zena u braku: sluzavka ili zena?

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#17 Post Postao/la Amigo_x »

Podjeli se sve kadsi u braku...ali zena vazda vise radi..take su zene :biggrin:

Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#19 Post Postao/la Amigo_x »

necko- je napisao/la:Jesu, nekako se ne kane da urade neki kuæanski posao kao ¹to se mi kanimo :)
=D> =D> =D> =D>

Avatar
sredovjecni_33
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 473
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#20 Post Postao/la sredovjecni_33 »

mislim da zene imaju neke poslove koje samo one, u pravilu, rade , a da i muski imajo isto tako poslove koje samo oni rade.

medzutim u pravom braku punom postovanja i sl., poslovi koje rade i muski i zene su kao krugovi koji bi se trebali poklapati s 50% , sto znaci i da bi mzz teni i zena muzu trebalo da pomaze koliko moze kako bi sto vise vremena provodli zajedno.
-samo lagano i opu¹teno-

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#21 Post Postao/la paparaci »

ma ja bi mu i tanjir i hranu i jogurt, sve u facu sasuo da sam ona :D

cuj sluzavka. to je bas ponizavajuce. bracna zajednica, a i obicna veza treba biti zasnovana na povjerenju, postovanju i ljubavi! gdje ces tako postupiti sa osobom koju volis?! ja to sebi ne bi dozvolio ma "neja" teoretske sanse. ja sam za harmonican suzivot i sve po dogovoru. ne bih nikad zenu natjerao nesto nazor da uradi (jer to nije to!). najzad ako izmedju dvije osobe postoji ovo gore navedeno, nemoguce je fakticki da se desi tako nesto. nisam protiv toga da pomognem voljenoj osobi oko bilo kakvih "zenskih" poslova, ali ipak se treba znati neka granica i ko je glava kuce :)

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#22 Post Postao/la danjel »

Daleko od toga moja ¾ena bila...Mislim da se u brak ne ulazi sa slu¾avkom tj. ¾eniti se da bi imao slu¾avku......

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#23 Post Postao/la Mala_selmica_ »

svaki muski tako kaze na pocetku, a kad su u cetiri zida i zive onda ona postaje sve vise i vise sluzavka.... :-k takvih slucajeva sam vidjela dosta, ALI KOOD MENE nema toga :chuckel:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#24 Post Postao/la ra-ja »

Zena u braku je onoliko sluzavlka koliko sebi dozvoli.....U pocetku je to jedan ring za odmjerivanje snaga....i upoznavanje.....
Tek kasnije uocis gdje si pogresila ...ali je tada kasno postati od sluzavke ...zena.... :-k

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#25 Post Postao/la Tourniquet »

Ne moze biti sluzavka jer je ne placaju zato.. Tek kad bi je muz placao da obavlja kucne poslove.. onda bi bila sluzavka ... a ovako je samo ZENA:..

A normalna stvar to je brak... Oboje trebaju raditi i privredjivati.. I ako su oboje slozni.. lako se svi poslovi rasporede tako da niko ne bude sluzavka ili podcinjeni...

Jedno napravi rucak, drugo opere sudje i tako ti je to :D
Svi zadovoljni... i Poslije na desert u krevet :blush: :blush:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#26 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:Zena u braku je onoliko sluzavlka koliko sebi dozvoli.....U pocetku je to jedan ring za odmjerivanje snaga....i upoznavanje.....
Tek kasnije uocis gdje si pogresila ...ali je tada kasno postati od sluzavke ...zena.... :-k
Kako sam rekla u pocetku braka ...muz i zena se nalaze kao u ringu...za odmjerivanje snaga...ko ce koga na sto nauciti.....

Tako sam imala priliku upoznati bracni par ...gdje on radi....privredjiva ... a ona domacica sjedi kod kuce.....Ispija kafe druzi se sa komsinicama itd....
Bila sam prisutna ...kada je njen muz dosao kuci sa posla....
Tek tada se usplahirila da kaze ...ti si dosao a ja ti nisam nista napravila rucak...jer me cijeli dan bolila glava.....
Nije majkemi nista reagovao...nego kaze: nema veze sada cu ja sebi nesto spremiti.....Mislite da se ona uopste pomjerila sa mjesta....
On je poslije izasao i pokupio smece odnjio baciti....oprao kantu stavio kesu....Ja sam samo nijemo gledala.... :-k
Drugi primjer.....

Bila sam sa jednom kolegicom na naselju jednom bracnom paru....
Cijeli dan su razmijestali namjestaj....Nas tri smo sjedile i razgovarale....
Prisao je muz jako umoran da pije kafu sa nama.....Prijao mu je bas taj mali odmor....
Nakon pola sata ...njegova zena ...najedanput kaze...hajde sada dosta si sjedio...moras na ta vrata postaviti karnisu ovog momenta....Poslije cu ...rece on.....
Bas sam je pitala zar nemoze to sutra uraditi.???..Ne ovog momenta mora to uraditi....Dize se bezvoljno covjek uze busilicu i poce busiti zid...kuckati cekicem.....
ujedno sa nama razgovarati..jer nas je mogao vidjeti iz te prostorije...
Veoma neprijatno sam se osjecala..prvo zbog njega ...drugo zbog sebe ...jer ipak smo mi dosle u najavljenu posjetu..... :baa:

Eto sada vidimo .....ko pobijedi u ringu...ostaje tako do kraja.... :)

Avatar
Star-mo77
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 228
Pridružen/a: 31 Dec 1999 02:00
Lokacija: schweiz

#28 Post Postao/la Star-mo77 »

i jedno i drugo :wave:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

Stoji iza mojih rijeci ...da je zena sluzavka koliko sebi to dozvoli..ili dovede u situaciju da bude sluzavka....
Moja mama licno nije u kuci mogla dati puno od sebe......jer je imala drugih
razlicitih obaveza...
Moja mama je uvijek imala sluzavku kada smo bili mali ...te nismo mogli sami ostajati kod kuce...
A kada smo odrasli ...za veliko sprenmanje uvijek je zvala zenu jednom mjesecno... :)

To moze svako uraditi...ko zeli da mu zena bude u pravom smislu zivotna saputnica... :-k

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: zena u braku: sluzavka ili zena?

#30 Post Postao/la nnejra »

Mislim da se ne bi nimalo isplatilo nekome da me oženi i onda tretira kao služavku. Vrlo brzo bi shvatio da ja nisam taj tip žene i da je gadno pogriješio. Valjda svako sebi bira osobu sa kojom će da dijeli život, uživa u lijepim stvarima i tuguje u ružnim, a na da mu samo kuha, pere i ..... Za tu svrhu svakome preporučujem da unajmi kućnu pomoćnicu, biće mu jeftinije i bezbolnije. Naravno da svako u braku ima svoje obaveze , a tu spadaju i kuhanje, pranje, peglanje... Ali nekada bi to bila ja, nekada on, a nekada možda i neka kućna pomoćnica. Zavisi od obaveza koje imamo i novčanih sredstava kojima raspolažemo. O svemu se dvoje ljudi koji se vole i poštuju mogu dogovoriti, pa tako valjda i o kućnim obavezama. Valjda je muškarcima bolje da imaju zadovoljnu ženu , a ne isfrustriranu. Zadovoljna žena će sa osmjehom puno toga uraditi i dati , a ponižena samo ono što mora.

Odgovori