Kolumna

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#16 Post Postao/la mala-plava21 »

jaran1 je napisao/la:
Pa to mi nikako nije jasno jer kritike u vecini slucajeva nisu zlonamjerne vec bas suprotno, dobronamjerne su. Draza mi je kritika nego da me neko pusti da radim nesto krivo a nisam toga ni svijesna. Mislim da bi trebali iskreno reci drugima kada uocimo da nesto nije u redu ali isto tako na lijep nacin primiti kritiku jer samo tako cemo biti bolji u tim stvarima u kojima smo pogrijesili.
Iz iskustva znam da niko ne voli da mu kazes da je pogrijesio
Jos ce da se uvrijedi ili cak napadne
Ako sigurno znamo da neko nije spreman prihvatiti kritiku ili savjet, pustimo ga da tone kad zeli

Ja sam jako iskrena po prirodi pogotovo prema prijateljima i uvijek cu im reci sta mislim bez obzira na njihovu reakciju jer trebaju da znaju ako u necemu grijese kao sto to trebam i ja i nikada ih necu pustiti da tonu samo zato sto im je ego malo prevelik.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#17 Post Postao/la mala-plava21 »

Odgoj djeteta
Bas sam nesto puno o tome razmisljala u zadnje vrijeme nemam dijecu to vec znate ma ne nisam ni trudna da odmah kazem dok nekima nije proradila masta. Mucilo me to kako se sve mijenja sa generacijama i kako je sve teze odgojiti ispravno dijete. Kako to mislim pa ovako: dosta mi je da znam iz prica kako je bilo kada je moja mama bila dijete i cura kako je to bilo u njihovo vrijeme koliko se toga promijenilo kada sam ja bila dijete i kada sam bila u pubertetu i da pogladam danasnje "klince" koje imaju sve sto zele i rade sve sto zele iako mi je to cudno da sa 10g vec dobivaju toliku slobodu a da ne spominjem kako je kada imaju samo 15g pa se pitam sta ce biti za 15g kada moje dijete bude bilo u pubertetu.
Jer mislim da nije sam problem sa odgojem smatram da sam sposobna dobro odgojiti dijete i nauciti ga sto je ispravno i moralno ali tu tek po mom pocinje problem jer zbog prebrzog tempa zivota vecina roditelja ne provodi dovoljno vremena sa vlastitom dijecom a kamoli da ih ispravno odgoje e sad zamislite da je medju 90% dijece kojima nedostaje odgoja bude vase u koje ste toliko ulozili truda. E ono bas nece biti prihvaceno medju takvima jer je drugacije od njih bez obzira sto ste vi sve ucinili da bude normalno dijete. Pa sta je onda bolje odgojiti svoje dijete kako treba ili pustiti da ide svojim tokom i postane kao sva ostala dijeca bez pravoga odgoja. Mogu sada se muciti oko toga ali necu nista rijesiti pa je najbolje da tok zivota odredi svoje sa namjerom da svoje dijete ucinim moralnom i iskrenom osobom.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#18 Post Postao/la mala-plava21 »

Pogled na zivot
Opet sam razmisljala o tome koliko smo razliciti svako od nas. Bas mi se svasta mota po glavi u zadnje vrijeme al pustimo sad to. Razmisljala sam kako je svako od nas rodjen negdije drugdje drugacije odgojen druge vjere oznaceni nekim drugacijim i jedinstvenim dogadjajem od nas ostalih i ja od vas drugacijim. A opet pogled na zivot nam je toliko slican i svi tezimo ljubavi iskrenoscu i postenju naravno uvijek ima izuzetaka koji se tu ne ubrajaju ali to je normalno kao sto sam rekla nismo svi isti, a toliko smo opet slicni. Interesantno je to kako samo mozemo biti toliko razliciti i toliko slicni.
Sve nas veze tuga i sreca koju smo svi osjetili tijekom zivota svi tezimo vlastitoj obitelji i poslu koji volimo da budemo sto zadovoljniji i sretniji u zivotu koji zivimo. U svima nama postoji zelja za opstankom i borbom prema naprijed i strahu od bolesti i tuge. Pa zar nam stvarno nisu slicni pogledi na zivot ili mozda bolje da kazem ciljevi kroz zivot a one ostale sitnice koje se dogadjaju nas cine drugacijima i jedinstvenima u tom nasem put naprijed kroz zivot koji nas sve ceka.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#19 Post Postao/la mala-plava21 »

Prava ljubav
Evo i ja sam kao i mnogi u potrazi za pravom ljubavi ne brinite nisam dala oglas ni uzela pusku pa sumom trazim :chuckel: :chuckel: da se malo i ja malo nasmijem sama sebi :P Svi mi tezimo za boljom polovicom ljubavi svoga zivota kako mi cure volimo reci da imamo s kim dijeliti dobro i lose smijati se i plakati ako treba buditi se kraj njega i stvoriti novi zivot nije li to nesto predivno nisam to osjetila ali zaista vjerujem da je to jedinstven osjecaj kada stvoris novi zivot koga neizmjerno volis kao i ta osoba tebe ali do svega toga treba uloziti puno truda u vezu povjerenja i biti siguran da je ta osoba s kojom zelis provesti citav zivot ja tu osobu nisam nasla a zelim ne radi udaje kao sto se vecina cura zele udati a o ostalom ne razmisljaju ja zelim pronaci tu osobu radi toga da podijelim ljubav s njom koju nosim u sebi
radi svih onih malih radosti uspona i padova u kojima se bodrimo i oslonac smo jedno drugom zvuci predivno i tko nebi zelio pronaci pravu ljubav e nadam se da cu je uskoro pronaci kao i svi vi koji tragate za njom ali samo polako sigurno i strpljivo to je moj savjet samoj sebi pa tako i vama a oni koji su je pronasli zelim da neizmjerno uzivaju u njoj i sjete se kako im je bilo prije nego sto su bili zajedno da je jos vise cijenite.


[smilie=kiss of love.gif]
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#21 Post Postao/la mala-plava21 »

Bravoo prekrasno si to napisala i iskreno tocno onako kako i je danas sto se tice prijateljstva, nadam se da ce se i drugi ugledat na tebe i napisati tako lijepo svoje misljenje o nekoj drugoj temi kiss :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#22 Post Postao/la mala-plava21 »

slatkica_19 je napisao/la:Prijateljstvo
Potrudite se i vi i pokusajte s vasim prijateljima provoditi vise vremena,vise razgovarati jer vidimo u sta se sve pretvara.Prijateljstvo je nesto najljepse,ali ljudi ne razumiju da se prijateljstvo gradi godinama i da ne mozes biti prijatelj tek tako.Treba znaci vremena,djela sto je najbitnije jer po tome se poznaju prijatelji,price i nekih laznih obecanja je danas i previse. :D
Slazem se s tobom dobro si rekla posebno ovaj dio =D> =D>
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Beksi
Pocetnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 26 Aug 2007 02:00
Lokacija: Macedonia

#23 Post Postao/la Beksi »

foliranje
u posljedn vrjeme vec kako i znamo tehnika i tehnologija su u najvisoko nivo tako da postoje preprarate
sto promjenjaju cak i fizicki izgled i u posljedno vrjeme vec je jako korisno
ostaje neodgovoreno pitanje zasto ljudi nemogu biti oni sto jesu prirodni i takvi kakvi su stvoreni
zar ne im izgleda ljepo no sto je prirodno pa imaju potrebe od foliranja
nitko nemoze protiv prirode to je jasno za vecina ljudi al maloko postuje to
vise cjena i vrjednost ima ono sto je prirodno zato ljepota se krije u prirodi a ne u tehnolgiju i kozmetickim preparatima
uzivajte u zivotu i budite oni sto jesu izgledat cete ljepo i savrseno original i u izgledu i u dusi...

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#24 Post Postao/la mala-plava21 »

Pohvale BeksI za komentar :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Beksi
Pocetnik
Postovi: 18
Pridružen/a: 26 Aug 2007 02:00
Lokacija: Macedonia

#25 Post Postao/la Beksi »

hvala puno nadam se da necete zamjerit o izgovorne grjeske jer toliko mi znanje o bosanskom jezikom hvala jos jednom za sve

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#26 Post Postao/la mala-plava21 »

BeKsI je napisao/la:hvala puno nadam se da necete zamjerit o izgovorne grjeske jer toliko mi znanje o bosanskom jezikom hvala jos jednom za sve
Ma naucit ces sta bi ti zamjerili i koliko cu ti puta morati reci da se nemas zasto zahvaljivat :wave:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#27 Post Postao/la mala-plava21 »

Zaljubljenost
Svako u zivotu osjetio je bar jednom sto znaci biti zaljubljen i kada nas obuzmu neki drugi osjecaji inace nepoznati nasemu tijelu koje cak podrhtava kada je ta osoba u pitanju. Kao da smo zacarani usudila bi se iskoristiti tu rijec. Zaljubljenost je predivan osjecaj ali tada pocinje sve ostalo sva ona nagomilana pitanja. Dali smo se smijeli zaljubiti u tu osobu dali je to ispravno ili dali je ta osoba uopce za vas. Dali je on uopce slobodan, pa dali ga uopce poznate osobno da se vidjate ili preko neke trece osobe pa nj morate moliti da ga pozove da izadje s vama. Pa onda slijedi dali se vi svidjate toj osobi i dali je osjecaj zaljubljenosti obostran. To treba saznati pokazujuci vasu sklonost njemu a kako ako vas je strah odbijanja i sto dalje ako taj osjecaj nije obostran ako vam se svidja naprimjer prijatelj pa se bojite da ce to unistiti vase prijateljstvo neki smatraju da ce ispasti smijesni. Sto ako i osjecaj bude obostran a on je kilometrima i kilometrima daleko. Sto ako se zaljubite u osobu preko neta i strah vas je otkrivanja pravog lica i bojite se da ta osoba nije takva kakva se prestavljala bez obzira sto joj vi vjerujete i kako onda dalje. Stavit cu sad ovako upoznali ste tu osobu i ispalo je sve onako kako se cinilo i obadvoje ste zadovoljni i zaljubljeni i onda svako natrag povratak u svoj zivot i odrzavanje veze preko interneta i mobitela ali do kada dali to moze opstati? Znam znam pretjerala sam sa pitanjima i zakomplicirala do neba priznajem znam nekada jako puno komplicirati(kada se iscrpim znam ovako razmisljati) ali kada nekada razmislim i pogleda to ovako i zapitam se svim ovim pitanjem jer to postoji i to je cista realnost bez ruzicaste boje i tvrdnje da je ljubav slijepa,e u trenutcima kada to sagledam ovako pitam se dali vrijedi biti zaljubljen i tada ne znam sama sebi odgovoriti,ali ako isto pitanje postavim osobi ( sebi kakva sam svakodnevno)koja je uvijek nasmijana, raspolozena, pozitivna, spremna krenuti u nepoznato i vjerovati u sretne zavrsetke ali isto bez ruzicaste boje vec realno onako kako je (prerasla sam ruzicastu pa mi ne lezi vise) tada vrijedi biti biti zaljubljen i vrijedi krenuti u nepoznatu da otkrijemo sto nas tamo iza ugla ceka. Jer ona osoba koja prevladava u meni misli da nas sve ceka sreca odmah na domak ruke samo trebamo skupit snage i prihvatit sto nam zivot pruza a pogotovo ako je to osoba koja je zaljubljena u nas kao i mi u nju.

[smilie=love together.gif]
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#28 Post Postao/la mala-plava21 »

Moram prokomentirat bez obzira sto ce me neki smatrati umisljenom ali ne opterecujem se tim jer oni meni dragi znaju kakva sam, da sam jako ponosna na ovaj svoj tekst gore bas mi nekako dobro i posebno zvuci i bas sam sretna radi toga kao kad ucinite nesto dobro e tako se sad ja osjecam :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#29 Post Postao/la mala-plava21 »

Niko nema zelju za izrazavanjem hm bas steta :huh:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#30 Post Postao/la mala-plava21 »

Brzina ili romantika
Bas sam nasla naslov hm ali nekako mi se najvise uklapao u ono o cemu zelim pisati. Necu vas vise drzati u neizvjesnosti zanima me dali vam je draze vjecno dopisivanje preko interneta gdje je odmah povratna poruka ako je rijc o msn-u ili malo kasnije ako je rijec o mailu ili PP ili se volite sjetiti nekad jedinog nacina komunikacije pisma. Smatram da su pisma romanticna u jednu ruku naravno ovisi o tome s kime se dopisujete. Ja volim pisma naravno ne uvijek i sa svakim da se tako dopisujem ali s vremena na vrijeme. Smatram da imaju neku posebnu car, ipak onaj koji pise pismo mora odvojiti vrijeme za to i pripremiti se. Iz iskustva govorim da tada intezivno razmisljate o toj osobi kojoj pisete i posvecujete potpunu paznju tom pismu. Pisma su puno puno toplija i neusporediva sa ostalim vrstama komunikacije. Iz pisma mozete puno saznati prvo je sto vidite rukopis te osobe vidite koliko je paznje ili ljubavi ulozeno u njega moze se cak osjetiti miris osobe koja ga je pisala. I kada napokon napisete pismo za sto se danas jako rijetko odlucuju trebate odsetati do poste da bi bilo poslano. Tada sa nestrpljenjem i radoscu iscekujete odgovor na poslano pismo. Zaista smatram da je to poseban osjecaj na koji su neki potpuno zaboravili a zaista je steta jer puno propustate. Predlazem da vama dragoj osobi uputite nekoliko lijepih rijeci ujedno ih iznenadivsi pismom otkrijete tu zaboravljenu car. Ja jesam i neizmjerno sam sretna radi toga. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori