Stav vjera po pitanju-mješoviti brakovi

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Herakles
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 54
Pridružen/a: 30 Jun 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#91 Post Postao/la Herakles »

mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:Slabe si ti pameti momak. Islam je jedan a drugo su muslimani i njihov cejf.
Ti navodis hadise koji tebi pasu a nenavodis druge, znaci ti uzimas sta tebi pase. Nemoj se onda cuditi sto vas ima takvih u BiH.

Cuj, ovo ti sebi dajes za pravo da kazes dali sam ja dobar ili los vjernik. eeeeeee
samo cekaj sudnji dan kad te pred Allaha dovedem i kazem vidi sto se ovaj pravio pametniji od Tebe Allahu.

Merjem majka Isa'a (a.s.) je rodila Isa'a u 15. godini. I sta sad po cijim zakonima cemo se igrati, ljudskim ili Bozijim, kolik ja znam zena postaje kad dobije hajz/mjeseceno krvarenje.
Ja navodim hadise koji postoje a ne koje sam ja izmislio a ti argumente daje¹ kakve tebi pa¹u - kao ovaj
Abu_Haqq je napisao/la:Kako da nije i poslanik je kleo nevjernike!
Dakle , po èemu to ti ustanovi¹ ko je vjernik a ko ne.
Pitao sam te jesil vjernik i bude¹ li odgovarao na moja pitanja ja æu ti dokazati da nisi ba¹ neki vjernik :wave:
Koliko sam ja vidio on navodi samo "SAHIH" hadise nadam se da znas sta to znaci i isto tako da znas sta znaci "Hasen" "Da'if" i "Maudu".

Ako neznas nemoj ici na goolge da mi paste i copy vec fino se pokupi sa ove teme i suti bolje ti je bices pametniji.
Ko nema lijepog odgoja i vladanja nema ni znanja.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#94 Post Postao/la mrki62 »

Herakles je napisao/la:
Koliko sam ja vidio on navodi samo "SAHIH" hadise nadam se da znas sta to znaci i isto tako da znas sta znaci "Hasen" "Da'if" i "Maudu".

Ako neznas nemoj ici na goolge da mi paste i copy vec fino se pokupi sa ove teme i suti bolje ti je bices pametniji.
Ne treba meni Google , evo iz mog znanja - po¹to sam pitao u vezi jel vjernik ili nije :biggrin:
Ti zna¹ da je svinjetinu zabranjeno jesti muslimanu vjerniku a da li zna¹ da je isto tako zabranjeno jesti i ostale ¾ivotinje koje nisu po propisu zaklane ?
A ako ode¹ u trgovinu ili mesnicu , dobro zna¹ da tamo nema ni¹ta ¹to je po propisu zaklano .
Dalje , svi mi jedemo slatko ( biskvite , kolaèe ) , koji su pravljeni na osnovu pra¹ka za pecivo a taj pra¹ak je pravljen na bazi vinskog kisa / siræeta ,..................... mogu ja jo¹ :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#95 Post Postao/la Bebuskaa »

YoYo je napisao/la:What is love ?
Oh baby, don't hurt me !
Don't hurt me no more !!
Oh, baby don't hurt me !
Don't hurt me no more !!

:P :biggrin: :wave:

Imao sam sinoc jako inspirativan razgovor, bas sam dosta razmisljao o ovome. I dalje mislim da j moguce imati mijesoviti brak. Pitanje je je samo koliko se dvije sobe uvazavaju i vole. A ako jedna osoba u tom braku ide previse u jednu krajnost onda jednostavno tim osobama nije sudjeno, i tacka.


Jeste u pravu si da ljubav mora da igra veliku igru,,ali tokom godina se nadje NEzajednicka tacka,kao naprijmer zena je muslimanka muz druge vjere,dobije djecu sta da ona radi da ga uci Ellhamdullilahh ili Isuse Boze...Sunjecenje djece isto jedan velik primjer...Vecinom se radio muz zeli i prate se njegove stope jer to nas obicaj do sada bio...zato svaka zena muslimanka koja se uda za drugu vjeru kad tad se pokaje,jer kasnije nakon pola zivota snjim podje da prica kako i sve sta je morala da predje...da je presla u njihovu vjeru a svoju zapostavila i zaboravila na Allaha pa se pokaje,to je ziva istina ali nema se sta kajati na kraju sama je sebi skocila u stomak...nisam protiv nicijih vjera postujem ssvaciju ali nema tog momka i te vjere da bih ja svoju zaboravila iudala se i zaboravila kako je biti muslimanka i da svoju djecu krstim u crkvi....ne znam svako ima svoje,ali stim je dokazano da je izdala Allaha i svoje roditelje a najvise sebe pred Bogom...pozdrav...

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#101 Post Postao/la mala-plava21 »

hamid_islam je napisao/la:
mala-plava21 je napisao/la:Reci cu prvo da sam pravoslavka, ali za mene je jedan Bog kako se god zvao i o kakvoj god sad vjeri govorili gore je samo jedan jedini, mislim da bi se svako iz bilo koje vjere mogao zapitati sto ako ja ne vjerujem u pravoga Boga Ili ako je moj pravi u kojeg vjeruju oni drugi ma mogla bi o tome pisati u nedogled ali nebi zeljela otici sa teme.
Zaista mi je svejedno koje je vjere ako osjetim da zelim provesti zivot s tom osobom. Da je i ateista ne bi me smetalo. Za mene je Bog ljubav, prastanje i sve dobro ovoga svijeta. Ako nadem osobu koja me usrecuje i pruza ljubav ja i u tome vidim Boga. To je ono sto ja osjecam a ne slova na papiru.

tebi kao p¹ravoslavnom verniku nedaje se za pravo da ka¾e¹; za mene je Bog jedan jedini. Jer se to kosi sa uèenjem tvoje vere jer ja musliman trebam da te uèim pravoslavju. hri¹æani ne veruju u jednog boga i to je èinjenica kada se èitaju njihova jevanðelja. jedina vera koja tvrdi da je Bog jedan jedini to je islam tako da to zna¹. Kako vi pravoslavci to mo¾ete reæi kad se popovi mole u crkvi Hriste Bo¾e na¹, paonda U ime oca, sina, svetog duha. Pocrtavate boga ravnim sa duhom i sinom to definitivvno nije jedinstvenost bo¾ija kako onda mo¾e¹ reæi bog je jedan jedini. Pa kad seèete kolaè za slavu pa kada ga celivate izgovarate Hristos se posredi nas, za¹to se u tom sluèaju ne koristi trojstvo za vas je isus bog i otac je bog. ijako i sami znate da isus nije stvorijo nebo i zemlju isve ¹to postoji. Kako onda mo¾e¹ ti biti ta kopja æe reæi Bog je jedan jedini. Ako to izgovori¹ onda si muslimanka.

Nije vrera haj huj pa da prièamo napamet bezveze, mora¹ dobro shvatiti svoju vjeru i upoznati druge.

A ¹to se tièe tvog komentara za brak apsolutno si u pravu i moja je supruga pravoslavka i nemam nikakvih problema sa njom noti ona samnom, niti je njezino pravo uskraæeno u pogledu njene vere nikako. Tako da me ne shvati¹ pogre¹no ja ne mrzim nikoga to nikako pa ja sam musliman kako mogu mrzeti ja sam sptog kritièar hri¹æanstva i to je to zato te molim kao prijatelj da ne prima¹ srcu moje kritike koje ja upuæujem pravoslavlju jer to nema nikakve veze sa tobom lièno samo ¾elim skrenuti pa¾nju na logiku koja ne ide jedna sa drugim a to je praktikovanje pravoslavlja odnosno hri¹æansta apsolutno se ne sla¾e sa izjavom Bog je jedan jedini. To po hri¹æanstvu nije iako oni tvrde da jeste nemogu objasniti trojstvo sa tom jedninom to je kontra diktorno ma koliko se vladike trudile da objasne da je to jedno jednostavno po zdravom razumu nije moguæe reæi da pravoslavci veruju u jedinstvenost bo¾iju,
Ma nemam zasto uzimati srcu kritike dapace volim kada svako iznese svoje misljenje, sto se tice gore navedenog da je Bog jedan mislila sam to u smislu zajednickog Boga jer sigurna sam da ih nema gore koliko ima vjera da neidem sad opsirno mislim da ces me shvatiti sto sam zeljela reci.
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
Dzevad79
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 157
Pridružen/a: 10 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

poruka

#104 Post Postao/la Dzevad79 »

protivim se mjesanim brakovima :ballbounce:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: poruka

#105 Post Postao/la mrki62 »

Dzevad79 je napisao/la:protivim se mjesanim brakovima :ballbounce:
Pa kako æe biti nego da se mije¹aju u braku : mu¾ je mu¹ko a ¾ena ¾ensko :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori