Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#32 Post Postao/la beca »

vidovita_dzemila je napisao/la:ali pitam se zašto vjerski poglavari svih vjera najčešće svoje seksualne frustracije iživljavaju na djeci. najveše ima svećenika,popova i hodža pedofila. vjerovatno misle da djeca neće nikome reći

mala je granica izmedju osoba koje su psihicki jako poremecene i inteligentne, valjda u covjeku to zlo u sekundi prevlada...

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću, "imamima" i ostalima

#33 Post Postao/la JAS »

vidovita_dzemila je napisao/la:ali pitam se zašto vjerski poglavari svih vjera najčešće svoje seksualne frustracije iživljavaju na djeci. najveše ima svećenika,popova i hodža pedofila. vjerovatno misle da djeca neće nikome reći





ma strasno...nemam komentara

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#37 Post Postao/la beca »

Grijeh je uzimati pare za sve za sto danas uzimaju nase hodze, oni imaju svoju placu, posalju ih da prouce tevhid, oni opet ocekuju novac od domacina, tako i bule, tj. mualime, cast izuzecima koji su rijetki...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#41 Post Postao/la nella26 »

Žalosno je što su kod nas prestavnici vjerskih zajednica lopovi i kreteni koji gledaju samo svoj interes.Još žalosnije što ima toliko naroda koji se okrenuo vjeri zbog materijalnog dobra.Napravila bih zakon da te ljude strogo kaznim
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#42 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:Žalosno je što su kod nas prestavnici vjerskih zajednica lopovi i kreteni koji gledaju samo svoj interes.Još žalosnije što ima toliko naroda koji se okrenuo vjeri zbog materijalnog dobra.Napravila bih zakon da te ljude strogo kaznim
Ne treba njih kazniti , dovoljno bi bilo da plaćaju porez :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#43 Post Postao/la nella26 »

Vala mrki i ta ti ima pravo mjesta ma ne plaćaju takvi ni pekaru hljeb a ne porez
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#44 Post Postao/la im_ex »

ĐAVOLJI VLADIKA PONOVO JAŠE

slika

slika

Blizak sa Karadžićem i Mladićem za vrijeme rata, osumnjičen za silovanje Bošnjakinje u crkvi, takođe za vrijeme rata, kriv za rušenje bošnjačkih kuća u Bijeljini koje je kasnije opština morala da plati protjeranim ljudima, sve su to izgleda bile preporuke za vladiku Vasilija Kačavendu da, umesto da završi u zatvoru, bude izabran na čelo Međureligijskog vijeća BiH Piše: Dženana Karabegović, Sarajevo
Episkop zvorničko-tuzlanski Vasilije Kačavenda prije dva dana preuzeo je dužnost predsjedavajućeg Međureligijskog vijeća Bosne i Hercegovine. Vijeće je formirano 1997. i okuplja sve međureligijske zajednice u Bosni i Hercegovini. Smanjenje predrasuda, međureligijska tolerancija, unapređenje odnosa crkava i vjerskih zajednica, samo su neki od zadataka Vijeća. Sve navedeno teško da može da bude sinonim za njegovog prvog čovjeka – vladiku Kačavendu.

slika

Vladika Kačavenda poznat je javnosti iz ratnog perioda u BiH kao blizak prijatelj i poštovalac Radovana Karadžića i Ratka Mladića pod imenom đavolji vladika, kako ga mnogi i dalje zovu. Danas, vladika Kačavenda pripada „konzervativnoj” struji SPC, tzv. bosanskom lobiju, koji se protivi izboru novog patrijarha, unošenju promjena u liturgiju i saradnji sa drugim religijama.

Vasilije Kačavenda je za episkopa zvorničko-tuzlanskog izabran 1978. godine. Tu dužnost je obnašao do 15. maja 1992. godine, kada iz Tuzle bježi u Bijeljinu, ostavljajući svoje vjernike. Po dolasku, počinje njegov ratnohuškački pohod, govor mržnje, prijetnje svima koji ne prihvataju njegove skute, a svuda daje blagoslov politici Radovana Karadžića.

Iz njegove „ratne” prošlosti zabilježeno je da je, zbog neposlušnosti, poslao vojnike da popa Radomira Markovića izbace iz kuće. Tom prilikom ranjena je njegova supruga, koja je od dobijenih rana umrla, a pop izbačen na ulicu.

Nakon tog incidenta, mještani pet sela došli su u Bijeljinu tražeći od Karadžića da Kačavendu protjera, što tadašnji čelnik bosanskih Srba nije uradio.

Vladika je u Bijeljini porušio i deset kuća čiji su vlasnici bili bošnjačke nacionalnosti i na tom mjestu počeo gradnju manastira, crkve i svog groba. Deset godina kasnije, sudskom odlukom, za porušene kuće i dvorišta, Skupština opštine Bijeljina morala je vlasnicima isplatiti dva miliona maraka.

slika

Vladikino ime se veže i za crkvu u Diviču kod Zvornika i dvorištu Fate Orlović u Konjević Polju. Fata već godinama pokušava da „izmjesti” crkvu iz svog dvorišta. Kada ga je novinar nakon preuzimanja dužnosti predsjedavajućeg Međureligijskog vijeća pitao zbog čega crkva nije izmještena, vladika je rekao:

„Što se tiče Fate Orlović, nemojte od te čestite starice da stvarate Jovanku Orleanku. Predmet je u završnoj fazi. Neće da se kaže istina od onih koji je znaju, a to je da se predmet nalazi u Općinskom sudu u Srebrenici, koji treba završiti jedan proces vezano uz zemljište koje je kupljeno da se izmjesti crkva. Sud u Srebrenici je kriv zato što crkva još stoji u dvorištu Fate Orlović”, poručio je Kačavenda

Vasilije Kačavenda dovodi se i u vezu sa iskazom jedne svjedokinje, koja ga optužuje za silovanje na području opštine Doboj. Djevojka je u to vrijeme imala šesnaest godina, a njena ispovjest je sastavni dio optužnice protiv Predraga Kujundžića Prede, zloglasnog vođe Predinih vukova, kojem se trenutno sudi na Sudu BiH.

„Deset dana nakon što mi je promijenjeno ime, odvedena sam u Bijeljinu da me krste. Sjećam se, u to vrijeme oko te crkve bila je skela. Objekat je bio u obnovi ili izgradnji. Tad sam upoznala vladiku Vasilija Kačavendu. Kada je Vasilije došao pred mene, raskopčao je svoje pantalone, izvadio spolni organ i natjerao me da njegov spolni organ stavim u svoja usta, što sam morala i uraditi, a ovo mi je radio u jednoj prostoriji od crkve. Zatim, Predrag pita Vasilija: 'Hoćeš li je sada ili kasnije, kada bude naša', a Vasilije odgovara: 'Neću kasnije, bit će grijeh kada bude naša, ja hoću sada'. Tada me je vladika silovao. Nakon toga su me krstili”.

Vladika Kačavenda se od 1992. nije vraćao u Tuzlu, gdje je sjediše zvorničko-tuzlanske eparhije. Vladičanski dvor je izdao pod zakup. U pravoslavnoj crkvi u Tuzli bogosluženje obavlja samo ponekad, uglavnom kada su praznici.

Sotona u svetoj mantiji - uzas.
Glogov kolac u herciku - bio bi najbolji spas od necastivog
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

#45 Post Postao/la mrki62 »

„Što se tiče Fate Orlović, nemojte od te čestite starice da stvarate Jovanku Orleanku. Predmet je u završnoj fazi. Neće da se kaže istina od onih koji je znaju, a to je da se predmet nalazi u Općinskom sudu u Srebrenici, koji treba završiti jedan proces vezano uz zemljište koje je kupljeno da se izmjesti crkva. Sud u Srebrenici je kriv zato što crkva još stoji u dvorištu Fate Orlović”, poručio je Kačavenda
Zanimljiv post iznad mog ,.................... zanima me šta ima LAFF reći za citat , što sam ga postavio .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori