Smisao zivota..

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#2 Post Postao/la thug »

Odgovor na to pitanje bih bio na vjesrskoj osnovi... To se nemoze objasniti bash na neki idealan nacin jer bi pogresni ljudi to mogli pogresno protumaciti... a Ljubav sto ti spominjes je samo dio zivota al veoma bitan faktor!
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#6 Post Postao/la Tourniquet »

SMisao zivota je borba.. Svako se bori za neke svoje ideale.. neki svoj put koji misli da je ispravan.. i cijeli svoj zivot provodi u toj borbi..
DA li vrijedi traziti smisao ili se treba jednostavno prepustiti tom nekom ustaljenom toku..
Radjamo se da bi zivjeli, zivimo da bi umrli.. Sa rodjenjem se nas krug otvori da bi se ponovo zatvorio nakon smrti..
Koliko je taj nas krug vrijedan, koliko je ispunjen, koliko prazan... To zavisi samo od nas samih i nacina na koji cemo shvatit smisao zivljenja..
nekom je to zabava.. nekom zarada novca.. nekom opet potraga za ljubavi.. Svako ima neki svoj smisao, svoj nacin na koji on interpretira svoje zivljenje,..
Nas je zivot dovoljno dug da bi mogli pronaci smisao.. ali nedovoljno dug da bi taj smisao i odzivjeli.. JEr zivot je kratak koliko god da on trajao..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

ekranka je napisao/la:Za sto covjek zivi? ..
Za Ljubav
Iz Ljubavi je rodjen iz ljubavi zivi prema ljubavi ce i da umire

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#9 Post Postao/la becanka »

GARAVA je napisao/la:ukratko za mene je smisao zivota da covjek ostvari svoje ciljeve koji su za svaku osobu razliciti i da ucini sve sto moze da mu svaki dan bude sretan i kada ostari da ima puno lijepih uspomena.kada ostarim voljela bi se sjecati svog zivota zadovoljna i sa osmijehom na licu :)








Slazem se sa tvojim komentarom.. :thumbsup:
Lijepo se sjetiti na dobro, ljepo i radostnu proslost... :)

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#10 Post Postao/la irma26 »

LAFF je napisao/la:
ekranka je napisao/la:Za sto covjek zivi? ..
Za Ljubav
Iz Ljubavi je rodjen iz ljubavi zivi prema ljubavi ce i da umire
Treba razmisliti... =D> =D> =D>
Fenomenalno!!!!!!!!!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#11 Post Postao/la ra-ja »

LJUBAV....je smisao zivota.... :biggrin:

A zivot je stvoren iz ljubavi.........kako @LAFF kaze....

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#12 Post Postao/la becanka »

=D> Tako je @tirara - @LAFF =D>

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#13 Post Postao/la mrki62 »

Biti veseo , biti zdrav i sloga meðu najmilijima :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#15 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_21 je napisao/la:
GARAVA je napisao/la:ukratko za mene je smisao zivota da covjek ostvari svoje ciljeve koji su za svaku osobu razliciti i da ucini sve sto moze da mu svaki dan bude sretan i kada ostari da ima puno lijepih uspomena.kada ostarim voljela bi se sjecati svog zivota zadovoljna i sa osmijehom na licu :)
imam ja svog sefa koji je ostvario svoj cilj. postao je bogat. ima 4 auta. ne zna u koje bi prije sjeo. novca ima ne zna ni sam koliko. i sta? opet mu je samo novac na pameti. jos,jos,joooooos... i nikad dosta,dok ga ne zatrpa.

i opet mi jednom veli da i nije bas sretan.

sta ces? [-(

vjera i ljubav bi trebali biti smislovi zivota,a novac... ja ga osobno prezirem.
Vidi¹ , pravi laf je onaj , ¹to je sretan kad ima tri osnovne stvari u ¾ivotu :)

- Use - dakle , da ima ne¹to pojesti

_ Nase - da ima ¹ta obuæi ,............. da ga ne zebe ili da nije go :)

- Podase - da ima ¹ta posexati ,..............

Eto , to je sreæa :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori