Brak sa Nemuslimanom

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Brak sa Nemuslimanom

#136 Post Postao/la diisaaa »

handis je napisao/la:pa djecu odgajaju kao bosnjake i muslimane,o kakvim problemima pricas`? i djeca nazalost mrze srbe i na majku gledaju kao na bosnjakinju a ne srpkinju.


a jadnici iz braka gdje su svi ateisti i neutralni ne znaju ni ko su ni sta su,ni gdje pripadaju
jadni su i izgubljeni oni koji spoznaju za vjeru i Boga tek kad zavrse u nekoj komuni za odvikavanje i kad zavrse u zatvoru a ova djeca kad postanu punoljetni imaju pravo izbora i izaberu put koji im odgovara
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re:

#144 Post Postao/la im_ex »

BijesanPuz je napisao/la:
Nije bitno onom ko je nevjernik... Bitno je onom ko je vjernik....
da, da se zna .... bravo, Puz

Ne mogu a da ovo ne kazem.

Mijesani brak ... on musliman, ona srbijanka ... ona nije krstena, dakle, nije ni religiozno vaspitavana (nije bila) ... on ... zna tek poneko krace sure ... prezime saM tako.
Pobijedila ljubav - sto se kaze - a sto jos znaci - njegovi roditelji su bili protiv tog braka.
"Zahvalivsi daaadi", uslijedila je velika promjena. Promjena koja se negativnom pokazala.
Djeca (nisu djecica) pokazuju puuuno vise radosti kad su ortodoxni praznici u odnosu na oceve praznike koji se svode uglavnom na ono:"Sretan Bajram ... mm, bice para ... sta si nam kupio", na zalost ... pricaju cistu ekavicu, dakle, bez primjese dijalekta. Kcerka nosi brojanicu oko ruke i dici se njome. Dakle, nefer skroz.
Period '92 - '95 (pa i dan danas)
Dnevnik, vijesti, prica na temu Rat u BiH ... s njene strane nije se desilo da nije uslijedio komentar na sve al bas na sve (pa i kad je javljeno o stradanju civila na Markalama):" Svi su oni isti", pri tom misleci prvenstveno na Izetbegovica, Tudzmana i Milosevica (nije slucajno taj zadnji na zadnjem mjestu). Da, da, dragi moji, zrtva poistovjecivana sa pociniocima zlocina.
Gle sad ovo:
Kcerka im k'o lutka. Prva ljubav (koja se bas pamti i koja boli al nek boli, ipak ima svoju draz), bio je srbin. Znali su roditelji za njene neprospavane noci (u suzama), znali da u njoj zivi nada da ce ljubav s tim deckom ponovo zablistati kao nekad. Znali su, pa su ju i razgovarali, tjesili, nekad govoreci:"Ludice, pa tek si na svijet postala, ti jos ne znas sta znaci pravo voljeti ... nije on vrijedan ni jedne tvoje suze, ne budi glupa ... heej, glavicu gore, mazo ..."
Vremenom, ta ljubav nije ponovo zablistala.
Ista ta Lutka, zaljubila se u Albanca. Krije k'o sto Srbi kriju Mladicha.
Nasuskalo se nesta malo, palo majci joj u usi, al, babo joj (citiram) " to ne smije cuti ni za zivu glavu, inace ce u kuci goriti".
A vidis, ja ne mislim da bi. Znam da ne bi.

Kako god se okrene, najbolje je da se svako drzi svoga. Izuzetaka je uvijek bilo i bice ih, al, biva i sto biva - snose se posljedice s koljena na koljeno, u mnogim slucajevima.

Ima to NESTO SVOJE, zaista.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Brak sa Nemuslimanom

#146 Post Postao/la im_ex »

joooj, payo
Ne znam kakve primjere ti imas pa donosis takav sud, al taj moj (jah, jah, moj, jer osjetim to itekako i sama, na zalost), koji pomenuh govori upravo protiv te tvrdnje koju pominjes.

Mijesani brakovi, kad se zabogati (da ne kazem obogati), pojedini se promijene NA GORE.

a mrsko mi sad tipkati o mijesanom braku gdje je on Redzib, ona Mira ... bracni sklad u koji je tesko i da se povjeruje ... a kome se nadaleko dive.



ccc, heej, pa upravo me nazvao Lutkin otac ... pa ljudi, eeej
Zadnja izmjena: im_ex, dana/u 21 Jan 2009 21:10, ukupno mijenjano 2 puta.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Brak sa Nemuslimanom

#148 Post Postao/la im_ex »

papaya je napisao/la:pa sta hoce Lutkin otac od tebe?
da mi kaze da je upravo procitao moj upis ne znajuci da je moj i da se prepoznao hahah [Happy.gif]
nije, ba, salim se [mmmux2.gif]


Mislim, jest me nazvao, 'nako, da se cujemo ... djever mi [baaa.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Brak sa Nemuslimanom

#150 Post Postao/la mrki62 »

Tema bi trebala biti mješoviti brakovi ili slično a ne brak sa nemuslimanom ,............ zar je samo taj brak problem za neke :lol:
Svi mi možemo pametovati koliko želimo a pogotovo mi na Zapadu .
Gdje smo djecu pravili , rađali , odgajali ,........... s kim se djeca druže ?
Šta očekivat od djece u ovakvoj okolini ?
Ne možete vi vjeru ganjati u tuđini a u BiH kad dođete ganjati pivu i usput uzdahnuti ; uh jes dobra :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori