Moji roditelji

Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#17 Post Postao/la Bebuskaa »

jaran1 je napisao/la:Rano sam spoznao da su mi roditelji najbolji prijatelji
Sve sto urade, rade za nase dobro, a ne zato sto nas mrze
Kada sam prije nekoliko mjeseci izgubio oca nisam mogao da povjerujem da ga nikada necu vise vidjeti
Mislim da bi trebali poslusati pjesmu E moj cale koju pjeva Sejo Kalac, sve ce vam biti jasno sta mislim
Uvijek mi se oci napune suzama kada je slusam
Zato, pazite roditelje dok su jos zivi, vidjecete koliko su nam vazni u nasem zivotu kada ih izgubite

Potpuno se slazem...svaka cast....najbolji prijatelji su ti otac i mati ko ih ima zive na zalost dosta nas nema tu sansu da uzivamo i gledamo kako nam roditelji uzivaju i stare sretni sa nama ..... :(

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#20 Post Postao/la thug »

Za hairli dom i uspjeh porodice najbitnija je sloga izmedju roditelja i djece... Da mi i upola pazimo na svoje roditelje koliko oni na nas to bi savrseno bilo, a niko nemoze reci da to cini ! Voljeti, paziti i postivati svoje roditelje znaci voljeti paziti i postivati samog sebe...!
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#21 Post Postao/la mala-plava21 »

thug je napisao/la:Za hairli dom i uspjeh porodice najbitnija je sloga izmedju roditelja i djece... Da mi i upola pazimo na svoje roditelje koliko oni na nas to bi savrseno bilo, a niko nemoze reci da to cini ! Voljeti, paziti i postivati svoje roditelje znaci voljeti paziti i postivati samog sebe...!

=D> =D> =D> =D> lijepo nema sta
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#26 Post Postao/la Tourniquet »

jaran1 je napisao/la:
ekranka je napisao/la:
jaran1 je napisao/la:Rano sam spoznao da su mi roditelji najbolji prijatelji
Sve sto urade, rade za nase dobro, a ne zato sto nas mrze
Kada sam prije nekoliko mjeseci izgubio oca nisam mogao da povjerujem da ga nikada necu vise vidjeti
Mislim da bi trebali poslusati pjesmu E moj cale koju pjeva Sejo Kalac, sve ce vam biti jasno sta mislim
Uvijek mi se oci napune suzama kada je slusam
Zato, pazite roditelje dok su jos zivi, vidjecete koliko su nam vazni u nasem zivotu kada ih izgubite
Sad sam trazila temu na kojoj se nesto moze napisati o rodteljima i procitam tebe.prije mog posta na pjesmi koja u srce dira..da i moja pjesma je to...iz istog razloga..
Tuga koje nismo svjesni u potpinosti dok je ne dozivimo..
I nema se tu rijeci..neopisiva bol koju ni godine ne mogu odnijeti..
Dio mene kao da je nestao..i nikad se nece vratiti..
Uhvatim se u trenucima kada mislim da me ta smrt promjenila iz korijena doslovno..jednostavno osjecaj falenja..onoga cija je ljubav bila cista i iskrena...volim svaku pomisao na njega..a njega nema..
Zapravo ja ne mogu ni prihvatiti da ga nema..
Nadam mu se jos uvijek..
Ekranko, moj rahmetli otac mi je cesto govorio da trebamo biti svjesni prolaznosti zivota i da budemo svjesni da i najdraze gubimo ma koliko ih voljeli
Svjestan sam boli koje imas, ali moramo biti jaki i misliti o buducnosti, a nasi najmiliji ce uvijek biti u nasem srcu
I ja ne mogu da prihvatim cinjenicu da moga oca nema, i ne mogu da zamislim da me nece vise docekati kada budem isao u BiH, ali sam sretan sto sam imao oca s kojim sam se dobro razumio i koga sam puno volio

Budite zahvalni sto ste ih imali, sto vam je bio pravi otac, koji vas je volio i koji je ostavio dubok trag u vasim zivotima..
Znam tesko je izgubiti nekoga koga volis, ali bar to koliko je bio ziv imali ste oca i imali ste sigurnost koju je on pruzao..

Ja ga imam i sada.. ali samo na nekom papiru.. Postoji ziv je, ali ne postoji u mom zivotu... I sve sto me veze za njega su neke negativne stvari... ..
nemas se cega ni sjecati.. i to boli svaki dan... :( :(

Avatar
__kockar__
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 Sep 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#28 Post Postao/la __kockar__ »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
jaran1 je napisao/la:
ekranka je napisao/la: Sad sam trazila temu na kojoj se nesto moze napisati o rodteljima i procitam tebe.prije mog posta na pjesmi koja u srce dira..da i moja pjesma je to...iz istog razloga..
Tuga koje nismo svjesni u potpinosti dok je ne dozivimo..
I nema se tu rijeci..neopisiva bol koju ni godine ne mogu odnijeti..
Dio mene kao da je nestao..i nikad se nece vratiti..
Uhvatim se u trenucima kada mislim da me ta smrt promjenila iz korijena doslovno..jednostavno osjecaj falenja..onoga cija je ljubav bila cista i iskrena...volim svaku pomisao na njega..a njega nema..
Zapravo ja ne mogu ni prihvatiti da ga nema..
Nadam mu se jos uvijek..
Ekranko, moj rahmetli otac mi je cesto govorio da trebamo biti svjesni prolaznosti zivota i da budemo svjesni da i najdraze gubimo ma koliko ih voljeli
Svjestan sam boli koje imas, ali moramo biti jaki i misliti o buducnosti, a nasi najmiliji ce uvijek biti u nasem srcu
I ja ne mogu da prihvatim cinjenicu da moga oca nema, i ne mogu da zamislim da me nece vise docekati kada budem isao u BiH, ali sam sretan sto sam imao oca s kojim sam se dobro razumio i koga sam puno volio

Budite zahvalni sto ste ih imali, sto vam je bio pravi otac, koji vas je volio i koji je ostavio dubok trag u vasim zivotima..
Znam tesko je izgubiti nekoga koga volis, ali bar to koliko je bio ziv imali ste oca i imali ste sigurnost koju je on pruzao..

Ja ga imam i sada.. ali samo na nekom papiru.. Postoji ziv je, ali ne postoji u mom zivotu... I sve sto me veze za njega su neke negativne stvari... ..
nemas se cega ni sjecati.. i to boli svaki dan... :( :(

e halide imamo mi nekakvi slicnosti...pa i sa ovim ocevima...
da i kod mene je ista stvar...otac na papiru....a jbg tako ti je to...
a @ekrnka ti si ga imala, bio je kod tebe kad ti je bilo najteze....
mislim nije ni sad fino sto ga nema (na zalost sudbina je takva)...
ali roditelji su nesto sto treba da se postuje...(naravno ako zasluzuju postovanje)...
:huh:
mali cojk sa VELIKIM DIMENZIJAMA :P

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#29 Post Postao/la Mala_selmica_ »

citala sam vase komentare na ovu temu i zao mi je, sto vam je pojedinima tesko u dusi.
ja imam oba roditelja (hvala bogu) ali vise imam kontakta sa mamom,sa tatom ama bas nikako, imam oca a kao da ga i nemam. dok sam bila mala, uvjek me je pazio i uvjek me je branio ako je mama galamila na mene, a sada kada sam odrasla kao da i nisam njegova kcerka :huh: nikad nismo sjeli pa se ispricali, mozda u mjesecu da progovorimo dvije rijeci a nekad prodje mjeseci cutnje. neznam zasto je tako, imam jako strogog oca, on ima ono svoje JA iako sam ja odrasla i imam svoj zivot. ali nekad me stegne srce, kad vidim svoje jaranice kako imaju OK kontakt sa ocem, pa se zezaju i on ih savjetuje, a ja imam oca ali nikad takav odnos nisam imala a nit cu imati. neznam kako je kad izgubis nekoga nit znam kako je kad nemas nekoga, ali ja imam oca u jednu ruku a u drugu kao da nemam. zbog toga mi nekad bude tesko, npr. cak i kad imam rodjendan, ne cestita mi, nikad nije bio ponosan na mene, na odnos moje brace i sestara.
al opet, ja imam svoj zivot i zivim ga kako znam, bio on tu za mene ili ne... :huh:

Odgovori