Postanak svijeta

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la sabinax »

Baustelac dragi, sve ja to postujem...sve je to slicno drugim religijama i u Bibliji pise kako je Bog stvorio zemlju u sedam dana i nasi kumovi koji su jehovini svjedoci, donose casopise u kojima se vidi kako zivimo u skladu s Bogom i prirodom a ja samo mislim da su svete knjige napisane od strane ljudi koji ih opet tumace na razne nacine....postujem ja vasa uvjerenja i vjerujem da ima nesto (pogotovo vjerujem u borbu dobra i zla i u ravnotezu u svemiru), postouem sva vjerovanja jer nijedno vjerovanje ne uci losem (samo sto ima ljudi koji ih koriste u svoje ruzne svrhe) postujem vase misljenje, a posto nisam odgojena u vjerskom duhu mogu samo zastupati svoju teoriju, a vama dajem za pravo da se drzite svoje teorije :)
Selam....i usput slazem se s teorijom o majcinom mlijeku bez obzira tko je to rekao Allah ili priroda
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#19 Post Postao/la Bijesanpuz »

sabinaX je napisao/la:Nemamo problema nikakvih, Hamide....hehehhe smo razgovaramo, nit ste vi (koji zastupate nestanak po bogu) nit mi (evolucijski nastanak) bili tamo kad se svjet stvarao, ali neka logika mi govori, ako vecina sisavaca ima ruke i noge, glavu, mozak, unutrasnje organe...sta nije moguce da ipak vucemo neko porijeklo...ljudski mozak je najrazvijeniji i stoga dolazi to da smo toliko napredovali pa cak razvili i teorije o postanku svijeta, ne znaci time da smo vrijedniji od drugih bica na zemlji, nadmocniji mozda ali vredniji ne....uostalom mislim da taj mozak koji nam je najrazvijeniji ce upravo donjeti i do naseg (i ne samo naseg) nestanka (ratovi, zagadenje, kemijska istrazivanja i sl.) :huh:
Covjek se u jednom razlikuje od zivotinja.. A to je da ima Razum i da moze razmisljati...
Sve zivotinje imaju instinkt i zive po njemu.. LJudi imaju razum i to je ono sto im je Bog dao da se razlikuju od zivotinja...

Ti mozes majmuna nauciti da radi neke stvari slicne covjeku... ALi nikad majmun nemoze nauciti drugog majmuna...
Mozes nauciti psa da bude vodic slijepima.. ali jedan pas nemoze nauciti drugog da to bude... Jer nema razuma... sve sto oni rade rade instinktivno..

Objasnite mi samo taj sav sklad u kosmosu ? da se sva tijela krecu jednom te istom putanjom, toliko nebeskih tijela a nijedna da se ne sudari ili odstupi od te svoje putanje ?
Zar to ne znaci da neko upravlja stim ?
Pa onda promjena godisnjeg doba?.. nikad ne dodje jesen pa ljeto nego uvijek jesen pa zima..
ZAsto se to nikad ne poremeti ??

Dokazi su svuda.. samo malo ih je koji vjeruju u ocite dokaze..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#20 Post Postao/la sabinax »

slusaj...tamo pise svjet je stvorio od nicega...ispostavilo se da od nicega i jeste (nicega ili necega...ekspozija u svemiru, jedan komadic se odvojio, na idealnoj udaljenosti od sunca i kao sto nam kuci nastanu pljesan od vlagi i necem...tako su nastale neke amebe)

Da je tamo slucajno pisalo....svjet je stvorio uz veliki bljesak i kap vode, tumacilo bi se (veliki bljesak=sunce, voda=kisa) opet naucna teorija. Tako sam gledala dokumentarac o Nostradamusu i tome kako su ljudi tumacili nihovo znacenje kako bi dolazio neki dogadaj....
Ali ajde, nek bude kako bude....uglavnom smo tu, pa otkud tko god dosao, rodila nas majka i mene i tebe....a sada ko je stvorio nase pretke dali Bog ili se moji razvili od chimpanze....nije ni bitno (meni ne smetaju chimpanze niti ih drzim nizim bicima od ljudi)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#21 Post Postao/la Bijesanpuz »

sabina... ali ako nicega nije bilo... otkud eksplozija ?? ... I zasto samo na jednoj planeti od tih toliko ima zivota ???
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#22 Post Postao/la sabinax »

sad sam ti objasnila...ja kazem da nije od nicega (kako pise u Kuranu) vec od eksplozije neke zvijezde od kojeg je jezgra postala sunce a ohladeni djelovi planete koje kruze oko sunca, zemlja je na idealnoj poziciji ni preblizu suncu (da bude pretoplo) niti predaleko (da bude prehladno) taman da se razvije zivot, ne znaci da na susjednim planetama nema zivota ali je pitanje u kakvom obliku i dali su se do kraja razvili (s obzirom na meteoroloske uvjete)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#24 Post Postao/la sabinax »

BijesanPuz je napisao/la:Sve zivotinje imaju instinkt i zive po njemu.. LJudi imaju razum i to je ono sto im je Bog dao da se razlikuju od zivotinja...

Ti mozes majmuna nauciti da radi neke stvari slicne covjeku... ALi nikad majmun nemoze nauciti drugog majmuna...
Mozes nauciti psa da bude vodic slijepima.. ali jedan pas nemoze nauciti drugog da to bude... Jer nema razuma... sve sto oni rade rade instinktivno..

Objasnite mi samo taj sav sklad u kosmosu ? da se sva tijela krecu jednom te istom putanjom, toliko nebeskih tijela a nijedna da se ne sudari ili odstupi od te svoje putanje ?
Zar to ne znaci da neko upravlja stim ?
Pa onda promjena godisnjeg doba?.. nikad ne dodje jesen pa ljeto nego uvijek jesen pa zima..
ZAsto se to nikad ne poremeti ??

Dokazi su svuda.. samo malo ih je koji vjeruju u ocite dokaze..
kako ne...gledala sam dokumentarac gdje majke majmunice uce svoje mlade kako razbiti orah, koja vocka je dobra a koja nije, koja zivotinja je opasna a koja ne, pticu koja uci svoje mlade kako naci hranu....
a to sto se planete krecu po putanji vjerojatno imaju neke magnetske sile koje i drze cijeli suncev sustav da se krece po putanju, s druge strane meteori lete svemirom i sudaraju se...
Sve je objasnjivo, nesto jos nismo otkrili a nesto opet jesmo, cijeli kozmos se moze primjeniti u zivotu, jer vjerujem da za sve vrijedi neka matematicka formula....osim mozda za razum i osjecaje, ali to je vec neka druga prica
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#26 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:hehehhe i sve se to naravno slucajno desilo?
Dali je slucajno ili ne, ne znam, pukne ti i guma na autu, pa dali je slucajno ili ne... ne znam, moze biti cavao, moze biti pokvareni susjed, moze biti dotrajalost a moze biti i Bog :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#28 Post Postao/la Bijesanpuz »

sabinaX je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:Sve zivotinje imaju instinkt i zive po njemu.. LJudi imaju razum i to je ono sto im je Bog dao da se razlikuju od zivotinja...

Ti mozes majmuna nauciti da radi neke stvari slicne covjeku... ALi nikad majmun nemoze nauciti drugog majmuna...
Mozes nauciti psa da bude vodic slijepima.. ali jedan pas nemoze nauciti drugog da to bude... Jer nema razuma... sve sto oni rade rade instinktivno..

Objasnite mi samo taj sav sklad u kosmosu ? da se sva tijela krecu jednom te istom putanjom, toliko nebeskih tijela a nijedna da se ne sudari ili odstupi od te svoje putanje ?
Zar to ne znaci da neko upravlja stim ?
Pa onda promjena godisnjeg doba?.. nikad ne dodje jesen pa ljeto nego uvijek jesen pa zima..
ZAsto se to nikad ne poremeti ??

Dokazi su svuda.. samo malo ih je koji vjeruju u ocite dokaze..
kako ne...gledala sam dokumentarac gdje majke majmunice uce svoje mlade kako razbiti orah, koja vocka je dobra a koja nije, koja zivotinja je opasna a koja ne, pticu koja uci svoje mlade kako naci hranu....
a to sto se planete krecu po putanji vjerojatno imaju neke magnetske sile koje i drze cijeli suncev sustav da se krece po putanju, s druge strane meteori lete svemirom i sudaraju se...
Sve je objasnjivo, nesto jos nismo otkrili a nesto opet jesmo, cijeli kozmos se moze primjeniti u zivotu, jer vjerujem da za sve vrijedi neka matematicka formula....osim mozda za razum i osjecaje, ali to je vec neka druga prica
To ti ja pricam... TO je sve instinkt.. Zivotinje to rade instinktivno.. Imaju taj urodjen osjecaj i oni po tome zive..
TO je isto kao kad lav ili leopard biraju najslabije iz nekog krda da bi ga lakse ulovili ili sto majmun uzme motkicu pa gurne u mravinjak da bi izvukao sto vise mrava..
To je sve instinkt..
I svaka generacija to radi isto.. Nikad ne nauce novo.. Kao sto ljudi svakog dana izmisljaju nove stvarcice i sredstva s kojima lakse prolaze kroz zivot..


A to pukne guma.. PA naravno da pukne.. ali guma ostaje guma.. samo sto je probijena.. Nisi dobila retrovizor od gume ili da ti se nasuo pun rezervoar goriva.. :D
Sve sto dobijes jeste probijena guma koju moras zamjeniti :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#29 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:
baustelac-de je napisao/la:hehehhe i sve se to naravno slucajno desilo?
Dali je slucajno ili ne, ne znam, pukne ti i guma na autu, pa dali je slucajno ili ne... ne znam, moze biti cavao, moze biti pokvareni susjed, moze biti dotrajalost a moze biti i Bog :)
I jos jednom slucajno tek nakraju BOG? [-X [-X [-X
Ajde nek ti bude....pukne ti guma zato jer si bio zlocest, pa te bog kazni, samo da znas ja i u to vjerujem
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori