Smak svijeta ili sudnji dan

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#76 Post Postao/la dadooo_23 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
paparaci je napisao/la:daj ba ljudi drzite se teme! nije ovo off pricaonica!


jedan od velikih predznaka jeste rat izmedju jevreja i muslimana, u kojem ce muslimani pobijediti. a to me sve asocira na ova zbivanja u Palestini [eusa_think.gif]

ja sam baš čula suprotno. smak svijeta se neće desiti na brzinu već polako. prvo će nestati muslimani, pa onda ostali.
ja sam cuo da ce prvo nestati BIH pa onda druge zemlje :lol:

smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...

jedino znam da bi trebali vise obratiti pozornost na ocuvanje prirode! priroda zna biti okrutna ako je diras gdje ne treba!

ja pomalo vjerujem u neke teorije kvantne fizike i kvantnih fizicara.
VJERUJEM U TO DA SE CIJELA PLANETA I LJUDI SASTOJE OD ISTIH CESTICA KOJE SU ZIVE I KOJE SU NON STOP AKTIVNE! I DA NAS NACIN RAZMISLJANJA PUNO UTJECE NA PRILIKE OKO NAS!

ako se macehinski odnosis prema prirodi - posto je priroda ''ziva''- i ona ce se sve gore i sve vise macehinski odnositi prema nama!

eno gledam,zapadnjaci poceli uvoditi ''dane pjesacenja i dane bez automobila''

heh,pa cak i njih grize savjest i pocinju se pribojavati za svoju guzicu,vide da se priroda ne sali.

ali... kasno marko na kosovo stize

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#77 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la: smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...
jok care. to ti je istina! o tome mozes procitati u Kur'anu, a sigurno i u Bibliji.

ako se ne varam imas na ovoj temi sigurno jedan ajet ili vise njih koji govore o istom.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#78 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la: smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...
jok care. to ti je istina! o tome mozes procitati u Kur'anu, a sigurno i u Bibliji.

ako se ne varam imas na ovoj temi sigurno jedan ajet ili vise njih koji govore o istom.
znam da ima u bibliji i kuranu...

ali gledaj... mislim da se prorocanstva iz biblije i kurana ne odnose na planetu kao planetu,nego na civilizacije!

doci ce kraj i nasoj civilizaciji,ali mislim da se ti dijelovi biblije i kurana ne trebaju doslovno shvacati. jednostavno se misli na to da civilizacije imaju svoj pocetak i kraj. i da civilizacije na kraju same sebi presude.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#79 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la: smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...
jok care. to ti je istina! o tome mozes procitati u Kur'anu, a sigurno i u Bibliji.

ako se ne varam imas na ovoj temi sigurno jedan ajet ili vise njih koji govore o istom.
Baš bih volio da napišeš konkretni datum [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#80 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la: smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...
jok care. to ti je istina! o tome mozes procitati u Kur'anu, a sigurno i u Bibliji.

ako se ne varam imas na ovoj temi sigurno jedan ajet ili vise njih koji govore o istom.
Baš bih volio da napišeš konkretni datum [muzikafo1.gif]
u posljednje vrijeme bio je aktualan datum 21.12.2012. kao navodno prema nekom prorocanskom kalendaru drevnog naroda maja. ali vec izlaze informacije da je to samo izvala sa zapada,kako sam i mislio.

pa sam gledao zanimljiv dokumentarac na history channel-u o nostradamusovoj knjizi prorocanstava. covjek je vec predvidio dogadjaje od kojih i svjetske ratove,tocan datum svoje smrti,odlazak covjeka na mjesec,itd,itd... namjerno je izmjesao sve dogadjaje u knjizi i predocio ih u zagonetnim stihovima i slikama. tocan datum je naveo samo za svoju smrt a za ostale dogadjaje nije htio navoditi datume da - kako je on rekao - ne sije nepotreban strah medju ljudima.

zanimljivo!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#81 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la: znam da ima u bibliji i kuranu...

ali gledaj... mislim da se prorocanstva iz biblije i kurana ne odnose na planetu kao planetu,nego na civilizacije!

doci ce kraj i nasoj civilizaciji,ali mislim da se ti dijelovi biblije i kurana ne trebaju doslovno shvacati. jednostavno se misli na to da civilizacije imaju svoj pocetak i kraj. i da civilizacije na kraju same sebi presude.
shvatam ja tebe i u pravu si to kad kazes svakoj civilizaciji dodje kraj. to i Kur'an sam kazuje, jer su mnogi narodi unisteni prije nas zbog nevjerstva i zbog svega sto isto slijedi.

postoje mali i veliki predznaci Sudnjeg Dana ili eto ti smaka svijeta. mali su svi cini mi se ispunjeni. nedostaje samo nekoliko velikih. jedan od njih je da ce se arapski poluotok povratiti u zeleno.

mrki62 je napisao/la: Baš bih volio da napišeš konkretni datum [muzikafo1.gif]
Allah te dragi uputio, pa popusti jednom - svega ti! hoces li ikad doci tobe?!
sto provociras bezveze i jos jedan put vise svjedocis o svom negiranju u ono sto vjerujes?!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#82 Post Postao/la mrki62 »

Allah te dragi uputio, pa popusti jednom - svega ti! hoces li ikad doci tobe?!
sto provociras bezveze i jos jedan put vise svjedocis o svom negiranju u ono sto vjerujes?!!!
A šta ako me je već uputio ?
Ništa ja ne provociram , samo upućujem na tvoje floskule , koje pišeš kao vrli poznavalac tumačenja Kur`ana , pa sam te shodno tome lijepo pitao.
Umjesto da mi odgovoriš , ti demagoški nastupaš [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#83 Post Postao/la paparaci »

moze biti da si upucen, ali ne prihvatas i odbacujes ono cega si se prihvatio i samim tim si kontradiktoran :wink:
zasto da ti odgovorim kad znas odgovor na to pitanje i kad ti se trista milijardi puta odgovorilo na to pitanje - sto na ovom forumu, sto i na drugim. zar to onda nije provociranje i zajebavanje?

mani se tih tvojih hinjskih izjava (ti mene kao lijepo pitas... :lol: )

ako su za tebe Kur'anski ajeti floskule - onda ti svaka cast [evojele9.gif] [eusa_wall.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#84 Post Postao/la mrki62 »

Tvoje floskule, lijepo sam napisao TVOJE floskule , jer ti pišeš , ja sam lijepo pitao a ti umjesto da odgovoriš jasno , ti pokušavaš na način izmotavanja , pa koristiš floskule ,.......... a floskule su ništa drugo do fraze , koje je lijepo čuti [muzikafo1.gif]
Deder mi odgovori i ne filozofiraj [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#85 Post Postao/la paparaci »

ma necu da ti odgovorim, makar se i ucrvao :lol:

pa navedi der te moje floskule o kojima pricas [muzikafo1.gif]


odosmo lagano u off.

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#86 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:ma necu da ti odgovorim, makar se i ucrvao :lol:

pa navedi der te moje floskule o kojima pricas [muzikafo1.gif]


odosmo lagano u off.
i to bas odoste u off u temi koja me zanima [laugh.gif]

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#87 Post Postao/la mickey »

kolko su ga puta najavili nikad da dođe, nadam se da hoće uskoro da se prestane
pričat o njemu.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#88 Post Postao/la ra-ja »

dadooo_23 je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:
paparaci je napisao/la:daj ba ljudi drzite se teme! nije ovo off pricaonica!


jedan od velikih predznaka jeste rat izmedju jevreja i muslimana, u kojem ce muslimani pobijediti. a to me sve asocira na ova zbivanja u Palestini [eusa_think.gif]

ja sam baš čula suprotno. smak svijeta se neće desiti na brzinu već polako. prvo će nestati muslimani, pa onda ostali.
ja sam cuo da ce prvo nestati BIH pa onda druge zemlje :lol:

smak svijeta je zapadnjacka izmisljotina! daj prestrasi normalne ljude...

jedino znam da bi trebali vise obratiti pozornost na ocuvanje prirode! priroda zna biti okrutna ako je diras gdje ne treba!

ja pomalo vjerujem u neke teorije kvantne fizike i kvantnih fizicara.
VJERUJEM U TO DA SE CIJELA PLANETA I LJUDI SASTOJE OD ISTIH CESTICA KOJE SU ZIVE I KOJE SU NON STOP AKTIVNE! I DA NAS NACIN RAZMISLJANJA PUNO UTJECE NA PRILIKE OKO NAS!

ako se macehinski odnosis prema prirodi - posto je priroda ''ziva''- i ona ce se sve gore i sve vise macehinski odnositi prema nama!

eno gledam,zapadnjaci poceli uvoditi ''dane pjesacenja i dane bez automobila''

heh,pa cak i njih grize savjest i pocinju se pribojavati za svoju guzicu,vide da se priroda ne sali.

ali... kasno marko na kosovo stize
Neznam izvuci onu srz iz teksta sa kojom se slazem...
Da toliko ce civilizacija da uspije da ce dovesti svijet do katastrofe..Covjekov mozak je svakim danom savrseniji..ali na racun tog ljudskog savrsenstva jedno dobro dobijamo da bih na drugoj strani izgubili..
Nekada u skoli sam ucila da i zemljotresi nastaju zbog nepaznje samog covjeka..Zemlja je tako savrseno postavljena i izvajana da postoji na svakom mjesti ramnoteza..Ali razvijanjem civilizacije ..crpljenjem materijala sa jednog mjesta pravljenje i trpanje objekata na neko drugo mjesto...gubljenja te ramnoteze...dolazi do pomjeranja tla..
Tu treba uzeti kao razolog i ekspoloataciju suma..rusenje prirode...kao i mnoge opite na zemlji i van nje.te ratove,,,koje inace izazivaju vremenske promjene na zemlji....
Tako da mozemo doci do zakljucka da sam covjek ce da izazove takvu katastrofu...
Da priznajem takvo predvidjanje je upisano i u svetim knjigama ...Znaci postojela je civilizacija i prije ..koja je i nadmasila nase svacanje..i sa vecom inteligencijom od nase.... :!:

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#89 Post Postao/la beca »

Ra-Jo, ti si nadmašila moje shvaćanje čovjeka kao individue...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: SMAK SVIJETA ILI SUDNJI DAN

#90 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la: i to bas odoste u off u temi koja me zanima [laugh.gif]
on je kriv [Happy.gif]
mickey je napisao/la:kolko su ga puta najavili nikad da dođe, nadam se da hoće uskoro da se prestane
pričat o njemu.
pa i ne moze doci onda kad ga najavi bilo ko, zato sto je to laz! samo On zna kad ce!


@ra-ja

[evojele9.gif]

izula si me iz cipela [eusa_clap.gif] [wow.gif]

Odgovori