Ateizam-zasto?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Ateizam-zasto?

#1 Post Postao/la beba80 »

Svjedoci smo danasnjeg mnostva covjecanstva koji se izjasnjava kao ateist.zasto je to tako?Ovom temom bih zelio da ljudi koji se izjasnjavaju ateisti da postavljaju pitanja na koja bi im ljudi iz vjere odgovarali ukoliko poznaju pitanje i odgovor.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#3 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:Meni je ovo bas tesko pitanje.
Zasto sam ateista?


Zato sto ne vjerujem da ima nesto...eto tako. NESTO.
nije tacno da ti ne vjerujes ni u sta
Ovo je sad MOJE misljenje.
Ljudi su odvijeka izmisljavali nesto, bogoVE, pa Boga. Trebali su u nesto vjerovati. I naravno da ce to biti neko kojeg niko nije vidio i naravno da je musko. Trebali su zakone, zapisali su kako su ONI mislili da je najbolje za narod.


BOG nije ni musko ni zensko

Ne vjerujem u bajke

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: ATEIZAM zasto

#5 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja ih imam puno ali se bojim da ce te biti bez odgovora
evo jedno lakse pitanje
Otkud to da sve jace vjere svijeta mislim prvenstveno na Judizam Krscanstvo i Islam
poticu iz Jerusalema

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ATEIZAM zasto

#6 Post Postao/la kajs »

LAFF je napisao/la:Ja ih imam puno ali se bojim da ce te biti bez odgovora
evo jedno lakse pitanje
Otkud to da sve jace vjere svijeta mislim prvenstveno na Judizam Krscanstvo i Islam
poticu iz Jerusalema
Mislim da Laff ova tvoja konstatacija nije tacna. Jerusalim jeste Sveti grad i nama muslimanima, tacnije u Jerusalimu se nalazi Mesdzidul Aksa j Sveta stena ispod njega. Medjutim valjda je jasno da je Islam kao poslednja Objava upravo potekao iz Mekke. Tu je rodjen poslednji Poslanika Muhammed Alejhiselam, Hidzru ucinio u Medinu tu preselio na Ahiret i tu je izgradjena prva dzamija Mesdzid Poslanikov. Tako da neznam konkretno nasta si mislio ovo sa Jerusalimom ali ja sam vidio jedino ovu vezu Islama sa Jerusalimom zbog Mesdzidul Aksa koji je bio i Prva Kibla muslimana (Pravac u kojem su se okrecali tokom molitve) medjutim ipak je Islam potekao sa arabijskog poluotoka to jest Mekke gde se nalazi i Kaba. Inace Kaba je najsvetije mjesto na Zemlji i oko nje je najsvetiji Mesdzidul Haram nama muslimanima.

Dragi Allah kaze:

"Prvi hram sagrađen za ljude jeste onaj u Mekki, blagoslovljen je on i putokaz svjetovima."

(Aal-i-Imraan: 96)

"I kada smo kao pribježište Ibrahimu pokazali mjesto gdje je Hram, rekli smo: "Ne smatraj Nama nikoga ravnim, i očisti ovaj Hram Moj za one koji će ga obilaziti, koji će tu u blizini njegovoj stanovati, i koji će molitvu obavljati"

(Al-Hajj: 26)

Ibrahim Alejhiselam je zajedno sa Ismailom Alejhiselam, sinom njegovim, podigao Kabu na temeljima koje je postavio Adem Alejhiselam. Poznato je da su u vrijem Poslanika Muhammeda Alejhiselam Kabu hodocastili i jevreji i krscani a i ideopoklonici su svoje kipove drzali oko Kabe i onda dolazili na hodocasce. Tako da bi se prije moglo reci da vjere svijeta poticu iz Mekke.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#10 Post Postao/la beba80 »

papaya je napisao/la:pa rekla sam da ne vjerujem da ima nesto "gore"

Ja vjerujem u dosta toga, vjerujem u dobro u ljudima, vjerujem da ce sutra novi dan, da ce sunce za´ci, vjerujem da postoji mjesec i zvijezde, vjerujem svojim ocima
E vidis papaya ja znam kad vidim lijepo odjevenu djevojku da ona ima onu stvar jer vjerujem a ne vidim.Za tebe je materizam sveto a za mene dusevno jer djeliti pomagati ispunjava ti dusu a kad imas kucu pa naidje cunami pa je srusi ti je vise nemas il se varam mozda je ti vidis i dalje al u masti i stranputici jesam li ti sad ista uspio reci

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#11 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:znam dosta ateista......mislim onih koji imaju hrabrosti da se pred svijetom izjasne kao takvi [cool.gif] i naravno ateisti nisu nimalo lošiji ljudi od vjernika.
Da al sva ta dobra djela su zanegirana ona jesu dobra to stoji al su zanegirana ne vjerovanjem

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#12 Post Postao/la beba80 »

adzo je napisao/la:beba tema je dobra ,samo sto ti ateisti nikada nece postaviti pitanje jer se boje istine zato i ne vjeruju jer se boje istine.
nije tako vidi oni se ne boje oni su ravnodusni misle ovaj zivot prodje i nema vise il se posvete sektama koje govore o reinkarnaciji duse /kinezi/.Stvar je u tome da mi medusobno se slazemo pomazemo i molimo GOSPODARA da nam pomogne i nadje nam put spasa e to ljudima treba objasniti pa i meni kao covjeku nije mnogo jasno al ja trazim

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: ATEIZAM zasto

#14 Post Postao/la beba80 »

Necu vas vise gnjavit vidim nema ploda al nek vam se kao i meni smiluje i uputi nas GOSPODAR amin

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ATEIZAM zasto

#15 Post Postao/la kajs »

beba80 je napisao/la:
papaya je napisao/la:pa rekla sam da ne vjerujem da ima nesto "gore"

Ja vjerujem u dosta toga, vjerujem u dobro u ljudima, vjerujem da ce sutra novi dan, da ce sunce za´ci, vjerujem da postoji mjesec i zvijezde, vjerujem svojim ocima
E vidis papaya ja znam kad vidim lijepo odjevenu djevojku da ona ima onu stvar jer vjerujem a ne vidim....
e ovo nisam znao. Mislio sam da sve devojke imaju onu stvar, a ne samo lijepo odevene. Sta li imaju one koje su manje lijepo odevene (da ne kazem koje su ruzno odevene). Piske srojeci, ili?
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Odgovori