Sta ce ti vatreno oruzje na slavlju, bijedo ??!!

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Sta ce ti vatreno oruzje na slavlju, bijedo ??!!

#1 Post Postao/la im_ex »

Banja Luka: Ubio vr¹njaka pa izvr¹io samoubistvo

Porodice Vidoviæ i Æulum iz Banje Luke su drugi dan pravoslavnog Bo¾iæa doèekale u najveæoj tuzi i ¾alosti.

Milan Vidoviæ (17) je nesretnim sluèajem juèer oko dva sata ispred preduzeæa "Energomont" u banjaluèkom naselju Lau¹ iz pi¹tolja ubio Mladena Æuluma (17), a potom odmah na licu mjesta izvr¹io samoubistvo.

- Vidoviæ je usljed nestruènog rukovanja pi¹toljem pogodio Æuluma, nanijev¹i mu povrede, a potom pucnjem iz istog oru¾ja izvr¹io samoubistvo. Povrijeðeni je preminuo u Slu¾bi Hitne pomoæi u Banjoj Luci - potvrdili su nam u Centru javne bezbjednosti Banja Luka, dodajuæi da je na licu mjesta obavljen uviðaj te da æe druge okolnosti biti poznate nakon zavr¹etka istrage.


Veliki sam protivnik koristenja vatrenog oruzja pri obiljezavanju slavlja ma o kojoj vjerskoj manifestaciji da je rijec, kako na tim, tako i ostalim slavljima.
Zar nasa glupost dotle doseze da slijedimo te nekakve starinske, primitivne obicaje i pored toga sto smo svjedoci opasnosti za nesto najsvetije na ovom dunjaluku, a to je zivot.
Zamislite samo koja crna zalost je iznenada zavladala u roditeljskim kucama poginulih momaka, u kucama njihovih rodjaka i prijatelja ... kakav im je sad zivot bez njih??!!
A tu djecu su upravo oni naucili tim obicajima ... cak su, u najcescem slucaju roditelji kupci oruzja ... treba se dokazati da se ima "za ne daj Boze", nek vide komsije da i oni imaju.
Sta reci na sve ovo sem - uzas koji se prenosi s koljena na koljeno.
Zelja mi je da cujem vase misljenje.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#3 Post Postao/la im_ex »

papaya-republic je napisao/la:Moje misljenje,

svo oruzje u smece!
Nije to bas dobro rjesenje ... znas da je u ovim kokuznim vremenima sve vise ugrozenih osoba koje inventurisu po kontejnerima, na zalost.
To bi zazivilo samo obrtanje.

Mislim da bi akcija "Zetva" trebala pokazati vecu aktivnost, temeljitiji pregled domacinstava, a oni, koji uspiju i pored toga da skriju oruzje i koji i ubuduce "uvelicavaju slavlje puskaranjem", na licu mjesta im oduzeti oruzje za koje nemaju odobrenje uz obavezno veliku novcanu kaznu koju moraju ispostovati.
Nas mentalitet najbolje se uci redu kad ga se podobro opali po novcaniku, najbolje i najbrze.

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la Sabinam »

Ja sam sve sta sam nasla u kuæi odnjela na policiju, bila je i kod nas akcija, mislim da se zvala "Zbogom oruzje" ili tako nekako, ali sve je to za normalne i savjesne ljude...a najgore je sto su budale i ludaci zadrzali toga koliko hoces...Po meni svakako trebaju postojati kazne, ali sta kada kazna dode tek onda kada je vec kasno i kada se vec dogodi zlo.
Nema vece gluposti nego kada oni koji imaju oruzje (bilo registrirano ili ne) pa ne drze to oruzje pod kljucem i djeca dodu do njega...strasno je to. A opet slavlja i pucanje...vrlo primitivno, po meni.
I kod nas svako toliko propucavanja, a to je jos jedna posljedica ovog rata, pa neka mi kaze netko da rat ima svrhu...cak i kada zavrsi posljedice se osjete i vide (sto od zaostalog oruzja, sto od nerazmiranih polja) :mad: Mrzim rat i oruzje :angry:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#6 Post Postao/la mrki62 »

Sve je to dio odgoja.
Ja kao roditelj mogu reæi da je najte¾a zadaæa biti roditelj .
Imam komarada na poslu , koji je do sad izgubio dva sina al ne od oru¾ja -bolest je u pitanju . Prije tri godine je sahranio drugog sina u 17 - oj godini starosti. Trenirao je nogomet , zdrav , mlad , tek ono na svijet postao - ko ¹to ka¾u ,............ najedanput se razbolio , visoka temperatura, pao u komu i nema ga vi¹e . Mislim da nema ni¹ta gore nego vlastito dijete sahraniti . A valjda je i to dio nas, dio sudbine .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#7 Post Postao/la belly_dancer »

ja mislim da samo kukavice trebaju ikakvo oruzje uz sebe. :mad:
druga je stvar ako neko se boji,ali zato postoje kuhinjski nozevi! :-k

danas ima toliko ustanova za take ljude da nemam pojma sta oni traze na cesti (i u obiteljima) kada je puno slobodnih kreveta u ludnicama :mad:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#8 Post Postao/la im_ex »

belly_dancer je napisao/la:ja mislim da samo kukavice trebaju ikakvo oruzje uz sebe. :mad:
Paa, vidis, ja ih ne bih bas nazvala kukavicama :-k

U toj kategoriji je zastupljeno vise razlicitih idealista.
Pomenut' cu osobe na prvom mjestu one najogavnije, pristalice cetnistva/ustastva_ fasiste i njihovo medzusobno takmicenje ko ce imati bogatiju kolekciju oruzja na koju ce biti vise dicno no na ostatak imanja.
Doslovice: nek prokisnjava, nebitno je, bitno je da imam ono zashtekano tamo negdje.

S druge strane, zastupljeni su oni koji su na osnovu pretrpljenog straha i nepravde, tokom rata, izvukli pouku da se ne smije zaboraviti na onu "Neprijatelj nikad ne spava" te da se ne bi smjelo roditi musko dijete kome se u amanet ne bi ostavilo bilo sta od oruzja za ne daj Boze.

Dalje mogu da uslijede osobe narusene psihe.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#9 Post Postao/la belly_dancer »

ma sve su to kukavice draga moja..naravno da svi oni imaju neke bolesne ideale ali kukavicki je biti tolko bahat i sebican da oduzmes nekom zivot..to je tolko jadnoi bjedno da ti nemogu opisat sta bi im sve napravila da dodu pod moju ovlast..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#10 Post Postao/la danjel »

Ja nisam za pirotehniku niti vatreno oru¾je neg sam za hladno oru¾je hehe.... 8)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#11 Post Postao/la im_ex »

Danjel je napisao/la:Ja nisam za pirotehniku niti vatreno oru¾je neg sam za hladno oru¾je hehe.... 8)
=D>

Skoro da sam sigurna da podrazumijevas i grudvanje, da ne kazem i koristenje ledenica :lol:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#12 Post Postao/la danjel »

IM_ex je napisao/la:
Danjel je napisao/la:Ja nisam za pirotehniku niti vatreno oru¾je neg sam za hladno oru¾je hehe.... 8)
=D>

Skoro da sam sigurna da podrazumijevas i grudvanje, da ne kazem i koristenje ledenica :lol:
Naravmo sve je to hladno,hehe [smilie=to funny.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#13 Post Postao/la im_ex »

Danjel je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:
Danjel je napisao/la:Ja nisam za pirotehniku niti vatreno oru¾je neg sam za hladno oru¾je hehe.... 8)
=D>

Skoro da sam sigurna da podrazumijevas i grudvanje, da ne kazem i koristenje ledenica :lol:
Naravmo sve je to hladno,hehe [smilie=to funny.gif]
Raduje me da se odlicno razumijemo, kolega [smilie=to funny.gif]

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#14 Post Postao/la irma26 »

Naslov teme je Extra i sve govori =D>

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#15 Post Postao/la im_ex »

ah, IrMa26, zahvaljujem 8)

Odgovori