Ljubavna prica

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

Ljubavna prica

#1 Post Postao/la Mala_selmica_ »

.... Marko I Ana ....


Decko: Duso, trebamo razgovarati.
Cura: Marko, sto to to znaci?
Decko: Nesto se dogada...
Cura: Sta? Sta nije u redu? Je li lose?
Decko: nezelim te povrijediti draga!
Cura: (misli) Oh, moj Boze, nadam se da ne misli prekiniti sa mnom! Volim ga toliko mnogo!
Decko: Duso, jesi li tu?
Cura. Da, jesam. sto je tako vazno??
Decko: Nisam siguran trebam li ti reci...
Cura: Pa, upravo si zapoceo, pa, molim te, samo mi reci.
Decko: Odlazim...
Cura: Sta to govoris? Ne zelim da me ostavis, volim te.
Decko: Ma ne tako! Mislim selim se odavde.
Cura: Zasto? Cijela tvoja obitelj zivi ovdje.
Decko: Pa, moj otac me salje u internat daleko odavde.
Cura: Ne mogu vjerovati!

[Otac: (uzima drugi telefon, prisluskuje i ljutito vice: Ana! Sto sam ti rekao o pricanju sa deckima?!!!.....Mars sa tog prokletog telefona!! (i spusta slusalicu)]

Decko: Tvoj otac djeluje veoma ljut!
Cura: Ma , znas kakav je, ali svakako nezelim da odes.
Decko: Bi li pobjegla sa mnom?
Cura: Duso, znas da bi, ucinila bih sve za tebe, ali ne mogu. Znas dobro sto bi se desilo kad bi to ucinila! Otac bi me ubio!
Decko: OK! Razumijem! Nagadam...
Cura: (misli) Ne mogu vjerovati sto se dogada...
Decko: Trebam ti dati nesto veceras zato sto odlazim sutra letom 1-80 ujutro, pa te trebam vidjeti sad.
Cura: OK! Pobjeci cu iz kuce i vidjeti cemo se u parku.
Decko: Dobro. Biti cu tamo za 20-tak minuta!

[ Sreli su se u obliznjem parku, i jedno drugo jako zagrlili. I on joj je dao pismo.]

Decko: Ovo je za tebe, moram ici!
Cura: (pocinje plakati)
Decko: Duso, ne placi, znas da te volim...ali moram ici.
Cura: OK! (odlazi)

[ Oboje su se vratili svojim kucama. I Ana pocinje citati pismo koje joj je on dao.]

Kaze...

Ana,

Sigurno znas da odlazim, znao sam da ce biti bolje ako napisem pismo objasnjavajuci ti istinu koliko mnogo sam brinuo za tebe. Istina je: da te nikad nisam volio, toliko sam te mrzio, ti si k**** i nemoj to nikad zaboraviti! Nikad se nisam brinuo za tebe i nikad nisam zelio pricati s tobom, i biti s tobom, Zbilja nemas pojma koliko te mrzim. Sada kada odlazim i mislio sam da bi trebala znati da te mrzim, kurvo! Nikad nisi radila pravu stvar, i nikad nisi bila tu. Nisam mogao zamisliti da nekog mogu mrziti ovako kao sto tebe mrzim! Nikada te vise ne zelim vidjeti! Nece mi nedostajati tvoji poljupci kao prije, ne zelim te vise nikad zagrliti. Neces mi nedostajati i to je obecanje. Nikad nisi imala moju ljubav i zelim da zapamtis: Kurvo, zadrzi ovo pismo jer je ono mozda zadnja stvar koju ces dobiti od mene. Jebi ga. Mrzim te veoma mnogo. Necu s tobom razgovarati uskoro....Zbogom.

Marko

[ Ana je pocla plakati, bacila je pismo u smece i plakala satima]

Dan je prosao....tuzna je...depresivna...i osjeca se usamljeno....Tada je netko nazvao...

Prijateljica: Kako se osjecas?
Ana: Ne mogu vjerovati da se to dogodilo upravo...mislila sam da me voli.
Prijateljica: Oh, o tom mi je Marko ostavio poruku. Prije nekoliko dana. Rekao mi je da ti kazem da pogleds u dzep unutrasnji ili tako nesto...
Ana: hmmm....dobro...

[ Pronasla je komadic papira u dzepu.]

Kaze:

Duso, nadam se da si procitala ovo prije nego pismo moje. Mislio sam da ce tvoj tata procitati pismo, pa sam zamjenio nekoliko rijeci...

MRZITI = VOLITI
NIKAD =UVIJEK
NECU =HOCU

...mislim da neces to shvatiti u pismu ozbiljno, vec da ces zamjeniti ovim rijecima, jer volim te svim svojim srcem, i bilo mi je veoma tesko ostaviti te tu, pa sam htio da ides sa mnom...

Marko.

Ana: Oh, moj Boze! Ovo je pismo....Marko me voli! Sigurno mi ga je gurnuo u dzep kad me zagrlio. Ne mogu vjerovati koliko sam glupa.
Prijateljica: OK!...ali...zovni me poslije.
Ana: (sretna) Dobro, cao! Bit cu u kuci i cekat cu da me moj dragi nazove.

...Ana ukljuci TV...

[ Udarne vijesti ]

Avion se srusio. Gotovo 47 decki je poginulo, jos smo u potrazi za prezivjelima...Ovo je tragedija koju necemo nikad zaboraviti, ovo je bio let 1-80...bio je na putu za muski internat koji su tamo isli.... rekao je novinar.

[ Iskljucila je TV..... 3 dana poslije se ubila, zato sto je Marko mrtav, a ona vise nije imala razloga za zivjeti....]

....Dan poslije telefon je zvonio....Nitko nije odgovarao... Bio je Marko, zvao je i ostavio poruku:

Marko je, pogadam da nisi kod kuce, ali zovem da ti kazem da znas da sam ziv, propustio sam svoj let zato sto sam htio da te vidim jos jednom, zadnji put. Pa nadam se da nisi zabrinuta. Ja sam dobro........


*KRAJ*

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#2 Post Postao/la bujo_20 »

prvo pohvale za ovu pricu selma odlicna je jako emotivna i tuzna prica al ljepo napisano tu se najbolje dokaze sta sve se moze ucinit za ljubav i jako je tesko kad te nesreca prati u ljubavi kao u ovom slucajom :wave:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#3 Post Postao/la belly_dancer »

uuuuuuuuuuuuuuu..daaaj..oo je tako..joj neznam kako...lose je.lose..potresla si me..ono ko romeo i julija..mrzim take zavrsetke..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
italianboy15
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 109
Pridružen/a: 18 Aug 2007 02:00
Lokacija: Italy

#4 Post Postao/la italianboy15 »

Wow mala_selmica nemam rijeci prica je savrsena...kad sam procito kraj osto sam bez rijeci bogami extra je...pusica...
"JER A SAM STVARNO SRECAN SA NJOM,JER ZA SEBE ZNAM KADA JE SAMNOM,I DA DUSU TRAZIE JA BIH JOJ DAO,ZNAM NIJE MUSKU ALI MORAM''

Avatar
Setareh
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 70
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany

#6 Post Postao/la Setareh »

Evo jedne malo drugacije ljubavne price,al zato istinite...meni je ostala u sjecanju iz razloga sto sam imala cast biti jedan dio te price

