Da li je duga veza i ozbiljna veza?

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Da li je duga veza i ozbiljna veza?

#1 Post Postao/la nella26 »

Pitanje jednostavno da li smatrate da je duga veza iznimno i ozbiljna veza?
Naravno imamo primjera gdje se par "zabavlja" sto godina ali to je viđanje jednom u mjesec dana i veze koje normalno funkcionišu.
Ali i veze koje normalno funkcionišu nekad jednostavno zapadnu u fazu koja je blago rečeno kritična, odnosno faza u kojoj ni sami ne znate šta da radite i da li ta veza vodi nećemu višem.
Jeste li se našli u takvoj situaciji i kako se to završilo?

Ja jesam i završila se neslavno, mislim da u mom slučaju svaka veza koja je kraća od 6 mjeseci i duža od dvije godine je neozbiljna :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Da li je duga veza i ozbiljna veza?

#3 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:ja samo znam da se u dugim vezama puno više šara sa strane već u ovima koje traju do 1-1,5g
to si u pravu definitivno, bar što se mene i mog iskustva tiče...

moja je najduža veza bila 6 i po godina....i prvih 5 godina je bilo super, a onda je odjednom počelo da se dešava nešto čudno...sitnice su mi počele smetati, momak je imao puno posla, osjećala sam se zapostavljeno, jer ja nisam imala nekih ekstra obaveza, i sve na što sam obraćala pažnju jeste on, ali nakon radnog vremena...nisam imala u vidu da provede po desetak sati na radnom mjestu, da i njemu treba odmor, smatrala sam da pravo sa posla treba i mora biti spreman za mene...

i tako je nastao jedan vremenski period, kada sam počela obraćati pažnju na druge muškarce, tuđi komplimenti su mi počeli goditi....znate ono, svi vas primijete osim onog ko to treba, što je impliciralo neke ozbiljne situacije...

kad smo se razišli i bili odvojeni neko vrijeme shvatili smo da ne možemo jedno bez drugoga...

ni on nije bio bez greške, imao je nekoliko ispada, ali u poređenju sa mnom, to nije ništa....

nakon tolikog perioda nemaš mnogo mogućnosti, ili brak ili ništa...

ali kako se odlučiti na ispravan korak...

e pa jednostavno znaš, pa čak i u onoj najcrnjoj situaciji, kad ga povrijediš do bola, i kad on tebe povrijedi i kaže mnogo toga, okreneš mu leđa, kažeš zbogom, a u sebi znaš da je pitanje minute kad ćete se pomiriti, i da zaista ne znaš i ne možeš živjeti bez njega, znaš čemu to vodi....

Razlika je između duge veze kad se ti sa nekim viđaš pet puta godišnje, a hodate 5 godina i kad si sa nekim svaki dan, ali bukvalno svaki po nekoliko sati....

duga veza ne mora značiti ozbiljna, niti kratka neozbiljna....puno je važnije ko su akteri veze i koliko im se putevi i sudbine podudaraju...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li je duga veza i ozbiljna veza?

#4 Post Postao/la ra-ja »

Duga veza nemora znaciti da je ozbiljna ; da ce OPSTATI I biti krunisana brakom... :!:

Masu slucajeva... parova znam, koji su bili u dugoj vezi i pred sklapanje braka razisli se iz nekih bezveznih razloga...Poceli im je smetati svasta nesta ..pojavili su se nesnosni nezdravi odnosi..

Naravno konacan rezultat je razlaz... :(

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Da li je duga veza i ozbiljna veza?

#6 Post Postao/la nnejra »

Duga veza nije obavezno i ozbiljna veza. Jako puno parova je u dugoj vezi iz navike i pri tome im ta veza služi da nisu sami dok ne upoznaju nekog novog. Nisam pristalica nekih predugih veza, mislim da tada dolazi do zasićenja i monotonije, naravno ako nema nekih objektivnih razloga zašto se ta veza vuče tako dugo. Ja sam pristalica da ako veza ,nakon nekog vremena, nema izgleda da postane kvalitetna i usmjerena određenom cilju onda je treba prekinuti, a ne biti u njoj da nisi sam.

Odgovori