Vjerski ekstremizam

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#46 Post Postao/la Brko77 »

belly_dancer je napisao/la:
Brko77 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la::-k Ovo mi je zvucalo malo fanaticki.. :huh: bez uvrede.. :wave:
Mozda bi malo trebala na sluhu da radis......
a cuj..mislim,ja bibliju neznam tako ko ona ovo..a pitaj boga sta ej sve tu napisala..pol toga ne kontam..
pa zato ti i kazem da radis na sluhu,jer kako sama kazes da pola ne kontas ,a kontas dovoljno ta ti zvuci fanaticki.......

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#47 Post Postao/la belly_dancer »

Brko77 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
Brko77 je napisao/la: Mozda bi malo trebala na sluhu da radis......
a cuj..mislim,ja bibliju neznam tako ko ona ovo..a pitaj boga sta ej sve tu napisala..pol toga ne kontam..
pa zato ti i kazem da radis na sluhu,jer kako sama kazes da pola ne kontas ,a kontas dovoljno ta ti zvuci fanaticki.......
a kad nekontaaam..kuzis.naravno da mi tako zvuci kad nemam pojma o cemu prica,osim normalnih rijeci..pa mi nije jasno sta oce rec..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#48 Post Postao/la Brko77 »

belly_dancer je napisao/la:
Brko77 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:a cuj..mislim,ja bibliju neznam tako ko ona ovo..a pitaj boga sta ej sve tu napisala..pol toga ne kontam..
pa zato ti i kazem da radis na sluhu,jer kako sama kazes da pola ne kontas ,a kontas dovoljno ta ti zvuci fanaticki.......
a kad nekontaaam..kuzis.naravno da mi tako zvuci kad nemam pojma o cemu prica,osim normalnih rijeci..pa mi nije jasno sta oce rec..

Aha,izvini pa onda ja tebe nisam kontao,sad kontam,znaci kad nemas pojma o cemu neko prica onda ti zvuci fanaticki,.........

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#49 Post Postao/la bosman »

Brko77 je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
Brko77 je napisao/la: pa zato ti i kazem da radis na sluhu,jer kako sama kazes da pola ne kontas ,a kontas dovoljno ta ti zvuci fanaticki.......
a kad nekontaaam..kuzis.naravno da mi tako zvuci kad nemam pojma o cemu prica,osim normalnih rijeci..pa mi nije jasno sta oce rec..

Aha,izvini pa onda ja tebe nisam kontao,sad kontam,znaci kad nemas pojma o cemu neko prica onda ti zvuci fanaticki,.........


Vi ste meni smijesni sad. Pravi te se malo obadvoje malo onako :stupid: i samo dalje :baa: .

Avatar
Brko77
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 12 Jan 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

#50 Post Postao/la Brko77 »

Ma ja bolan,Ljudi sto se vise smiju manje ratuju,drago mi je da ti je smijesno .......ode ovo malo u off aaa ili se meni to cini

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#52 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:
mrki ,s tobom ne vrijedi raspravljati ,sto je vecina ovdje vec ustanovila i prije mene ..a ja tvrdoglava moram priznati ,da mi Dragi Allah podari malo vise pameti od ove koju imam..
Prvi dio mo¾e¹ govoriti samo u svoje ime , nemoj druge upletati u to a drugi ,......... ja kad nazdravim ka¾em ; Bog ti pamet dao a meni zdravlje - malo ¹ale :biggrin:
ekranka je napisao/la: Ako sam napisalaa diplomirani pravnik serijata ,onda mora biti i priznati i ne mislim na nikakve arape ili nesto slicno ,na sto ti mozda asociras!
Ma nemam ja ni¹ta protiv toga a niti znam ¹ta si ga pitala , niti ¹ta ti je odgovorio . Znam samo jedno , da se sa nekakvim pitanjima i dobljenim odgovorima ne stjeèe znanje , veæ je to dugotrajniji proces.
ekranka je napisao/la: Tvoje neslaganje nije sa mnom, vec sa islamom.
Jesil ti svjesna ¹ta si napisala ?
Nisi ti islam , niti sam ja i nemoj sebe izjednaèavati sa islamom a kamo li izdizati se , jer ko je kakav - to samo On zna !
ekranka je napisao/la: A jos nesto..ne moras zavrsiti ni skole da bi znao jer Allah daje znanje kome hoce i koji ga se boje..znas..."A Allaha se boje od robova Njegovih uceni...
Mozda i moje znanje nije tako velikoo kako neki znaju da prezentirajuu,no mislim da nisam ni daleko od toga i na tome hvala Allahu, subhanehu ve te´ala.
Osnovna ¹kola u islamu je mejtef i bez temelja nema zidova a kamo li krova .
Nemoj mije¹ati pojmove, bez uèenja nema znanja , to je i djeci jasno :chuckel:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#54 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:
tema je vjerski ekstremizam
A da se ne bio ekstrem , treba biti dio nekakve zajednice sa svog prostora , nikako tra¾iti poduku o vjeri u nekakvim knjigama iliti u pojedincu .
Ekstremizam se raða uvijek kad se ode od svoje tradicije pa ma kakva ona bila .
A sad , tema se zatvorila ili ne , ostaje dejstvo da je i sam Osama Bin Laden poèeo shvatati islam na svoju ruku , napustio je svoj tradicionalni islam na naèin da ga se je roðena mati odrekla a tako i svi ostali ukuæani . Budi dio svog jata i neæe¹ biti ekstreman.
Ratovi se vode zbog izla¾enja iz okvira svoje tradicije i kad se izaðe iz svoje tradicije, onda je ekstremizam - ne mora znaèiti samo vjerski , mo¾e i muzièki :biggrin:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#56 Post Postao/la mrki62 »

ekranka je napisao/la:[

zadnja moja rijec sto se tice tebe na ovoj temi ,u vjeri nema tradicije i tocka !!!
De molim te proèitaj ovo na linku http://www.preporod.com/content/view/228/117/

Pa onda probaj shvatiti ¹ta je ekstremizam :chuckel:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#58 Post Postao/la kajs »

papaya-republic je napisao/la:Sad sam vidjela na Youtube sta je vjerski ekstremizam.
Neki klinci ostavljaju komentare, sacuvaj boze, mrak mi pao na oci.
Ono treba izbjegavati.

Ja sam bome protiv skoro svake vjere. U jednoj se spaljuju zene (zato sto su pametnije od muskaraca) u drugoj se kamenjuju i to sve dragi bog odredio. Aha. Bog je napisao knjigu (sad bez obzira "koji" bog).

Muskarci su neki napisali knjigu.

:-k (kao sad mi interesantno) :ballbounce:


Dobro protiv koje vere nisi?

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#60 Post Postao/la kajs »

papaya-republic je napisao/la:Pa tebi nisam ni uputila :ballbounce:

Otvoreni forum, pa ja da pitam


..... zestoki momak decko u usponu, to mi je cilj, sad sam samo ucesnik :ballbounce:

Odgovori