Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

Sve o Bosni i Hercegovini

Ako bi vam se danas pru¾ila prilika da odete iz BiH, da li bi to uradili?

DA
3
14%
DA
3
14%
NE
8
36%
NE
8
36%
 
Ukupno glasova: 22

Poruka
Autor/ica
Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

#1 Post Postao/la Betty »

Da vam sada, danas, neko ponudi da se za par sedmica preselite u neku dr¾avu Zapadne Europe ili Skandinaviju, ¹ta biste uradili? Nudi vam smje¹taj, edukaciju, posao...

Ja nisam sigurna, a sad me ba¹ opalila takva mozgalica. Situacija u BiH je sve crnja, pa bi bilo lijepo otiæi, jer se poprilièno nemoæno osjeæam da i¹ta promijenim. Ipak, nikad ne zna¹ ¹ta se iza brda valja. Trenutno mi je ovdje sve OK. Imam posao, èak dva. Hoæu da ka¾em da mi materijalno ne fali ni¹ta. Ali, psihièki me sve ovo ubija.

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#2 Post Postao/la Mala_selmica_ »

2 be or not 2 be ......that is the question?

Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#3 Post Postao/la Amigo_x »

Ja sam vec promjenio 5 drzava....i mislim jos 5 :biggrin: netrebase plasiti promjene...iako mi nije bilo lose ni u jednoj zemlji [-( :biggrin:
Ali se vazda vratim u moju Bosnu

Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#6 Post Postao/la Amigo_x »

PS....samo ne u USA...makar u Sgosrenjostan zavrsijo...ali ne tamo [-X [-X

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#7 Post Postao/la Betty »

Amigo_X je napisao/la:Ja sam vec promjenio 5 drzava....i mislim jos 5 :biggrin: netrebase plasiti promjene...iako mi nije bilo lose ni u jednoj zemlji [-( :biggrin:
Ali se vazda vratim u moju Bosnu
:biggrin: I ja sam èetiri grada u BiH, ali nikad dr¾avu. Malo mi je to veæa frka nego promijeniti grad. Jer, kad ti je te¹ko, pobjegne¹ kuæi, pa malo doðe¹ sebi, a kad si u drugoj dr¾avi...

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#9 Post Postao/la Betty »

EdeLa67_ je napisao/la:Neznam, ne zivim u Bosni.. Ali ipak mislim da bi veliki dio ljudi koji zive u Bosni sve (ured sve) dali, samo da su u inostranstvu.. Barem takav ja imam osjecaj kada odem u Bosnu, i kada pricam s ljudima koji tamo zive.. :-k Oni misle da je ovdje sve med i mljeko, ali nije ni cudo da to misle.. Jedino shto oni vide od zapada je kada one dijaspore dodju i prse se sa svojim skupim autima, mobitelima, i odjecom.. Zar ne bi svako takav zivot imao? Dok neznaju kakav je ovdje zivot..
Nemojte me pogrijeshno razumiti, ja sada ne kazem da ovdje ne valja.. Jest, za mene je ovdje bolje nego u Bosni, shto se tice para. A dalje malo shta.. Kada cujesh kako je sve lijepo sada u Bosni, kako snijeg pada i kako je se drushtvo skupilo.. :blush: Bosna je lijepa dok se ima para..

Pored toga volila bih cuti komentare drugih forumasha.. :)
Meni nije vi¹e stvar u lovi. Imam to i ovdje, nego me okru¾enje smori. Evo opet neka prièa o ratu. Ulje 4 KM ili ga nema, a stoji mi moguænost da odem odavde. Ne mogu reæi da ne volim Bosnu. Volim, zato i ova sva nesigurnost u to da li iæi ili ostati.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#10 Post Postao/la Betty »

EdeLa67_ je napisao/la:
Amigo_X je napisao/la:PS....samo ne u USA...makar u Sgosrenjostan zavrsijo...ali ne tamo [-X [-X
Shto? Zar ti se nikako nije dopala USA? :chuckel:
Ma, Ameri su....Ameri. :(

Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#11 Post Postao/la Amigo_x »

EdeLa67_ je napisao/la:
Amigo_X je napisao/la:PS....samo ne u USA...makar u Sgosrenjostan zavrsijo...ali ne tamo [-X [-X
Shto? Zar ti se nikako nije dopala USA? :chuckel:
Svako tamo trci... :-k neznam sto, bez veze drzava i ljudi..ali ima finih para :biggrin:

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#14 Post Postao/la Betty »

EdeLa67_ je napisao/la:
Betty je napisao/la: Meni nije vi¹e stvar u lovi. Imam to i ovdje, nego me okru¾enje smori. Evo opet neka prièa o ratu. Ulje 4 KM ili ga nema, a stoji mi moguænost da odem odavde. Ne mogu reæi da ne volim Bosnu. Volim, zato i ova sva nesigurnost u to da li iæi ili ostati.
Drago mi je shto imash, ali mnogi nemaju.. :chuckel:

Ali shta ocekivash naci u drugoj zemlji? Dali zelish postati Hollywoodska zvijezda (kao Mersy :P ) ili zelish samo promjeniti malo narod i okolinu? :)
Pa, ba¹ zato ¹to drugi nemaju, a susreæem se s tim ljudima svaki dan i slu¹am njihove prièe koje ne mogu zaboraviti tek tako. Onda upalim TV i vidim predebele glavonje koji la¾u, kradu, ubijaju (bukvalno i figurativno) kako ne pomi¹ljaju poku¹ati pomoæi tim ljudima. Da skratim, ja bi da pobjegnem u ureðen sistem, a ¾ao mi ostaviti "kuæu". :(

Odgovori