Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

Sve o Bosni i Hercegovini

Ako bi vam se danas pru¾ila prilika da odete iz BiH, da li bi to uradili?

DA
3
14%
DA
3
14%
NE
8
36%
NE
8
36%
 
Ukupno glasova: 22

Poruka
Autor/ica
Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#33 Post Postao/la Betty »

Mersy je napisao/la:Kao sto rekoh nece nam za koji mjesec trebat rengen.Dace se primjetit kroz odjecu :huh: :blush: POmrijecemo ovdje,ako nas nastave vako patit
Nedavo èitam jednu kolumnu u kojoj ¾ena veli:...poseban vid torture je kineska tortura-sve¾u èovjeka i puste da mu kap po kap vode kapa na glavu i tako dok ne poludi. Ili zatvore ga i daju mu danima da jede samo najbolju æuretinu i ni¹ta drugo, i tako dok ne poludi.

Mislim da smo mi na granici da poludimo kolektivno. Svaki dan samo nam serviraju jad i bijedu.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#34 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Betty je napisao/la: Ma, Ameri su....Ameri. :(
Nemoj tamo postoji smrtna kazna

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#35 Post Postao/la Betty »

LAFF je napisao/la:
Betty je napisao/la: Ma, Ameri su....Ameri. :(
Nemoj tamo postoji smrtna kazna
:biggrin: I ne samo to, nego i pravedni sudovi, ljudi koji djeluju u afektu, brzi krediti, brza hrana.... :bomb:

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#37 Post Postao/la Sabinam »

Ja mislim da bih ja prihvatila...bas bi mi odgovarala promjena...pogotovo ako se nudi smjestaj, posao i edukacija
Jedini problem bi mi bio jezik...nisam bas neki lingvist

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#38 Post Postao/la mrki62 »

sabinaM je napisao/la:Ja mislim da bih ja prihvatila...bas bi mi odgovarala promjena...pogotovo ako se nudi smjestaj, posao i edukacija
Jedini problem bi mi bio jezik...nisam bas neki lingvist
Nisam ni ja lingvinist - al sam ubijeðen da bi nas dvoje brzo na¹li zajednièki jezik - ¹aputali bi si na usta i to je to :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#39 Post Postao/la bosman »

Spremi prnje i brisi bez razmisljanja =D> . To nema vise nikakve veze sa patriotizmom dali bi ostali ili ne. Jer pored ti dole majmuna politicara perspektive nema.

Avatar
SeaD28
Pocetnik
Postovi: 9
Pridružen/a: 12 Dec 2015 03:48
Lokacija: Austria (Bec)-(Sarajevo)

#40 Post Postao/la SeaD28 »


Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#41 Post Postao/la pasa74 »

cao betty,ja sam bio u takvoj dilemi kao sto si ti sad,prije tri godine i nisam puno razbijao glavu kud i kako da odem.jednostavno sam"digao sidro"i krenuo na zapad.meni se posrecilo i dobio sam papire u francuskoj,tu radim,mada sam imao stalni posao i u bosni.mozda ce neko pomisliti da ja ne volim bosnu,naprotiv,bio sam u logoru a zatim i u armiji i ne zalim zbog toga,ako bude trebalo opet cu!!! iz bosne sam otisao,ne zbog financiskih razloga vec iz razocarenja jer nase pravosudje i nasa vlada nerade apsolutno nista na dokazivanju i kaznjavanju ratnih zlocinaca.zzamisli apsurda,covjek koji mi je bio cuvar u logoru,postao je moj starjesina poslije rata(bio sam policajac)!!!nakon toga sam pukao i otisao,ali opet kazem,ako bude trebalo vracam se jer je bosna i hercegovina moja jedina domovina i tako cu uciti i moju djecu,insallah!!!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

#42 Post Postao/la im_ex »

Cuj Betty
nisam pristalica da se djeca tuku, ni pod razno, da se razumijemo, a procitavsi ovo tvoje, zamislih te kao razmazeno deriste koje od svoje upustanosti dovodi insana u situaciju da te dooobro namlati 8) ... evo i zasto:
Betty je napisao/la: Trenutno mi je ovdje sve OK. Imam posao, èak dva. Hoæu da ka¾em da mi materijalno ne fali ni¹ta.
Da vise nista ne kazes - i previse si rekla a da zasluzujes poparu ... ali, da zlo bude jos vece ti i ovo rece:

Kod: Označi sve

  Ali, psihièki me sve ovo ubija.


Biras bas Ameriku ... hahah, mala, mala, ti izgleda bas gutas njihove filmove, modu i ostalu "nasminkanost" ... sjeti se ko bi ti bio predsjednik ... hahah - on ne samo da bi tepsihicki ubijao on i njegov rezim bi ti dohakao.
Eh, u BiH nije zlatno k'o u Americi, al Amerika je tudza, bona, u njoj si tek jedan doslo, niko i nista ... ako te to ne boli, mozda si jedna od onih kojoj ne smeta zivot koji se moze opisati pominjuci pidzamu i radno odijelo, a to izmedju vremena ako sta ima, eh, tu da letis ko robo da zaradis stagoder jos na crno radeci najmizernije poslove a da bi imala sebi sta za ponoviti se i da kupis one osnovne prehrambene namirnice, ali pazi SAMO OSNOVNE a kad dodjes kuci (il stan) da tako s*ebana spremas rucak il veceru (nemas vremena za spremiti nesto sto ti se bas jede, daj sta das) i dok to cinis ne znas sta te vise boli, dal ledja, noge, ruke il glava ... il te vise boli onaj dugorocni kredit koji ne mozes ni zamisliti da ces dozivjeti da ga otplatis i mirno zaspis ... pa jos kad i porodicu zaimas, djecica hoce da im se mami posveti, igra s njima, prica im price i pjeva uspavanke ... jel to to sto te ispunja.

Ako te ove rijeci nisu ni malo dotukle obzirom da imas to sto imas a sto mnogi o tome tek mastaju da zaimaju ... onda te treba premlatiti ono bas ... znas.

Ipak, da me pogresno ne tumacis, u slucaju da se odlucis da podjes (u prokletu Amerika-Cemerika il bilo gdje drugdje) ... javi nam da znamo a ja ti evo vec sada zelim sretan put, a srecu tamo nece naci, znaj ... ako odes, sjetices se vec ovih mojih rijeci 8)

@bosman

i tebe treba "dokuchit" 8)

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

Re: Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

#43 Post Postao/la bosman »

@bosman

i tebe treba "dokuchit" 8)[/quote]



Netreba mene dokuchiti, :ballbounce: ali mozda se oni dole opamete kad se svi isele pa pocnu moljakati: vratite se nema ko da glasa. [-( Jednom moraju da pocnu da razmisljaju mislim na narod sta hoce, ebes politicare. Nema dole kriticne mase [-X da bi se nesto pokrenulo sa mrtve tacke a generacije prolaze i stare. Zalosno je to, narode birao si, narode kupi plodove sta si zasijao. Bio sam ja i dole, pun patriotizma ja onako pametan i naivan svoj ruksak i Bosna i slusaj :baa: . I sta sam dobio?? Nista, i zato cu sad da slusam muziku :listen: , manje glava boli.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

#44 Post Postao/la andro »

Bosna je moja velika ljubav i moja povremena bolna mržnja. Bezbroj puta sam pokušavao da pobjegnem od nje i uvijek ostajao, iako nije važno gdje čovjek fizički živi. Bosna je u meni kao krvotok. Nije to samo neobjašnjiva veza između nas i zavičaja, već i koloplet nasljeđa, istorije, cjelokupnog životnog iskustva mog i tuđeg, dalekog, koje je postalo moje. Viđena izvana i bez ljubavi, Bosna je gruba i teška, viđena iznutra i sa ljubavlju, koju zaslužuje, ona je ljudski bogata iako u sebi nesaznana potpuno. Rijetko je ko bolnije i dramatičnije određen istorijom kao Bosanac. Šta se sve kroz stoljeća nakupilo u tim ljudima!

Osjećanje vlastite neodređenosti, tuđe krivice, teške istorije, neizvjesne budućnosti, straha od promjene, želje za dobrotom i humanošću koja bi se odnosila na sve ljude bez ikakvih ograničenja, i čestih razočarenja koja su rađala mržnju. To su veoma složeni i zamršeni ljudi i teško ih je razrješavati po prvom viđenju i po spoljašnjim utiscima.

Selimovićevo poimanje Bosne
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Biti..ili ne biti...! Pitanje je sad?

#45 Post Postao/la basista »

andro je napisao/la:Bosna je moja velika ljubav i moja povremena bolna mržnja. Bezbroj puta sam pokušavao da pobjegnem od nje i uvijek ostajao, iako nije važno gdje čovjek fizički živi. Bosna je u meni kao krvotok. Nije to samo neobjašnjiva veza između nas i zavičaja, već i koloplet nasljeđa, istorije, cjelokupnog životnog iskustva mog i tuđeg, dalekog, koje je postalo moje. Viđena izvana i bez ljubavi, Bosna je gruba i teška, viđena iznutra i sa ljubavlju, koju zaslužuje, ona je ljudski bogata iako u sebi nesaznana potpuno. Rijetko je ko bolnije i dramatičnije određen istorijom kao Bosanac. Šta se sve kroz stoljeća nakupilo u tim ljudima!

Osjećanje vlastite neodređenosti, tuđe krivice, teške istorije, neizvjesne budućnosti, straha od promjene, želje za dobrotom i humanošću koja bi se odnosila na sve ljude bez ikakvih ograničenja, i čestih razočarenja koja su rađala mržnju. To su veoma složeni i zamršeni ljudi i teško ih je razrješavati po prvom viđenju i po spoljašnjim utiscima.

Selimovićevo poimanje Bosne
.
Da se i ja pridruzim i potpisem ovo vidjenje..
Ne vjerujem da bih mogao zivjeti u nekoj drugoj zemlji.

Odgovori