DALILINI TRCECI BURECI



...puhao je hladan vjetar,crni oblaci pokrili su nebo bio bi to jedan obican dan poput danasnjeg da nisu mirno stojali u stroju njih stotinama mladji od mladjega,ljepsi od ljepsega.Jedino Ivica,bivsi policajac iz grada,dugim koracima masirao je ispred njih derajuci se'sta vam ja dva dana govorim,ocistite te usi,ja sam vama ovdje bog i batina,moja komanda se slijedi'U prvim redovima stojali su oni zlocastog osmijeha,djecki iz Zenice,pravi gradski momci,pomalo ufurani s dugim kosama i nausnicama.Iza njih momci iz nase carsije i djecki iz prokletog sela,medju njima i moj Benjo,najljepsi.Srce mi je raslo od ponosa,oduvijek mi se svidjao i crvenila bih se kad bi me pogledao :blush: do mene stajala je Dalila,djevojka negdje njenih najljepsih dvadeset leta,dobre duse i srca punog sevdaha,nemirna bica i brzog jezika,prebrzog.Dobacivala je nesto momcima,Ivica je mrko gledao prijetio da ucuti
Ivica:mala,reko sam da cutis,kuci da ides,tebi nije ovdje mjesto
Dalila:ko si ti da mi naredjujes,gdje je meni mjesto?
Ivica:reko sam usuti,izvadit cu pistolj!
Dalila:kad bi i ku*ac izvadio,ja te se opet nebojim rece mu podrugljivo,izazovno
puce smijeh medju vojnicima,Ivica pocrveni,negdje iz redova se zacu muski glas'djevojko,ako prezivim ovaj rat ti ces biti moja zena',a ona odgovori nepoznatom glasu
Dalila:dabogda ti svojoj majci prezivio,pa drugu ozenio,nisam ja za tebe,patit ces samnom bolan nebio
On,nepoznati momak:bolje stobom u paklu nego sa sto zena na ovom dunjaluku
Dalila:eh,kad je tako,udat cu se zate,samo nemoj da bi me prevario
Ivica:mars kuci,rek'o sam
krenule smo polako,ona zastade i okrenu se,malo se zamisli pa zapjeva'Mujo kuje konja po mjesecu'voljela je pjevati,Ivica podize ruke u zrak,a sejtanli cure izgubi kontrolu,momci nadovezase pjesmu za pjesmom.
U vece kad smo lezale na starom otomanu upitah je'sto mu zapjeva Muju,tom gradskom momku?'a ona mi rece'ma mene je dos'o zajebavat u nevrijeme,njemu do zenidbe,a meni daje da se najedem'pa bih izmisljala neka jela i na kraju bih znala reci'uh,sto se ja nabaca,puknut cemi stomak,daj casicu ljute da stjeram ovaj zadnji zalogaj i cackalicu da ocistim zube'smijale bi se dugo u noc dok su nam se crijeva grcila od gladi.Bilo nam je dobro,jer imala je mene,a ja nju...

Provodili smo mnoge veceri u staroj kuci mog rahmetli djeda,pjevalo se do zore,treslili su se zidovi i veranda od nase pjesme i narodnog kola.Ubrzo se procula prica o nasim tefericima medju mjestanima.Dolazili su cure i momci iz prokletog sela*nismo ih voljeli,a nismo ih ni vracali sa praga.
Jednog dana dodje moj Benjo i donese pismo napisano na pozutjelom papiru od sunca i kise,cudno se smijao.Vidjela sam u ocima da je procitao,molila sam ga da mi kaze sta pise.
smjeskao se vragolasto'za poljubac cu da ti kazem'
stid me :blush: a srce hoce da pukne od zelje za njegovim usnama
poljubac,poljubac,poljubac pa cu da ti kazem,
i tako nakon duge djecije igre pade prvi poljubac za jedno ljubavno pismo:

Draga moja Dalila,

volim tvoj trceci Burek od kokosijeg mesa,drugarski sam ga podijelio sa jaranima.
Ivica nam se isto pridruzio,mislim da je te zavolio samo nece da prizna.
Samo bih te zamolio ako ubuduce pozelis da mi posaljes Burek,otkrij mi unaprijed gdje si stavila meso.
Da nebude vise trcim trcim po tepsiji pa pronadjem komad mesa,taman pomislim ja moje srece,meso,a ono bude krupan komad narezanog crvenog luka.
Cesto mislim na tebe,jedva cekam da te odvedem kod mame,zavoljet ce tebe uvjeren sam a i tvoje Bureke
zenit cu te,nemoj da mi odes za drugoga

Tvoj Samir



svi smo se cudili toj neobicnoj ljubavi,on pravi frajer iz grada 8) ,a ona cura sa sela...ostavit ce je govorili su stariji..curo beri gljiva oko svojih njiva znale bi govoriti nase nene,a ona neobracajuci paznju smjeskala se i dalje pjevuskila svoje pjesme,a ja sam zeljno ocekivala Benju.
Prodjose tako dani,mjeseci u nizvjesnosti,jedan dan negdje pred aksam pokuca neko na stara drvena vrata.Otvori Mirsad,a pred vratima staja Samir sa Ivicom i nekim komsijama i rece'ja sam dos'o po moje,meni od Allaha namijenjeno'i ode Dalila odnese i pjesmu i veselje,odnese nasu nafaku.Nismo se vise sastajali kod mog djeda,a i oni s druge strane kao da osjetise da je nema,pa pocese da udaraju.Popadase nasi momci,ko zrele jabuke,ko zuto lisce sa grana,medju njima i moj Benjamin,lahka mu zemlja bila!
Danas putujem svijetom,jelo se na mnogim mjestima,nije se vise ni gladno,al nema nigdje onih Dalilinih trcecih bureka,a ni stare kuce na brezuljku,ni mjestani nisu tu,svi postali gradjani.Cula sam da je Dalila otisla sa Samirom u Ameriku nakon sto mu mati umrla.
Jedino prokleto selo napreduje,prave se kuce na spratove,po tri sprata,sve veca od vece.S nekakvim cudnim munarama na njima i bazenima sto se blato u njemu kupi.Parkirani su merdze u dvoristima sa stranim pretezno zutim registracijama,svijet se snas'o.Svi otisli 'trbuhom za kruhom'pa vako nekad u Avgustu dodju da se zene,postali ljudi pravo urbani donesu tablice sa imenom i prezimenom pa stave na banderu da im to sluzi ko naziv ulice da postari se ne izgubi kad jednom u mjesecu navrati.

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Ljubavna prica

#7 Post Postao/la Bebana_de »

„ISPOVIJEST STAROJ LJUBAVI“

Samo da is htio...Mogli smo sve, srusiti sve mostove i vidjeti cijeli svijet. Ali tebi je sve bilo vaznije od mene.
Nisi mi pruzio ni djelic ljubavi i paznje koliko sam ja pruzala tebi. Bila sma spremna napustiti sve, toliko sam te voljela, toliko sam te trebala. Svake noci sama, borila sam se sa samocom i svim losim stvarima u mom zivotu.
Kad sam te najvise trebala nisi bio tu. Uvijek si imao izgovor koji bi nadmasio sva moja desavanja.
Nisi me volio. To sam znala, ali sam skrivala duboko u sebi, misleci da ces me vremenom zavoljeti. Ali grdno sam se varala.
Voljela sam te vise od svega i jednostavno nisam htjela da vjerujem u drugacije. Bio si mi najvazniji. I da me bilo ko pokusao uvjeriti da nisi za mene, ne bih ga ni slusala jer sam mislila da si ti, bas ti, covjek mog zivota.
Nisi imao ni hrabrost reci mi istinu u lice, pa koliko god da me boljela. Ali opet, tako originalno a tipicno od tebe, sve si mi napisao na bijelom papiru i to sa crvenim slovima. Poslije toliko vremena provedenog sa mnom nisi se usudio reci mi u lice da me nisi volio, da volis drugu neku i da je kraj.
Zar si mislio da je moje srce kamen, da ne voli i ne osjeca?!
Ali samo da si htio, bio bi tako voljen jer ne vjerujem da ce te i jedna djevojka voljeti vise nego sto sam ja nekada.

*Tek sad u narucju drugog vidim razliku izmedju srca koje voli i srca koje nikad nije osjecalo nista.......
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ljubavna prica

#8 Post Postao/la nella26 »

Ovakve priče su samo ostale u leksikonima i spomenarima u koje vjeruju djevojčice od 12god.Lijepo je ovo pročitati ali inspiracija za ovo se može naći u časopisima poput "Moja tajna" i sl.Ljudi život je nešto sasvim drugo i kad voliš i kad si voljen nikada stvari nisu savršene i jasne.Ljubav kao i život čine male stvari ne treba se niko ubiti da bi ostali shvatili kako je tu bilo ljubavi i konstatovati kako je to bila prava ljubav.I ne daj bože nikome da se desi da shvati ljubav kada se voljenoj osobi nešto desi jer tada nemaš inspiraciju ići u krajnosti pa sebe ispitivati da li nekog voliš ili si voljen.Tada si bez nade i volje za život.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Ljubavna prica

#9 Post Postao/la alyssa_27 »

:cry: :cry:
slika

Odgovori