Hrvatska

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#2 Post Postao/la belly_dancer »

Ekranka,zahvaljujem na temi..

Mada mislim da nisam kompetentna da pricam o Hrvatskoj posto nisam bas tolko ufurana u vlastitu zemlju..al mogu puno rec o turizmu ako nekog zanima..Ipak je to moje podrucje..mogu pricat danima o tom :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#4 Post Postao/la belly_dancer »

Pa evo onda..

U Hravatskoj se daje premala vaznost i pozornost blagu Slavonije
cak pouzdano znam da nema vise od 2 organizirana puta za dole..
Sta je u sustini sramota,jer ipak vecina sirovina dolazi iz Slavonije.

Tamo izdvajam nekoliko gradova posebne vaznosti:
Slavonski Brod-naravno prvi je jer sam ja odande,i zato sta se njena Tvrdava mora posjetit,sramota je to nevidit,pogotovo otkad je preuredeno,znate li da je Brod prozvan Kravata gradom??
Takoder i Brodsko Korzo-koje je odlicno preuredeno,stavljene su dve odlicno efektne fontane i promjeniti su plocnici,staze i setnica zvana Kej.Svaka im cast.Ponosim se Brodom :D


Osijek-predivan grad koji mnogo toga nudi.Jest da ima najskuplji taxi u cjeloj Hrvatskoj ali je grad za 10 po pitanju izlazaka,zivota a i opcenito.Takoder pouzdano znam da su im srednje skole zbilja na nivou.Njihovu setnicu je takoder jako vrijedno posjetit..S nje se naime vidi Dravski most i izgleda jako efektno po mraku kada se sve lampice popale.Zbilja je jedan predivan dozivljaj.Njihova fontana na glavnom trgu je proglasena najboljom u Hrvatskoj,a jos s tim da je prekoputa crkva..predivno.Zbilja za dozivit.


Vukovar-naravno da cu spomenit nas grad heroj.Jos je u fazi obnavljanja,ali ide lagano.Nadam se da ce se skoro to dovrsiti jer bi se bez beda mogla napravit jedna super ponuda za razgledavanje grada..Sretno im sa obnavljanjem!


Vinkovci-predivan grad,bas je onakav kakvim ga Shorty opisuje.Ima divnu povijest,jako zanimljivo nesta.Vrijedno je da se vidi.Ima jednu predivnu crkvu,doduse zaboravila sam kako se zove,al uzivo kad sam je vidila.uf :inlove: .Posebno nesta sta se tamo dozivi jest posebno gostoprimstvo,ljudi su naprosto predobri domacini!


Mislim da sam izdvojila par gradova koji bas zahtjevaju posebne tretmane,i steta je da su tako lose pozicionirani u turizmu..

Ko bi mogo odoliti slavonskoj kuhinji i tom mentalitetu..Ljudi se zaljube na prvi pogled u taj kraj.. :inlove:


Evo za sada samo to..Ovo je bila samo Slavonija..Ima jako puno regija..tako da cete cut ovdije jos od mene.. :wave:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

Ako vas neki gradovi podsebno zanimaju samo recite,da znam...da napisem..dopisem..sta vec :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Bit ce o Rijeci, Primorju i otocima ali se moram pripremiti...Belly meni ostavi taj dio, a ti obradi Slavoniju, Ekranki ostavljam Zagorje i Trako¹æan
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#9 Post Postao/la indeks »

Samo pisite,Hrvatska je prelijepa zemlja,bilo bi lijepo postaviti i koju sliku,cisto zbog vizuelnog ugodjaja......... :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

naravno bit ce veceras ili sutra uvecer...ako bude veceras dosadno bit ce veceras...ako ne bude...Hrvatska ce malo sacekati...ali slika ce svakako biti :) ...mogu postaviti i svoju ¹talicu, kao reklamu :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#11 Post Postao/la indeks »

Rijeku znam vec kao svoj dzep............. :P :D :D

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

Evo nesta malo o Istri,samo za meni dragog Cyrusa

Istra je inace nas najveci poluotok i najzeleniji-sta naravno mene jako veseli..Kroz proslost je bio pod vise naroda (Mlecani,Devinci,Walseeovci i Habzburzi) ,ali sva sreca danas je samo nasa.
Izdvojit cu kao i prije nekoliko meni recimo najdrazih i najljepsih gradova..Pocinjem...

Pula-naravno da je na popisu kada je glavni grad Istarske zupanije sa najvecom povijesti (volim povijest)..Tamo je jedan od najljepsih i najuredenijih lukobrana na Jadranu,sa divnom setnicom uz more..Takoder imaju predivne plaze.Sta se tice kulturno povijesnih spomenika izdvajam pulsku arenu (naravno),slavoluk Sergejevaca,zlatna vrata i Herkulova vrata (povijesna znacenja) i naravno zidine grada gdije ujedno imamo i maleni trg poznat kao Forum Romanum.Vrijedno posijeta!!


Medulin-meni bitan zbogu turizma..naravno preidvno mjesto za boravak i odmor..to vam je maleno mjestasce u Istri sa jako dobrim glasom..Isto tako jako bitno da ima vrhunske hotele i druge smjestajne objekte,te mnoge zabavne sadrzaje..koji ce naravno biti zanimljivi i djeci i odraslima :D Po pitanju povijesti nije bas nesta upecatljiv jer mu se razvijao samo turizam,ali je naravno jako ljep gradic i pitom,sta nadomjescuje te povijesne nedostatke.


Porec-Smjesten je na zapadnoj obali Istarskog poluotoka, izmedu usca rijeke Mirne na sjeveru i Limskog kanala na jugu, blage klime, razvedene obale s mno¹tvom otocica i poluotoka obraslih u gustu borovu sumu s predivnim plazama, zasticen s mora otokom Sveti Nikola.Jedan je od vodecih centara hrvatskog turizma.Razvio se od malog ribarskog naselja u jedno od privlacnih turistickih sredista.


Rovinj
-predivan slikoviti istarski gradic,malena oaza mira sa odlicnim klimatskim uvjetima (proljece dolazi mnogo ranije..) :inlove: .Mnogi ljudi ga usporedjuju sa Saint Tropezom (valjda ste culi..),tako da je jedno od ljepsih malenih sredista za provesti savrsen odmor..


Rabac
-predivno maleno ribarsko nekada naselje danas gradic.Smjestio se u malenoj ali pristupacnoj uvali.Dici se preljepom plazom,ali losim ugostiteljskim objektima-posluga nikako nije na nivou!Ako mislite se dobro provesti,Rabac nikako nebi mogao doci u tu kategoriju zbog malobrojnih mjesta za takva zbivanja.
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#15 Post Postao/la belly_dancer »

vidovita_dzemila je napisao/la:a znate ¹ta mene zanima? pe¹æenica. jel ona stvarno samostalna i neovisna o zagrebu ili se raja iz malnarove noæne more samo zeza
[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori