Sta je to sto nas udaljava jedni od drugih

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#16 Post Postao/la bosman »

Ra-Ja je napisao/la:ljubomora.......
I ljubomora, ali ona bolesna

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la Sabinam »

LJENOST

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#18 Post Postao/la ra-ja »

Razlika u misljenju.... :) I svi vidovi ljubomore..... :)
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 10 Dec 2007 18:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#21 Post Postao/la paparaci »

ne znam stvarno. to se pitam vec godinama. znam da smo u komsiluku prije rata redovno obilazili jedni druge. nije bilo noci da neko nekome nije bio na sjelu. a sada neka cudna distanca. jedino eto ako je neko bolestan ili ako je bajram, da se jedni drugima uvrate. zalosno stvarno. nekad je znao cijeli komsiluk skupa da rostilja, ja(g)nje da se okrene....
bas sad kad nam je svima tesko, umjesto da budemo skupa, jedni uz druge, mi se nekako sve vise udaljavamo. eh.........

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#22 Post Postao/la bosman »

Bosancicaa je napisao/la:Dvolicnost !!!!!!!! :huh: jer mnogi jedno misle a drugo rade :chuckel:

to su blizanci u horoskopu

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#24 Post Postao/la ra-ja »

Vredjanja...... :chuckel:

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#25 Post Postao/la bosman »

YoYo je napisao/la:
bosman je napisao/la:
Bosancicaa je napisao/la:Dvolicnost !!!!!!!! :huh: jer mnogi jedno misle a drugo rade :chuckel:

to su blizanci u horoskopu
sta ti imas protiv blizanaca? :eh:

Ma imao jednog i nikad vise. I jesu dvolicni. Moje misljenje bez nekog da uvrijedim [-X

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#26 Post Postao/la im_ex »

[quote="coomi"] Mislim da je sledeci razlog ovog problema to sto vecina ima materijalnih problema i na taj nacin,pokusava da ustedi novac,tako sto ce vecinu kontakata zaustaviti,da ne kazem prekinuti.Nazalost ali tako je.quote]

Pazljivo procitah prethodna misljenja ... na nasu zalost, istina je da to "hladjenje" osjetimo svi i ne samo da ga osjetimo vec i same sebe moramo ubrojiti u aktere tog ni malo humanog cina.
Ali, vec je dokazana teorija da nam je (ljudstvu) puno lakse i draze kritike upucivati na druge a pri tom izbjegavati pomenuti vlastite greske ili razloge zasto smo ucesnici u "hladjenju medjusobnih odnosa".

Svi do sad oglaseni su u pravu, manje vise ... izdvojih ovaj citat koji ujedno smatram jednim od prioritetnih pravdanja ... sem njega, kao razlog hladjenju odnosa moram pomenuti i dvolicnost, kao i razlicitost u mnogim stavovima sa doticnim osobama.
Naravno da je i prebrz tempo zivota koji nas talasa sve jace, ali, nije istina da se ne moze naci slobodnog vremena a da se posjecuju mnoge osobe koje bismo trebali da posjecujemo.
A sto li pominjem posjetu kao posjetu kad se to hladjenje i podobro uvidja cak i na drugim mogucnostima komuniciranja - telefonski pozivi, pisanje sms-a, pisanje e- mail-a, slanje preko nekoga neke sitnice od poklona kao znak paznje primaocu ... i tako u nedogled.
Vjerujem da je materijalna kriza jedan od motiva, a sem nje, pominjuci i ostale koje pomenuh, dobro mozemo i da "zahvalimo" ovoj masini koja je za kratak period uspjela da nam postane najmilija igracka - pc_Internet 8)

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#27 Post Postao/la bosman »

IM_ex je napisao/la:
coomi je napisao/la: Mislim da je sledeci razlog ovog problema to sto vecina ima materijalnih problema i na taj nacin,pokusava da ustedi novac,tako sto ce vecinu kontakata zaustaviti,da ne kazem prekinuti.Nazalost ali tako je.quote]

Pazljivo procitah prethodna misljenja ... na nasu zalost, istina je da to "hladjenje" osjetimo svi i ne samo da ga osjetimo vec i same sebe moramo ubrojiti u aktere tog ni malo humanog cina.
Ali, vec je dokazana teorija da nam je (ljudstvu) puno lakse i draze kritike upucivati na druge a pri tom izbjegavati pomenuti vlastite greske ili razloge zasto smo ucesnici u "hladjenju medjusobnih odnosa".

Svi do sad oglaseni su u pravu, manje vise ... izdvojih ovaj citat koji ujedno smatram jednim od prioritetnih pravdanja ... sem njega, kao razlog hladjenju odnosa moram pomenuti i dvolicnost, kao i razlicitost u mnogim stavovima sa doticnim osobama.
Naravno da je i prebrz tempo zivota koji nas talasa sve jace, ali, nije istina da se ne moze naci slobodnog vremena a da se posjecuju mnoge osobe koje bismo trebali da posjecujemo.
A sto li pominjem posjetu kao posjetu kad se to hladjenje i podobro uvidja cak i na drugim mogucnostima komuniciranja - telefonski pozivi, pisanje sms-a, pisanje e- mail-a, slanje preko nekoga neke sitnice od poklona kao znak paznje primaocu ... i tako u nedogled.
Vjerujem da je materijalna kriza jedan od motiva, a sem nje, pominjuci i ostale koje pomenuh, dobro mozemo i da "zahvalimo" ovoj masini koja je za kratak period uspjela da nam postane najmilija igracka - pc_Internet 8)

Za dobro razmisliti :-k Vrlo interesantno

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#28 Post Postao/la bosanka100 »

kilometri
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#29 Post Postao/la belly_dancer »

mi sami smo krivi..neda nam se..ili recimo et danas imamo mobitele..kom se da ic kod komsinice kad je preko telefona moze pitat kako je i dal ce njena djeca doc na kolace..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Amigo_x
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 532
Pridružen/a: 18 Sep 2007 02:00

#30 Post Postao/la Amigo_x »

Dugi putevi,kilometraza...

Odgovori