Vjerujete li u Boga ??

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Vjerujete li u Boga ??

#181 Post Postao/la Bebana_de »

[eusa_wall.gif] lele
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: Vjerujete li u Boga ??

#182 Post Postao/la zapisnicar »

Bebana_de je napisao/la:[eusa_wall.gif] lele

ma sto si mi bona zabrinuta :)))

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Vjerujete li u Boga ??

#183 Post Postao/la Bebana_de »

zapisnicar je napisao/la:
Bebana_de je napisao/la:[eusa_wall.gif] lele

ma sto si mi bona zabrinuta :)))

ma nisam zabrinuta,nego, [eusa_wall.gif] ,kad to citam dobijem katar stomaka,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vjerujete li u Boga ??

#184 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Nisi dobro procitala,zadnja Knjiga ja takoreci update,zadnji zakoni su punovazeci(rechtskräftig).

Za tebe je to stvar perspektive za druge stvar upute.

Al kao sto rekoh svakom svoje.
Svakom svoje a ostaje dejstvo da je ipak na svijetu više nemuslimanskog življa .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Vjerujete li u Boga ??

#186 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:Nemoj se praviti Francuz ,............ šta je govorio o 72 sekte , da će sve ,........... a samo jedna u raj [muzikafo1.gif]
da, mrki. sekte. sta ti tu nije jasno? znaci radi se o islamu tj. muslimanima, a ne o drugim vjerama ;)
papaya je napisao/la:a kako izgleda u raju?
evo nadjoh par ajeta.

...A one koji vjeruju i dobra djela čine obraduj džennetskim baščama kroz koje će rijeke teći; svaki put kada im se iz njih da kakav plod, oni će reći: "Ovo smo i prije jeli” - a biće im davani samo njima slični. U njima će čiste žene imati, i u njima će vječno boraviti.


...čestiti će iz pehara piti kamforom začinjeno piće sa izvora iz kojeg će samo Allahovi štićenici piti, i koji će kuda hoće bez muke razvoditi.


... i Džennetom i svilom ih za ono što su trpjeli nagraditi:
naslonjeni na divanima, oni u njemu ni mraz ni žegu neće osjetiti, i blizu će im hladovina njegova biti, a plodovi njegovi će im na dohvat ruke stajati. Služiće ih iz srebrenih posuda i čaša prozirnih,prozirnih, od srebra, čiju će veličinu prema željama njihovim odrediti.


...U njemu će iz čaše piće inbirom* začinjeno piti sa izvora u Džennetu, koji će se Selsebil zvati. Služiće ih vječno mlada posluga - da ih vidiš, pomislio bi da su biser prosuti. I kud god pogledaš, vidjećeš udobnost i carstvo prostrano. Na njima će biti odijela od tanke zelene svile, i od teške svile, nakićeni narukvicama od srebra, i daće im Gospodar njihov da piju čisto piće.

...u kome prazne besjede neće slušati. U njemu su izvor-vode koje teku, u njemu su i divani skupocjeni, i pehari postavljeni, i jastuci poređani,
i ćilimi rašireni.

papaya je napisao/la: To je ta arogancija koja meni ide na zivce.
koja arogancija? pojasni malo.

apropo arogancija.

"Mi čovjeka od smjese sjemena stvaramo da bismo ga na kušnju stavili i činimo da on čuje i vidi; Mi mu na Pravi put ukazujemo, a njegovo je da li će zahvalan ili nezahvalan biti; - znaci sloboda individue, kao sto je Mic vec spomenuo."

"Zar vi mislite da ćete ući u Džennet, a još niste iskusili ono što su iskusili oni koji su prije vas bili i nestali? Njih su satirale neimaštine i bolest, i toliko su bili uznemiravani da bi i poslanik, i oni koji su s njim vjerovali - uzviknuli: "Kada će već jednom Allahova pomoć!?" Eto, Allahova pomoć je zaista blizu!"


"Ti poučavaj - tvoje je da poučavaš, ti vlast nad njima nemaš!"
__________________________________________________________

Mic, svaka ti cast na onom postu! [evojele9.gif]
kratko i jasno objasnjeno [thumbup.gif]
papaya je napisao/la:Pa sta sad?

Ili ce biti sve oprosteno ili nece?
to samo On zna kako ce biti!
mrki62 je napisao/la: Svakom svoje a ostaje dejstvo da je ipak na svijetu više nemuslimanskog življa .
pa? sta hoces s tim reci?


izvinite na poduzem postu..... [icon_flower.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vjerujete li u Boga ??

#188 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
pa? sta hoces s tim reci?

Odgovorio sam Mic - u , ma kako bila zadnja objava ispravna , ostaje dejstvo da većina ljudi ne vjeruju u zadnju objavu .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Vjerujete li u Boga ??

#189 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:...i trebam dokaze, dokaze, dokaze.
hehehe. znam da trebas. tu su, samo sto ih ne prihvatas i ne vidis ili ne zelis da vidis i uocis. [smileycrushhx9.gif]
I nemojte mi sad ono, kako znam da me neko voli, zato sto osjetim i tako to. To dok ne prifati kako treba, nista ja ne vjerujem
ovo te zaista ne razumijem sta si htjela reci. sta ono i ko dok sta ne prifati? [eusa_think.gif]

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
pa? sta hoces s tim reci?

Odgovorio sam Mic - u , ma kako bila zadnja objava ispravna , ostaje dejstvo da većina ljudi ne vjeruju u zadnju objavu .

shvatam ja to. ali to ne postavlja objavu u pitanje! shvatas?! a ljudi ne samo da ne vjeruju u zadnju objavu, nisu to mnogi cinili i kad im je dosla prva, pa druga, itd. ;)

a ti jope vuci na svoju vodu [mmmux2.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vjerujete li u Boga ??

#191 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:

shvatam ja to. ali to ne postavlja objavu u pitanje! shvatas?! a ljudi ne samo da ne vjeruju u zadnju objavu, nisu to mnogi cinili i kad im je dosla prva, pa druga, itd. ;)

a ti jope vuci na svoju vodu [mmmux2.gif]
Ma nije to moja voda, to su dejstva ,............. sve više i više je deklariranih vjernika a sve manje istinitih .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Vjerujete li u Boga ??

#192 Post Postao/la paparaci »

evo ti par jednostavnih dokaza:

- ono mjesto kod gibraltara gdje su slana i slatka voda jedna pored druge, a ne mjesaju se (izmedju je ne vidljiva "brana")

- da sav zivot potice iz vode

- da su nebo i zemlja nekad bili jedno

to su naucnici tek otkrili u zadnjih mozda 70 godina. a da jedan pustinjski, nepismeni covjek bez ikakvih sredstava, kao sto ih danas naucnici imaju, dodje do takve spoznaje, je jednostavno nemoguce!

to je samo mali dio. znam da te nece zadovoljiti [mmmux2.gif]
dokaza je mnostvo. sto kroz Knjigu (Kur'an), prirodu, tako i kroz nas same [icon_chuckel.gif]

Ma nije to moja voda, to su dejstva ,............. sve više i više je deklariranih vjernika a sve manje istinitih .
sto Mic kaze, svakom svoje. na to sve da hoces, ne mozes uticati. nisu mogli Poslanici, a kamo li mi.
Zadnja izmjena: paparaci, dana/u 09 Maj 2009 00:04, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vjerujete li u Boga ??

#193 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vjerujete li u Boga ??

#195 Post Postao/la im_ex »

Budi konkretna

postavljanje linka
ili
cin prelaska na Islam
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori