Hadisi -Vjerodostonje predaje

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#136 Post Postao/la mrki62 »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
selam.. svako dobro
Samo ti zezaj , ako te èuje Cazinski Pind¾o ,................. pazi se sinko :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#137 Post Postao/la Tourniquet »

mrki62 je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:
selam.. svako dobro
Samo ti zezaj , ako te èuje Cazinski Pind¾o ,................. pazi se sinko :wave:

nemam obicaj da zezam nikog... niti zelim nekog zezati.. a pogotovo ne na ovakvim temama.. mjesta za salu se zna gdje su, a gdje se pise ozbiljno..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#138 Post Postao/la mrki62 »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:
selam.. svako dobro
Samo ti zezaj , ako te èuje Cazinski Pind¾o ,................. pazi se sinko :wave:

nemam obicaj da zezam nikog... niti zelim nekog zezati.. a pogotovo ne na ovakvim temama.. mjesta za salu se zna gdje su, a gdje se pise ozbiljno..
Ozbiljne stvari su relativna stvar pa i to kad je islam do¹ao u va¹e krajeve ( krajinu ) , mo¾e¹ mi dati podatak najstarije d¾amije u Krajini - hvala unaprijed :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#139 Post Postao/la Tourniquet »

Ne znam tacno kada je.. mogu potrazit negdje taj podatak.. al znam da u BUzimu na Starom gradu se nalazi najstarija drvena dzamija na balkanu..

nadjem podatak koliko godina stara..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#140 Post Postao/la mrki62 »

ToUrNiQuEt je napisao/la:Ne znam tacno kada je.. mogu potrazit negdje taj podatak.. al znam da u BUzimu na Starom gradu se nalazi najstarija drvena dzamija na balkanu..

nadjem podatak koliko godina stara..
Ne zaboravi da je i Turska dijelom na Balkanu :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#142 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:
Jer ovo sto ja citam od tebe ja ne mogu svrstat u nista poznato ...neka NoVA sekta na pomolu :-k
Pa kroz moj ¾ivot sam sva¹ta èitao , sva¹ta vidio i sva¹ta do¾ivio i normalno je da je za vas pojedine sva¹ta i novo :ballbounce:
Ponekad i izletim sa nekakvom informacijom koja se nekad sakriva i u pitanju al ni¹ta zlonamjerno.
Na forumima smo mi svi samo diskusijanti a nikako neèiji regularni stav.
Jer ko ¹to je rekao reis Ceriæ : niko nema pravo da obja¹njava ne¹to ¹to je pravilno a ¹ta ne po internetu - sem IZ.
Svi ostali smo internetni volonteristi :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#144 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
ekranka je napisao/la:
Jer ovo sto ja citam od tebe ja ne mogu svrstat u nista poznato ...neka NoVA sekta na pomolu :-k
Pa kroz moj ¾ivot sam sva¹ta èitao , sva¹ta vidio i sva¹ta do¾ivio i normalno je da je za vas pojedine sva¹ta i novo :ballbounce:
Ponekad i izletim sa nekakvom informacijom koja se nekad sakriva i u pitanju al ni¹ta zlonamjerno.
Na forumima smo mi svi samo diskusijanti a nikako neèiji regularni stav.
Jer ko ¹to je rekao reis Ceriæ : niko nema pravo da obja¹njava ne¹to ¹to je pravilno a ¹ta ne po internetu - sem IZ.
Svi ostali smo internetni volonteristi :wave:
Pa hajd onda da se osvrnem na ovu tvoju predzadnju recenicu ,zasto onda to radis?!
Uèestvujem i na svoj naèin dajem svoj prilog pojedinim temama , a nikako ne tvrdim ¹ta je ispravno a ¹ta ne :ballbounce:
Vi¹e je tumaèenja a neki su oti¹ki vani i misle da su svu pamet pokupili a ujedno negiraju na¹u IZ, na ne¹to tako jednostavno ne mogu biti imun :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#146 Post Postao/la Abu_haqq »

mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:Jos te cekam: "Navedi mi ajet u Kur'anu koji navodi kako se klanja i to sve sta se uci gdje, navedi ajet gdje spominje "kijam, ruk'u, itd." hajde izvoli!"
U Kur'anu jasno kako se uzima abdest i kako se gubi,............. a kako se Bogu moliti je od vremena Ibrahima prena¹ano s poslanika na poslanika... o tome je veæ navedeno.
Slobodno se malo upusti i u to.
Nego gdje pi¹e u Kur`anu da smije netko hadisima komandovati u ime Boga - kako klanjati ?
Bog je sve ¹to je htio objavio u Kur`anu i ne trebaju mu razni pomagaèi.
Neki dan sam èuo da vehabije ra¹ire noge kod klanjanja , da mogu ¹ejtani proæ ,................ jel to istina :wave:

Nemoj ti meni prebacivati loptu...nego navedi te ajete o kojima pricas nebudi glup!

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#147 Post Postao/la Abu_haqq »

D¾abir, r.a. kazuje: »Allahov Poslanik, sallallahu ´ajelhi ve selleme, zabranio je ukra¹avanje kabura, sjedanje i zidanje na kaburima.«

(Muslim)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#148 Post Postao/la mrki62 »

Abu_Haqq je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:Jos te cekam: "Navedi mi ajet u Kur'anu koji navodi kako se klanja i to sve sta se uci gdje, navedi ajet gdje spominje "kijam, ruk'u, itd." hajde izvoli!"
U Kur'anu jasno kako se uzima abdest i kako se gubi,............. a kako se Bogu moliti je od vremena Ibrahima prena¹ano s poslanika na poslanika... o tome je veæ navedeno.
Slobodno se malo upusti i u to.
Nego gdje pi¹e u Kur`anu da smije netko hadisima komandovati u ime Boga - kako klanjati ?
Bog je sve ¹to je htio objavio u Kur`anu i ne trebaju mu razni pomagaèi.
Neki dan sam èuo da vehabije ra¹ire noge kod klanjanja , da mogu ¹ejtani proæ ,................ jel to istina :wave:

Nemoj ti meni prebacivati loptu...nego navedi te ajete o kojima pricas nebudi glup!
Da vidimo ko je glup :ballbounce:
Navedi mi hadis po kojem je sam Pejgamber klanjao , navedi mi ko je taj hadis napisao i kada - po kojem je On klanjao :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#149 Post Postao/la Abu_haqq »

mrki62 je napisao/la:
Abu_Haqq je napisao/la:
mrki62 je napisao/la: U Kur'anu jasno kako se uzima abdest i kako se gubi,............. a kako se Bogu moliti je od vremena Ibrahima prena¹ano s poslanika na poslanika... o tome je veæ navedeno.
Slobodno se malo upusti i u to.
Nego gdje pi¹e u Kur`anu da smije netko hadisima komandovati u ime Boga - kako klanjati ?
Bog je sve ¹to je htio objavio u Kur`anu i ne trebaju mu razni pomagaèi.
Neki dan sam èuo da vehabije ra¹ire noge kod klanjanja , da mogu ¹ejtani proæ ,................ jel to istina :wave:

Nemoj ti meni prebacivati loptu...nego navedi te ajete o kojima pricas nebudi glup!
Da vidimo ko je glup :ballbounce:
Navedi mi hadis po kojem je sam Pejgamber klanjao , navedi mi ko je taj hadis napisao i kada - po kojem je On klanjao :wave:
:) ja sam tebe prvi pitao....ocigledno si se izgubio jer dobro znas da nema tih ajeta koje mi mozes predloziti znaci vidimo koje taj koji ovdje pravi smutnju eee ja mislim da treba Karic malo bolje da se potrudi oko tebe slab si mu ucenik.

jos hej cuj ovo "Navedi mi hadis po kojem je sam Pejgamber klanjao" :chuckel: kriza si zesca
Zadnja izmjena: Abu_haqq, dana/u 28 Aug 2007 02:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Abu_haqq
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 542
Pridružen/a: 31 Mar 2000 02:00
Lokacija: Afghanistan

#150 Post Postao/la Abu_haqq »

Ebu-Hurejre, r.a., prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu ´ajelhi ve selleme, rekao: »S tri vrste ljudi Allah neæe razgovarati na Sudnjem danu; niti æe ih pogledati niti oèistiti od grijeha, nego æe ih ¾estoko kazniti: onoga ko u pustinji ima dovoljno vode, pa je uskrati putniku, onoga ko proda neku robu poslije ikindije, obmanjujuæi kupca zakletvom u Allaha da je kupljena po to i to, pa kupac povjeruje; i èovjeka koji da prisegu na vjernost vladaru (imamu) radi ovosvjetske koristi, pa ako mu da èemu se nadao – bude vjeran, a ako mu ne da – iznevjeri ga.«

(Muttefekun alejhi)

Odgovori