Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#16 Post Postao/la Bijesanpuz »

pa rekao sam u nastavku posta da nije to drugo uredu sta rade...
Ne samo ceric nego bilo koji drugi imam ili pop ili sta ti ja znam koja jos vjerska licnost..
ALi oni se bogate na ljudskoj nesreci... I i ja sam cuo isti slucaj gdje hodza kaze imam naucenih...
Kod tog ucenja hatmi ili jasina... prije nego sto ucis trebas namjeniti na koga se uci.. Nemoze nikako on to imati nauceno.. .ALi eto kod nekih hodza moze izgleda... I to je bruka i sramota...

A te vjerske vodje predstavljaju svoju religiju.. i kad ih tako drugi gledaju.. normalno da ce gledati ruzno i prema vjeri.. jer se ogleda na hodze..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#17 Post Postao/la vornevljev »

BijesanPuz je napisao/la:pa rekao sam u nastavku posta da nije to drugo uredu sta rade...
Ne samo ceric nego bilo koji drugi imam ili pop ili sta ti ja znam koja jos vjerska licnost..
ALi oni se bogate na ljudskoj nesreci... I i ja sam cuo isti slucaj gdje hodza kaze imam naucenih...
Kod tog ucenja hatmi ili jasina... prije nego sto ucis trebas namjeniti na koga se uci.. Nemoze nikako on to imati nauceno.. .ALi eto kod nekih hodza moze izgleda... I to je bruka i sramota...

A te vjerske vodje predstavljaju svoju religiju.. i kad ih tako drugi gledaju.. normalno da ce gledati ruzno i prema vjeri.. jer se ogleda na hodze..
Ma kontam ja da si to htio reci,slažemo se.

A i ovo si upravu da se obični narod ugleda na imame,jer su oni njima kao neka vrsta moralne vertikale,i onda se prema njima "orjentišu".

Doduše svaka čast ima izuzetaka koji su do kraja časni i pošteni,ali takve imame narod gleda kao na nekoga ko želi loše zajednici,jer nije kao i drugi,i nije kao reis,pa za njih kažu - šta ovaj glumi,kome on objasnjava islam,kad svi tako rade?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#19 Post Postao/la zapisnicar »

Ovom prilikom zelimo upoznati javnost o neprofesionalnosti novinara u nekim printanim i elektronskim medijima i da ukazemo na njihovu mrznju prema islamu. Dobro znamo da javnosti plasiraju lazne informacije o reisu Cericu i islamskoj zajednici zato sto ih placaju cetnicke organizacije iz Srbije i Amerike. Svakog mjeseca na racun tih novinara uplacuje se po 5 hiljada eura. Pozivamo odgovorne da stanu u kraj ovakvom ponasanju i ovim pojavama.


Studenti Fakulteta politickih nauka u Sarajevu

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#22 Post Postao/la diisaaa »

kamo srece nikad da ne izade iz zatvora on i njemu slicni koji maltletiraju djecu
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#24 Post Postao/la beca »

ja bih takve vjesala, zatvor je takvima nagrada

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#26 Post Postao/la diisaaa »

[quote="vidovita_dzemila"]vjerovatno nakon što su se u novinama počeli pojavljivati naslovi da cerić ni nakon osude ne želi posjetiti zlostavljanu djevojčicu


Cerić posjetio Gluhu Bukovicu


Pet godina nakon što su počele sumnje da imam iz Gluhe Bukovice seksualno uznemirava maoljetne polaznice vjeronauke, reisu-l-ulema Islamske zajednice (IZ) u BiH Mustafa ef. Cerić posjetio je porodicu jedne od zlostavljanih djevojčica, prenosi BHT 1.

meni ga u kucu ne bi usao ni on ni bilo ko od njih nikad

i kaze treba djecu slat u mejtef ima skola a imaju i roditelji mislim da je to dovoljno
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#29 Post Postao/la paparaci »

diisaaa je napisao/la:
i kaze treba djecu slat u mejtef ima skola a imaju i roditelji mislim da je to dovoljno
ne mozes zbog pojedinaca stavljati sve u isti kos ;)

toga je vazda bilo i bice (i u dzamijama i u crkvama).


meni samo ne ide u glavu kako cijelo selo moze podrzavati ovog hajvana?!
pa kao da je to sebi djevojcica izmislila [eusa_wall.gif]
u tim godinama djevojcice se jos igraju sa barbikama i razmisljaju i zanimaju se sa sasvim drugim stvarima! kako sam se jezio dok sam to sve dole pratio!
a nije dugo potrajalo, pa je izaslo isto tako na vidjelo slicno zlodjelo jednog svestenika. grozno!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#30 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la:
diisaaa je napisao/la:
i kaze treba djecu slat u mejtef ima skola a imaju i roditelji mislim da je to dovoljno
ne mozes zbog pojedinaca stavljati sve u isti kos ;)

toga je vazda bilo i bice (i u dzamijama i u crkvama).


meni samo ne ide u glavu kako cijelo selo moze podrzavati ovog hajvana?!
pa kao da je to sebi djevojcica izmislila [eusa_wall.gif]
u tim godinama djevojcice se jos igraju sa barbikama i razmisljaju i zanimaju se sa sasvim drugim stvarima! kako sam se jezio dok sam to sve dole pratio!
a nije dugo potrajalo, pa je izaslo isto tako na vidjelo slicno zlodjelo jednog svestenika. grozno!
ja sam tek u zadnje vrijeme postala svjesna cinjenice da je toga uvijek bilo, nikad do unazad mozda godinu dana nisam pomislila da takvo nesto moze postojati, i znala sam da je ovaj svijet izopacen, ali ni pomislila nisam da je u tolikoj mjeri....

ne gledam cesto filmove, ali sam slucajno naletjela na filmove sa upravo ovom tematikom, grozno, ne znam sta da kazem, samo jadna ona djeca kojima se to desi, ostaju obiljezena cijeli zivot, i nijedan psiholog ne moze promijeniti cinjenicu da ono sto se desilo, zivice dok zivi osoba koja je zrtva takve situacije....

Odgovori