Definicije braka....intersting ;)

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#2 Post Postao/la mrki62 »

Ponderalna: Najbr¾i naèin da se udeblja¹.
®iva istina :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

GARAVA je napisao/la:kako za koga :biggrin: kod mene je sve super isto kao kada sam se zabavljala :biggrin: :wave:
daj boze da ti tako i ostane, al, podsjecam te - samo rijetki imaju tu srecu, a rijetkih je toliko malo u odnosu na vecinu da su skoro zanemarljivi 8)

Najvjerovatnije da si "friska" u tim vodama ... polako, i neka ti je sa sreco, , al' ... ne zaboravi ko je vecina :wave:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#7 Post Postao/la ra-ja »

Jedan interan dogovor izmedju dvoje.....koje se puno vole razumiju i na kraju nemogu jedno bez drugog i odu u opstinu potpisu dokumenat kao potvrdu za okolinu da su zakonski Bracni drugovi....Eto to je to.... :D


A u bracnoj zajednici moze biti vjecno lijepo ako se neko od bracnih drugova se nepovanpiri ....ili ako je sudbina da nemogu biti zajedno.... :)

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#8 Post Postao/la bosman »

Brak je propast za dvije budale :bomb:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#9 Post Postao/la ra-ja »

bosman je napisao/la:Brak je propast za dvije budale :bomb:

Naravno @bosman ...ako se dvije budale nadju pred tom odlukom.....i odluce se :-k

Sada ce opet neko kritizirati moj stav i reci ona misli samo da je u pravu......ali ok primam kritiku od dobronamjernih ljudi..... :D :D

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#10 Post Postao/la bosman »

Ra-Ja je napisao/la:
bosman je napisao/la:Brak je propast za dvije budale :bomb:

Naravno @bosman ...ako se dvije budale nadju pred tom odlukom.....i odluce se :-k

Sada ce opet neko kritizirati moj stav i reci ona misli samo da je u pravu......ali ok primam kritiku od dobronamjernih ljudi..... :D :D


Brak je spao na prilicno niske grane. U zapadu i onako i ovako, a bogami i Bosna se priblizava ogromnim koracima tom prosjeku zapada. Nazalost je tako.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#11 Post Postao/la ra-ja »

bosman je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
bosman je napisao/la:Brak je propast za dvije budale :bomb:

Naravno @bosman ...ako se dvije budale nadju pred tom odlukom.....i odluce se :-k

Sada ce opet neko kritizirati moj stav i reci ona misli samo da je u pravu......ali ok primam kritiku od dobronamjernih ljudi..... :D :D


Brak je spao na prilicno niske grane. U zapadu i onako i ovako, a bogami i Bosna se priblizava ogromnim koracima tom prosjeku zapada. Nazalost je tako.
Moram ti reci da je ovo moje misljenje...negledajuci kako je u Evropi Bosni...sjeveru jugu.....ili bilo gdje ..u svakom zitu ima kukulja......
Neznam dali ti ovo govoris po svom misljenju ili iz iskustva....ako ti je iskustvo u pitanju onda mi je jako zao sto si naletio na budalu..... :)
Ali ako su samo tvoje zelje prijateljstvo bez braka onda ...izvoli....svako ima pravo da kroji zivot kako zeli.... :-k

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#12 Post Postao/la bosman »

@Ra_Ja mozda ima i malo iskustva :blush: ,ali i istina je da nije brak vise svetinja sto je bio.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#13 Post Postao/la ra-ja »

bosman je napisao/la:@Ra_Ja mozda ima i malo iskustva :blush: ,ali i istina je da nije brak vise svetinja sto je bio.

@bosman...opet kazem kako za koga....ni ja ni ti nismo jedini po misljenju....bas ovdje na forumu sam srela ljude koji se slazu samnom...
a naravno ima i onih mozda i vise koji nece obaveze... :-k

Ja zivim u Evropi i znam da ljude koje srecem oko sebe ...komsije NJemci prijatelje odavde i iz Bosne svi imaju taj klasicni normalan sretan brak.. :)
Nije to bas tako kako se prica dole o Evropi....vjeruj..... :-k

Avatar
Zmixa
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 96
Pridružen/a: 18 Nov 2007 02:00
Lokacija: Beograd

#14 Post Postao/la Zmixa »

BRAK JE INSTITUCIJA! (socioloski gledano)
Licno za mene brak je cvrsca veza dve osobe suprotnog pola koje su se bruka zgotivile i cvrsto resile da zajedno idu kroz zivot. Onda dodju problemi i tu se vidi cvrstina te veze i velicina te ljubavi, tacnije spremnost na prastanja, odricanja, zrtvovanja... Malo se biju, malo se vole.... Nekad te toliko iznervira da ti dodje da mu razbijes glavu, a onda sutradan ti dodje da ga "udavis" koliko ga u stvari volis i skontas da ipak ne bi mogla da zivis bez njega. Onda mu izradjas decurliju i tek tad skontas koliko si bila spokojna i srecna sve dok si odgovarala samo za svoje postupke. Svaka zena tek kad dobije svoje cedo shvati sta je prava odgovornost, zabrinutost i briznost. Deca vremenom rastu pa sto su starija sve te vise jebu u zdrav mozak, pa se onda zapitas dal su oni tebe rodili ili ti njih. Naravno muz te i dalje smara, ali Boze moj smaras i ti njega i tako jovo na novo... Sve u svemu slatke su to muke!!!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#15 Post Postao/la im_ex »

Zmixa je napisao/la:BRAK JE INSTITUCIJA! (socioloski gledano)
Licno za mene brak je cvrsca veza dve osobe suprotnog pola koje su se bruka zgotivile i cvrsto resile da zajedno idu kroz zivot. Onda dodju problemi i tu se vidi cvrstina te veze i velicina te ljubavi, tacnije spremnost na prastanja, odricanja, zrtvovanja... Malo se biju, malo se vole.... Nekad te toliko iznervira da ti dodje da mu razbijes glavu, a onda sutradan ti dodje da ga "udavis" koliko ga u stvari volis i skontas da ipak ne bi mogla da zivis bez njega. Onda mu izradjas decurliju i tek tad skontas koliko si bila spokojna i srecna sve dok si odgovarala samo za svoje postupke. Svaka zena tek kad dobije svoje cedo shvati sta je prava odgovornost, zabrinutost i briznost. Deca vremenom rastu pa sto su starija sve te vise jebu u zdrav mozak, pa se onda zapitas dal su oni tebe rodili ili ti njih. Naravno muz te i dalje smara, ali Boze moj smaras i ti njega i tako jovo na novo... Sve u svemu slatke su to muke!!!
na ovakvo razmisljanje aplaudiram =D>

Dakle, smaranje je neizbijezna faza braka ... ali, smaranje kao takvo, ne bi smjelo pokrenuti nas ka provaliji (razvodu braka) ako je ostalo i malo od one ljubavi, ako je ostalo respekta/tolerancije ... u braku moraju biti osjetna prastanja, povjerenja, dogovaranja ... mora se. A ono sto se mora, znamo da nam bas nije nesto za cim trcimo glavom bez obzira. Pa ipak - eto, i trcimo jer moramo.
Sta znam. Znam da je brak zajednica kojom odmah na startu uskracujemo sebi mnoge od vec stecenih a manje vise dragih navika. S druge strane, opet, dobija se puno ... pa i djeca koja su ponajmanje djeca u smislu za pomaziti ih, igrati se s njima, uzivati u mirisu djecije kosice i koze - danas djeca naglo izrastaju, preko noci, skoro se moze reci, iz djevojcice postaje zavodljiva djevojka zbog koje ce mnoge muskice da polijepo zaboli glava :P
Kako god, ipak glasam ZA brak ... valjda zato sto vec imam ovo sto imam i mogu da u naletu srdjbe promumlam ono:"Ma, pametni, sta ce im brak - znaju ljudi da zive i neka ih 8)
A kad srdjba prodje, ponovo vidim te vrijednosti braka koje su MOJE ... a oni drugi, eh, neka zive ...

Odgovori