Razlozi odobrenja vise zena

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Razlozi odobrenja vise zena

#1 Post Postao/la beba80 »

mnogo je razloga zasto je dozvoljeno muskarcu da moze ozenit vise zena ovo je u islamu.
Selam alejk i pozdrav

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#3 Post Postao/la beba80 »

OPA_de je napisao/la:visezenstvo nije dozvoljeno samo u ISLAMU,vec i u krscanstvu i jevrejstvu !!!!!
objasni mi zasto?

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#6 Post Postao/la beba80 »

OPA_de je napisao/la:
beba80 je napisao/la:
OPA_de je napisao/la:visezenstvo nije dozvoljeno samo u ISLAMU,vec i u krscanstvu i jevrejstvu !!!!!
objasni mi zasto?

E neznam vala,ja prihvatam PROPISE ISLAMA onakve kakve jesu,bar ih postujem i znam da nemoze biti lose nesto sto je Bog naredio,ali valjda ces nam ti to bolje objasniti posto si uzeo taj teret "Islamskog Alima"....

....inace ja cuo da je u muskarca Mozak 4 puta napredniji nego u Zena,pa valjda i zato mi smijemo imat 4 a one samo jednog [mmmux2.gif]
Danas je mnogo vise zena nego muskaraca i ALAHOVA RJEČ ovako kaze pred kraj svjeta bit ce po pedeset zena na jednog muskarca.Ratovima mnogo vise gine muskaraca od zena koje ostaju udovice da ne bi cinile blud one trebaju muskarca dozvoljeno im je da se udaju za muskarca koji ima zenu pod uslovom da ona pristadne a cilj svega toga je da djeca od poginulog imaju oca odnosno ocuha koji ce ih zastupati kao svoju djecu jer suprotno stvaraju se socijalni slučajevi majka se povodi za opskrbom i odsutna je od djece uz to mnogi nemoralni je iskoristavaju a i ona uziva a djeca su na ulici uce se kradji ovom ili onom sto ne valja .Ovo je jedan od razloga a ima ih još mnogo.
SELAM ALEJK I POZDRAV

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#7 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:aaaj, muskarcineee

ne mozete jednu zenu da izdrzite, vi bi i 4
Papaya nisi razumjela temu izvini reč je o tome sto je dozvoljeno imat vise zakonski zena,normalno ko ispunjava uslove za sve to.
SELAM ALEJK I POZDRAV

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#8 Post Postao/la andro »

Ja kako citam i pratim ovaj forum po vama je mnogo stvari dozvoljeno , vrijedjati , psovati , zeniti se , mrziti , ubijati , varati , lagati , ma ne da mi se vise nabrajati itd..... i tako blize . naravno ovo se ne odnosi na svakog vec za poprilican broj a prepoznace se oni .
slika
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#9 Post Postao/la paparaci »

razlog tog odobrenja jeste da se zastiti i zbrine zensko (sa djecom), a ne zbog nekog frajerluka. tako je radio i poslanik Muhammed a.s.

hajd neka neko od vas uzme dvije, tri udovice jos sa po dvoje - troje djece, uz svoju zenu! sta kazete, ha?!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#10 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:razlog tog odobrenja jeste da se zastiti i zbrine zensko (sa djecom), a ne zbog nekog frajerluka. tako je radio i poslanik Muhammed a.s.

hajd neka neko od vas uzme dvije, tri udovice jos sa po dvoje - troje djece, uz svoju zenu! sta kazete, ha?!
Jedna od Njegovih žena je i Marija, koja nikad nije prihvatila islam ,......... jel to dozvoljeno ?
Jedna od Njegovih žena je bila dijete , za današnje vrijeme nemoralno ,............ jel i to dozvoljeno ili je grijeh ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#11 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Jedna od Njegovih žena je i Marija, koja nikad nije prihvatila islam ,......... jel to dozvoljeno ?
naravno da jeste. musku je dozvoljeno da ozeni zenu nemuslimanku i to ti je poznato. ne znam stvarno sta sad hoces?!!!!
Jedna od Njegovih žena je bila dijete , za današnje vrijeme nemoralno ,............ jel i to dozvoljeno ili je grijeh ?
po serijatu zensko je sa 9 godina punoljetno, a musko sa 12 ili 13. a ona je imala 9 godina koliko sam do sad mogao procitati. ne mora znaciti da je imao intimne odnose sa njom. moguce je da je samo htio zastititi. a kako i sta je tacno bilo, to ti ne mogu i ne znam reci.

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#12 Post Postao/la mickey »

čovječe dosadi ti uvijek gurat u istu rupu

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#13 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
naravno da jeste. musku je dozvoljeno da ozeni zenu nemuslimanku i to ti je poznato. ne znam stvarno sta sad hoces?!!!!
Šta hoću ?
Hoću ba istinu , hoću mak na konac ,........... jel to tek tako dozvoljeno ili je uslov da ona prihvati islam ?
Jel sad pitanje na mjestu ?
paparaci je napisao/la: po serijatu zensko je sa 9 godina punoljetno, a musko sa 12 ili 13. a ona je imala 9 godina koliko sam do sad mogao procitati. ne mora znaciti da je imao intimne odnose sa njom. moguce je da je samo htio zastititi. a kako i sta je tacno bilo, to ti ne mogu i ne znam reci.
9 godina po Å¡erijatu ?
Al ona je imala 6 , šta ćemo sad ?

Gdje je istina ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Razlozi odobrenja vise zena

#14 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
Šta hoću ?
Hoću ba istinu , hoću mak na konac ,........... jel to tek tako dozvoljeno ili je uslov da ona prihvati islam ?
nije to tek tako dozvoljeno, nego je takav zakon! i nije uslov da ona prihvati islam. to je samo uslov kad se radi o zensku.

9 godina po Å¡erijatu ?
Al ona je imala 6 , šta ćemo sad ?
meni je poznato da je imala 9, a ne 6.
cuj, sta cemo sad. nista [laugh.gif]
Gdje je istina ?
ne znam. nisam jos citao opsirno o tome nigdje, tako da ti nista ne znam i ne mogu reci.
mickey je napisao/la:čovječe dosadi ti uvijek gurat u istu rupu
a i ti ga vala znas usrati, svaka ti cast! [eusa_wall.gif]

Odgovori