Vera i nacija

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Dobrila
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 21 Okt 2017 11:16
Lokacija: Guatemala

#31 Post Postao/la Dobrila »

opet se ti hamide izvinjavas!
Nemoj tako...
Budi iskren.
Ti si srbin,
ja sam njemica, zivim u Njemackoj.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#32 Post Postao/la mrki62 »

Hamide. Ti si zaokupljen Srbijom a jedan dio Sand¾aka je u Srbiji.
S obzirom da poznajem dosta ljudi iz cjelokupnog Sand¾aka, a ne samo onog u dijelu Srbije , pa da ti objasnim neke stvari :D
Jo¹ za vrijeme titine Yu ja sa njima nikad nisam bio naèisto ; jedni su se izja¹njavali Crnogorcima, drugi Sand¾aklijama a danas su Bo¹njaci .
Ako u BiH ne mo¾e biti Srbin , kako mo¾e onda u Srbiji ili CG biti Bo¹njak ? :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#33 Post Postao/la thug »

Ljudi vi vasu problematiku i zagonetku ko je pravoslavac ko srbin i obratno necete nikad rijesit... To je pitanje koje se vuce jos iz vremena Bosnaskih Kraljeva, Pravoslavne Crkve itd... Od tada nastaje pojam i naziv srbin, pravoslavac i sl...

Srbin - Covjek koji zivi u SRBIJI
Pravoslavac - Pripadnik pravoslavne vjeroispovijesti
Bosanac - Covjek koji zivi u BiH
Musliman - Pripadnik islamske vjeroispovijesti

Eh sad... Ono sto se vec stotinama godina vuce kod nas jeste da covjeka bilo kojeg ko je pravoslavac ili covjeka koji se zove Milos, Zeljko, Slobodan isl nazivamo Srbin... Covjeka ma gdje god da se nalazio koji se zove Stipe, Ante i sl. nazivamo Hrvat... To je nasa greska koja se odavnina vuce i tesko da ce se to ispraviti i promjeniti

Glup je reci za covjeka koji je pravoslavac i zivi u BiH da je Srbin a jos je gluplje da on sebe smatra Srbinom zar ne? Jer ako zivis u BiH neka si pravoslavac to je tvoja vjera , tvoj Bog, tvoje pravo al se i nazivaj po zemlji u kojoj zivis Bosanac ili se nazivaj samo Pravoslavac ... Isti slucaj sa Katolicima u BiH i Muslimanima u Srbiji...

No problem je sto ce tako uvjek i ostati i mi prvi za nekog tamo covjeka recimo komsiju koji se zove Slobodan kazemo da je Srbin to je do nas i tako ostaje...

Drugi problem su ponosni "Srbi" a i vala "pravoslavci" koji su zaslijepljeni nekom teorijom velika srbija i koje boli sto je balkan nekad bio pod turskom vlasti ma daaaj te ... Oni sa ponosom vole reci da zive u Srbiji, da su Srbi a ne pravoslavci, da zive u BiH a navijaju za Srpsku Reprezentaciju i sl... To je cinjenica i to je u krvi 90% srba ili ti ga pravoslavaca mislim znaci za sviju u globalu...

To je glupo i to daje sliku covjeka maloumnog... A kako : dodje jedan covjek naravno politicar i kaze : "Braco" srbi nas su turci jebavali godinama a Bosanci su njihovi potomci moramo im vratiti to! ahahaha i eto belaja oni ko levati nasjednu na neku pricu od koje dobiju porusene kuce i gradove kako svoje tako i tudje, izgubljenu familiju... Zasto sebe blatite i ponizavate tim ponosom to mi nije jasno?

Ajmo se sada skupiti Bosanci, Njemci, Turci, Indijci, Kinezi itd i reci Mongolija je nas jebavala prije milion godina kad je Dzingis Kan sve porobio i osvetit im to :)) ili isto tako na Njemacku zbog Hitlera, Francusku zbog Napoleona, Makedoniju zbog Alex-a itd itd... :)

Nisam htjeo da petljam politiku i te neke proslosti bolne al nisam mogao da i nespomenem jer se mnogo toga svodi na to...

I nijedan nas post nece nista promjeniti cinjenice su takve i ovo sve ostaje i Bog zna nece se nikada promjeniti jer kad budala baci stjenu u vodu nit stotinu mudraca je nemoze vratiti nazad !

Over n Out
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#37 Post Postao/la mrki62 »

jaran1 je napisao/la:
mrki62 je napisao/la: Ako u BiH ne mo¾e biti Srbin , kako mo¾e onda u Srbiji ili CG biti Bo¹njak ? :wave:
E pa vidis, ti tu puno grijesis, jer u Ustavu BiH postoji Srbin i Hrvat kao nacionalnost
Kada to rascistimo, onda mozemo kritikovati trecu stranu
Koliko Hrvata i Srba osjeca BiH kao svoju domovinu.....malo druze, malo
Da li se ijedan Amerikanac izjasnjava kao Nijemac, iako zivi godinama u Njemackoj, ne, on ostaje Amerikanac
Ja imam americko drzavljanstvo, ali prije toga sam Bosnjak
Eto, mnogi ljudi islamske vjeroispovijesti koji su se rodili u BiH zele da se izjasnjavaju kao Yugosloveni, a ta drzava ne postoji :baa:
Ni¹ta ja ne grije¹im , ja dijelim tvoje mi¹ljenje , trebao si pa¾ljivije proèitati i bilo bi ti jasno kome sam to napisao :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#40 Post Postao/la mrki62 »

Ime: Alija. Prezime: Izetbegoviæ. Veroispovest: musliman. Nacionalnost: Srbin.

Tako je bilo nekada - vjerovali ili ne :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
italianboy15
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 109
Pridružen/a: 18 Aug 2007 02:00
Lokacija: Italy

#41 Post Postao/la italianboy15 »

Ime:Haris..Prezime:..Mujakovic...Veroispovest:Musliman..
Nacionalnost:Bosanac
"JER A SAM STVARNO SRECAN SA NJOM,JER ZA SEBE ZNAM KADA JE SAMNOM,I DA DUSU TRAZIE JA BIH JOJ DAO,ZNAM NIJE MUSKU ALI MORAM''

Odgovori