Postanak svijeta

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#52 Post Postao/la Bijesanpuz »

Kazu da za desetak dana u Evropskom centru za nuklearna istrazivanja u Zenevi treba da se izvrsi eksperiment BIG BANGA.. tj. velikog praska
Cilj eksperimenta je da se vjestacki stvore uvjeti koji su postojali na djelic sekunde prije big banga i da se tako otkrije tajna nastanka svemira..

Naravno ovo je doslo na osude i cak tuzbu jer kazu kao posljedica moze nastati velika CRna rupa koja bi mogla za par godina progutati sve sto se nalazi na zemlji.. Tj.. izazvali bi smak svijeta...


Pa eto... Vidjet cemo sto ce biti i kakav ce rezultat biti svega toga...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#54 Post Postao/la Bijesanpuz »

Jutros negdje oko pola 10 je poceo ovaj eksperiment...

Vidjet cemo sto ce biti za koji dan..

Hoce li se pojavit crna rupa i unistiti svijet ili ce otkriti tajnu postanka svemira..

Vrijeme ce reci svoje...

vise o ovome na
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=401534
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#55 Post Postao/la vornevljev »

Eno u Nju Delhiju se ubila sesnaestogodi¹njakinja jer ju je toliko potreslo,vje¹taèko izazivanje uslova prije "Velikog praska" u Evropi.

A mnogi Indijci bojeæi se nastupanja smaka svijeta nakon ovoga eksperimenta danima veæ poste i noæivaju u hramovima moleæi se. :lol:

Ej ako neko fakat sazna da bi mogao smak svijeta de nek' mi javi,da mogu ugodno iskoristiti te posljednje minute.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#57 Post Postao/la vornevljev »

papaya je napisao/la:Ja ne vjerujem da ce ikada biti
Ma biæe ono,mislim logièno je da bude neka havarija,ali ....

"Neæemo valjda biti mi ta nesretna generacija

nad kojom æe se izvr¹iti velika posljednja racija!"

Atomsko skloni¹te
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#59 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:Ako zelis vjerovati da ti vuces korijene od majmuna pa bujrum :D ...

Naravno ja kao vjernik da vjerujem u Boga i njegovu velicinu i da je on Stvoritelj svega sto je na zemlji i na nebesima..

Dokazi su svuda oko nas.. samo treba ih pogledati... I znati vidjeti..



A vi kazete evolucija '? ... a zasto je onda evolucija odjednom stala ?? Zasto nema vishe pretvaranja u neka druga bica ??


Dajte i vi dokaze Darvinove teorije ??
Mislim nista lièno da se razumijemo,ali dajte vi dokaze za¹to i sad od blata ne nastane èovjek???
vrlo jednostavno! zato sto se to samo jednom desilo i to kad je Allah dz.s. stvorio prvog covjeka tj. Adema a.s. tad mu je udahnuo svoga duha i ozivio ga! tome je samo On vjest! podario mu zenu i tako je to krenulo svojim tokom.

vidim spominjete neke matematicke zakone itd. po pitanju plutanja planeta i ostalog. pa ko je postavio te konstante? kako je moguce da nesto samo po sebi iz niceg nastane? i metak nece iz puske dok neko ne okine obarac i ono ne ucini peng, tj. iglica ne udari u cahuru i tako dodje ispaljivanja metka. tako isto taj "big bang" :)

ako nekoga ova tema vise zanima i to da li postoji Bog, neka izvoli procitati djelo "Kur'an - Najsavrsenija mu'dziza(cudo)" koje se nalazi ovdje na stranici. tu je prilicno kompaktno i razumljivo sve pojasnjeno.

neko od vas rece, sve sto covjek ne moze da objasni pripisuje Bogu. pa kako je jedan pustinjski, nepismen covjek uopste znao za sve te stvari? da eto npr. postoji mjesto gdje su slana i slatka voda jedna kraj druge a da se ne mjesaju, da je sve zivo poteklo iz vode, da su nebo i zemlja nekad bili jedno, i i i.....
nemoguce je da su to sve "slucajnosti" ;)

samo jos da napomenem, da je danasnji Kur'an isti kao onaj prvi! znaci ne izmjenjen, niti jedan naglasak, a kamo li slovo! sto se za druge svete knjige ne moze reci.

Odgovori