Deda mraz

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Deda mraz

#61 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Ništa ja ne negiram , samo konstatujem , jer nešto nije ok , ili u Kur`anu ili Bibliji .
hehehe. s ovim si sve rekao! ;)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#62 Post Postao/la mrki62 »

Baustelac je napisao/la:Ma LAZES od a-s.....
Kod nas je do Ž , gdje si našao š ili Š .
Ja sam postavio objašnjenje sa linkovima a tebi je i to laž .
Evo ti link od islamske zajednice BiH , pa reci jel i ona laže http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=185
Tu jasno stoji da reis čestita Božić [eusa_clap.gif]
Baustelac je napisao/la:
ustvari nisam dosad nanijedan forum vidjeo covjeka koji vise laze od tebe kad prica o islamu.....zato i necu vise raspravljati stobom nego cu na svaku tvoju laz javno reci da LAZES.....ali sto je meni najsmesnije kad tebe citam sto tvrdis da si musliman,.
Nisam ja musliman za tebe , ja tebi ne polažem račune a ti iznesi šta ciljaš za laž , jer sve ono što sam ja napisao je istina, od načina kako se tumači Kur`an pa do suživota i čestitanja praznika ljudima druge vjere .
Baustelac je napisao/la:pa odma nakon toga protivis se propisima islama,i ne samo to nego za tebe su rjeci poslanika a.s "GLUPOST".....to ustvari dokazuje da nisi pripadnik islamske vjere makar se zvao i muhamed......
Poslanik a.s. ili Muhamed a.s se piše velikiim početnim slovom .
Baustelac je napisao/la: .mene i necudi sto ne volis islam i njegove propise,jer Allah i muhamed a.s skoro uvjek kad pricaju o islamskim propisima njihovi rjeci se zavrsavaju sa "ovo su dokazi za razumom obdarene"....a ti tako mi ALLAHA nepripadas medzu takve...!!!!
Ok, to je za tebe tako , za mene je drugačije [icon_wave.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#65 Post Postao/la mrki62 »

Baustelac je napisao/la:de bolan nebrukaj samog sebe,evo ti ukratko,i ovo ce biti posljednji put da stobom raspravljam.......hadise su pisani i za vreme bozjeg poslanika.a.s,samo u njegovo vrijeme nije bilo potrebe o hadisima jer je on licno bio medzu njima,o tome svedoci kao primjer ebu hurejre,ashab(drug)bozjeg poslanika koji je preneo najvise hadisa,ili hazreti ajsa r.a koja prenosi skoro sve hadisa o zenskim stvarima..........hadise nije pisao kome se cefne,nego postoje jasna i stroga pravila od koga se uzima hadis(procitaj od bilo kojeg ucenjaka od te koje si naveo,kakve su oni uslove postavjali za uzimanje hadisa),......reis ulema cestitao bozic???.....neinteresuje me dali Ceric nekome cestita,kad znam da postoji konsenzus svih islamkih ucenjaka od vrijemena muhameda a.s. pa dosada o zabrani cestitanje praznika poput bozica,koji po krscanskom vjerovanju simmboliziraju rodzenje sina bozjeg ili boga,sto u islamu prestavlja "najveci" od najvecih grijeha.......uostalom SELAM na Arapskom neznaci pozdrav....vec dolazi iz rjeci selamun(rahatluk,blagostanje)ili nakratko rjeceno MIR......SELAM
Bruka nije svrha, svrha sprječava čin , čin prelazi u djelo a djelo sačinjava činjenicu :D
E sad ti htio ili ne htio se javljati - od volje ti.
Daj mi dokaz kad je Kur`an napisan , da li za vrijeme života Muhameda a.s. ili poslije njegove smrti ?
A ujedno mi daj dokaze kad su hadisi počeli pisati , da li za vrijeme života ili smrti Muhameda a.s.
Ako nemaš dikaza, znači da lažeš.
Tebe ne interesuje reis Cerić , koji je poštovan od strane islamskog svijeta .
Jel znaš da su u islamskom svijetu poznate i priznate 4 pravne škole - mezhebi ?
Skontaj u kojem smo mi mezhebu , počni vjerovati onako kako se uči i vjeruje kod nas i sve će ti biti jasno .
Mani se šerijatskih zakona, jer s tim nećeš daleko stići , mani se vehabijskog shvatanja i tumačenja.


O djedu mrazu sam svoje rekao , licemjeri nek se stide sebe i svojih godina - djeci treba pružiti veselo djetinjstvo a svoj egoizam potisnuti u guzicu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#68 Post Postao/la mrki62 »

hypnose je napisao/la:O ZEMLJO PROFUNDAJ SE ::::::::
Po svi znamo da djeda mraz nema nikakve veze sa religijom ....pa i ja kad sam bila mala vjerovala sam u njega , pa mi nista ne fali.Znaci treba djeci zabraniti i bajke i one su izmisljotina i iluzija ,ali djeca ih vole.Trrebamo li odmah djeci cim se rode nametnuti fakultet i ovu groznu realnost gdje se i neki odrasli nemogu snaci.Djeci je potrebna masta i iluzija i s vremenom sami od sebe djeca sama shvate i znaju odvojiti stvarno od nestvarnog.

Zivio djeda mraz i i djeciji svjet maste [eusa_clap.gif]


PS.Zar se mora skoro na svakoj temi odmah upetljati religija ....
Bravo za post , samo kako pojedinim to utuviti u glavu :lol:

Da ja malo pojasnim koliko djed mraz ima veze sa Kršćanskom religijom ; svi religijski običaji se tiču i vjerskih objekata ,....... za Uskrs se nose jaja u Crkvu , misa bude ,........... za Božić se ide na Ponoćku , misa ,............ šta je za djeda mraza i novu godinu ?
Ha ?
Neko nikako da skonta šta je međunarodni praznik a šta vjerski [icon_ballbounce.gif] [eusa_snooty.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#70 Post Postao/la mrki62 »

Baustelac je napisao/la:Ma kakvi Mrki nova godina nema veze sa bozicom (ma jok vezana je sa BAJRAMOM) [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]
Nisi ti jedini Å¡to tako misli , jer ipak ima vas , koji ste podlegli provehabijskom islamu , ima ima .
Evo link ....cenzurisano
Baustelac je napisao/la: Ova noć, koja se u velikom broju zemalja, naročito u Zapadnoj Evropi zove "Silvester", je dobila ime po papi Silvestru I, koji je umro na taj dan 335. godine. Inače, do 1582. godine, u Evropi je posljednji dan u godini bio 24. decembar (datum na koji pada Badnje veče, iliti uoči Božića). 1582. godine, papa Gregor XIII je uveo dekretom gregorijansko računanje vremena u Evropsku praksu, a gregorijanski kalendar je posljednji dan u godini pomakao sa 24. na 31. decembar.Gregorijanski kalendar je u Jugoslaviju stigao tek 1919. godine, a u Tursku tek 1926. (logično).

SELAM
Znaš , ja postavim link , odakle mi takve stvari a sad ću malo iz nekih naših knjiga da prepišem ovdje , da vidimo šta nam Kur`an kaže ;

O ljudi ! Stvorili smo vas od jednog muža i jedne žene , PODIJELILI smo vas u narode i plemena , da biste se UPOZNALI , a najbolji je među vama onaj koji je NAJBOGOBOJAZNIJI .

Kako se upoznati kad se negira bilo što , što nije tobože naše ?
Na tvom mjestu bih se ja preselijo u S. Arabiju , ni minute ne bih bio u bilo kojoj evropskoj državi. Čak si bio ( valjda ) i borac Armije BiH i kad se je izborilo da se može imati vjerske slobode ( mada je slobode bilo i prije ) , ti si lijepo spizdio na zapad !
Ti i tebi slični se bojite djeda mraza i to sad , ove godine - gdje ste bili do sad ? [muzikafo1.gif]

Islam nas također uči da svi ljudi treba da uživaju ista prava.
Imetak nikome ne daje pravo na neki viši stupanj , već samo njegova dobra djela .
Tim povodom Pejgamber a.s. je rekao da je najodabraniji onaj čija su djela najplemenitija.
Dečko , jel djed mraz plemenito djelo ili nije ?

PS. toliko za sad , mogu ja još [icon_wave.gif]
Zadnja izmjena: Anonymous, dana/u 01 Jan 2009 18:59, ukupno mijenjano 2 puta.
Razlog: reklama
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Deda mraz

#71 Post Postao/la vornevljev »

Bravo ja,uspio sam sve ovo pročitati. [eusa_wall.gif]
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Deda mraz

#73 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:Čestitanje nevjerničkih praznika



http://de.youtube.com/watch?v=XchKWkydNOA
Jel to stav islamske zajednice , ili je to vehabijski stav ?
Taj čovjek izuzetno liči na vehabiju !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Deda mraz

#75 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

BEZ RASIZMA......molim... [oha.gif]
slikaslikaslika

Odgovori