time htio reci :biggrin: cheers!!!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#23 Post Postao/la belly_dancer »

naravno da svi prvo primjetimo vanjski izgled..ako je osoba otvorena onda pristupimo odmah,a ako je malo povucenija onda se neko vrjeme ipak suzdrzavamo o kontakta..ali osobno mislim da je bitnije kakav si u dusi :)
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#24 Post Postao/la ra-ja »

Prvo nas privuce vanska ljepota......a kasnije nas dokusuri unutrasnja ljepota.....i mi smo gotovi.....ako se sve to podudari..... :D

Mislim unutrasnja ljepota i vanjska daje kompletan dojam o jednoj osobi...

A ustvari sve je stvar ukusa svakog pojedinca....... :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#25 Post Postao/la belly_dancer »

mislim da je nama bilo dosadno u raju samo znati nekog ko dusu pa nas je zato bog poslo na zemlju da vidimo i kakva vanjstina moze bit :biggrin: sta nije tako?..pa moze bit.. :P
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#26 Post Postao/la ra-ja »

Nije tako...bog nas je stvorijo na zemlji...sa dusom i tijelom....a odlazi sa zemlje.... samo dusa...... :)

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#27 Post Postao/la Sabinam »

Osoba ma koliko lijepa bila ako glupavo ili oholo zbori...ja ju prekrizim bez razmisljanja
A ako je netko ne bas ugodne vanjstine (jer ipak je svako lijep na neki nacin...o ukusima je tesko raspravljati) svojom otvorenoscu, duhovitoscu i emocionalnom inteligencijom moze postici da je gledam na sasvim drugaciji nacin...i da potpuno zanemarim bilo koji fizièki nedostatak

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#28 Post Postao/la ra-ja »

Da u pravu si @ Sabina da ima osoba koje su lijepe ali jako glupe....
Ali ono sto je u mojim ocima privlacno kod muskarca i smatram lijepim nemora znaciti da je tebi lijepo i obrnuto.....
Naravno veoma vazno je imati osobu pored sebe koja ti odgovara i dusevno i telesno,,,, :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#29 Post Postao/la belly_dancer »

Ra-Ja je napisao/la: Naravno veoma vazno je imati osobu pored sebe koja ti odgovara i dusevno i telesno,,,, :)
e ovo je vec jaaako dobra recenica..jako ljepo receno =D>
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori