Postoji li Al Kaida uopće?-Da li je iko do 11.sep.čuo za nju

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Dzevad79
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 157
Pridružen/a: 10 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

poruka

#16 Post Postao/la Dzevad79 »

Prema anketi koju je proveo Scripps News Service, èak treæina Amerikanaca vjeruje da je amerièka vlada ili provela napade 11. rujna ili ih namjerno dopustila kako bi osigurala opravdanje za vojne akcije na Bliskom Istoku.
Ne znam koliko se moze vjerovati anketama, ali ovo je svakako za duboko se zamisliti
http://www.cbsnews.com/stories/2006/12/ ... 2387.shtml
:-k

Avatar
Dzevad79
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 157
Pridružen/a: 10 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

poruka

#17 Post Postao/la Dzevad79 »

Htio bih samo nesto napomenuti:
- I svjetski rat - potapanje Lusitanie
- II svjetski rat - Pearl Harbour
- Vijetnamski rat - Tonkinski incident (dokazana americka laz)

Od svih velikih sukoba u kojima su bile SAD u zadnjih 90 gdoina, jedino je korejski rat bio sa cistim povodom.

pogledajte npr - II svjetski rat - posljski "napad" na njemacku radio postaju...
ili pogledjate npr izraelsko potapanje americkog ratnog broda 1967....nista se nije desilo, nego su samo SAD i Izrael sljubili???

Nije li to cudno da jedan POVOD, u jednom slucjau izazove tako zestoku rekaciju kao sto je potpuno razranje Afganistana i Iraka, sa stotinama tisuca mrtvih i ogromnim stetatm i troskovima, dok u drugom slucaju vodi sklapanju saveznistva izmedju napadaca i napadnutog??

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#18 Post Postao/la pasa74 »

pa moje licno misljenje je da Al Kaida postoji kao organizacija ali da njenu upotrebu i nacin djelovanja odobravaju ameriknci ili ako bas hocete,njihova centralna obavjestajna sluzba CIA. nebi bilo prvi put da CIA uz pomoc svojih agenata isprovocira sukob ili nadje "motiv" za opravdanu vojnu intervenciju amerikanaca.to je jasno kao dan i u slucaju rata amerike sa Irakom,pa zar nije i visoki americki funkcioner potvrdio da je,CIA falsifikovala dokumenta u kojima se navodi da Irak posjeduje oruzje za masovno unistenje.....rusenje tornjeva u NY je takodje u "najmanju" ruku sumnjivo,jer mnogi poznati analiticari,strucnjaci za terorizam,arhitekte i dr.su se usaglasili oko jednog, nakon udara aviona u tornjeve nije moglo doci do rusenja istih,berem ne na nacin na koji se to i dogodilo.;....
ali mi mozemo nagadjati i nista drrugo,prava istina se nece saznati kao i u slucajevima ubistava clanova porodice Kennedy iza kojih takodje stoji najjaca teroristicka organizacija,CIA!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#19 Post Postao/la mrki62 »

Amerika vaka, amerika naka ,.............. Amerika nikad ne bi napala Irak , kad ne bi imala suglasnosti sa S.Arabijom.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#20 Post Postao/la Sabinam »

Nemamo pojima nista o Al Kaidi i nisam nikada za nju cula prije 11.rujna.

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#21 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:Amerika vaka, amerika naka ,.............. Amerika nikad ne bi napala Irak , kad ne bi imala suglasnosti sa S.Arabijom.
saudijska arabija je "dala saglasnost" amerima da napadnu Afganistan kao i Irak,a sad "naivne"dobricine amerikance,tjeraju da napadnu Iran....

jadni naivni ameri,toliko im je stalo do necijeg misljenja,ko do lanskog snijega!!!! ](*,) ](*,) ](*,)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#22 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Amerika vaka, amerika naka ,.............. Amerika nikad ne bi napala Irak , kad ne bi imala suglasnosti sa S.Arabijom.
saudijska arabija je "dala saglasnost" amerima da napadnu Afganistan kao i Irak,a sad "naivne"dobricine amerikance,tjeraju da napadnu Iran....

jadni naivni ameri,toliko im je stalo do necijeg misljenja,ko do lanskog snijega!!!! ](*,) ](*,) ](*,)
U S. Arabiji su vehabije a u Iraku i Iranu su ©iiti a ako nisi znao da ti ja "¹apnem" ......... kraljevina S.Arabije je veæ generacijski u dobrim odnosima sa porodicom Bush !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#23 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Amerika vaka, amerika naka ,.............. Amerika nikad ne bi napala Irak , kad ne bi imala suglasnosti sa S.Arabijom.
saudijska arabija je "dala saglasnost" amerima da napadnu Afganistan kao i Irak,a sad "naivne"dobricine amerikance,tjeraju da napadnu Iran....

jadni naivni ameri,toliko im je stalo do necijeg misljenja,ko do lanskog snijega!!!! ](*,) ](*,) ](*,)
U S. Arabiji su vehabije a u Iraku i Iranu su ©iiti a ako nisi znao da ti ja "¹apnem" ......... kraljevina S.Arabije je veæ generacijski u dobrim odnosima sa porodicom Bush !

ma znam ja to,samo ameri nisu od onih koji nekom "cine " uslugu a da sebe nevide u tome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-k [-( [-X

Avatar
Mrkonja
Pocetnik
Postovi: 21
Pridružen/a: 19 Mar 2016 12:19
Lokacija: Germany

#24 Post Postao/la Mrkonja »

evo sta mos def kaze na to

http://www.youtube.com/watch?v=tD5WlQ54Sg0

peace nigga :biggrin:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#25 Post Postao/la belly_dancer »

pasa74 je napisao/la: ma znam ja to,samo ameri nisu od onih koji nekom "cine " uslugu a da sebe nevide u tome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-k [-( [-X
sa ovim se bome slazem..nebi oni tamo bili godinama da nemaju nikake koristi od njih..od tog jadnog i propalog naroda.. [-(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori