Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#16 Post Postao/la paparaci »

sto se tice samog clanka, nista ga skontao nisam stvarno.

a sto se tice teme, pa ne znam bas. nemam nista protiv da osobe zive po vjerskim propisima. ako je moguce, treba im omoguciti - bez obzira na vjeru. samo je pitanje implementacije - pogotovo u multi-kulti drzavama (kao sto je BiH).

mnogi ovdje pogresno gledaju na temu, jer su zaslijepljeni uvodnim postom tj clankom koji sadrzi.

mrki, neka pravila su za vjecnost i tu uopste ne igra nikakvu ulogu koji je vijek i sva ta suplja prica ;)

sve to ima svoje sto, kako i zasto. problem je u tome sto mnogi uopste ne poznaju materiju nikako ili povrsinski, pa onda "lupaju".

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#17 Post Postao/la mrki62 »

Paparaci ,............ p*caš li šta, ha slika,........ nije stvar ko i kako shvata ,............ stvar je u Ceriću , što daje takvu mogućnost !
Ja shvatio onako kako mi je nametnuto , a to je da Cerić previše priča političkim jezikom i miješa babe i žabe a to nikako nije ok.
Koji sam ja faktor u životu ?
Nikakav , jer ni u čemu ne utječem na masu - za razliku od njega !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#18 Post Postao/la paparaci »

meni da je do toga da ti saznas da li ja sta .... ili ne, iznio bih na nekoj od odredjenih tema [laugh.gif] [mmmux2.gif]


pa to je to sto sam vec rekao. udaljite se od Cerica i clanka. zamislite da ga nije bilo, nego se samo osvrnite na naslov teme.
sto se tice Cerica licno, ja ga nikako ne mogu i meni on nista ne znaci :)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#20 Post Postao/la mrki62 »

AtraktivniSeljak je napisao/la:Ustavi sve zapadne zemlje su zasnivane na Krscansko-Jevrejskoj tradiciji,jer su vecina njhovih gradjana krscani ili zidovi,neznam sto se nebi ustav Bih zasnivao na Islamsko-krscanskoj tradiciji,jer su vecina gradjana Bih Muslimani ili krscani......zna Ceric o cemu prica,nije rekao da trazi serijat generalno,vec ovo sto sam gore naveo

SELAM
Haj nabroji te države , koje pominješ ,.... navedi ih makar četiri [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#21 Post Postao/la paparaci »

Njemacka [cool.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#22 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:Njemacka [cool.gif]
Jesil siguran , ha ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#23 Post Postao/la paparaci »

nije da sam siguran, nego znam 100 % !!

to nam je potvrdila odnosno rekla jedna profesorica [smile.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#24 Post Postao/la Bebana_de »

[icon_ballbounce.gif] da ja bolje nista ne kazem danas sam primirna,,,

[Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#25 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:nije da sam siguran, nego znam 100 % !!

to nam je potvrdila odnosno rekla jedna profesorica [smile.gif]
Pitaj je ko je većinska vjera tamo , jel protestantska ili katolička i usput spomeni mene - da sam rekao da laže , jer je Njemačka po USTAVU sekularna država !
Od 1945 naovamo su u Njemačkoj ljevičari na vlasti i oni kao takvi ni u kom slučaju u USTAV ne bi stavili ono što tvoja profesorica potura vama - kao kukavičije jaje .
No, to još ne znači da desničari , koji predstavljaju EU ne teže ka tome .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#27 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Ljevicari nisu stalno na vlasti ,mjenjaju se s desnicarima al ne s nacistima.
U pravu si ( CDU ) jeste desničarska al ni približno kao desničari sa balkana .
Mic_Sokoli je napisao/la:
Kancelarka Njemacke kaze da je njemacka a i Evropa zasnovana na krscansko jevrejskoj tradiciji.
Istina, samo to nema nikakve veze sa Ustavom
Mic_Sokoli je napisao/la:
Jeste sekularna al je zasnovana navodno na krscasnko jevrejskoj tradiciji.
(meni to smijesno,jer koliko su oni bili Jevreje mi muslimani nikad necemo stic i htjet)
Ja samo znam jedno ; niko narodu ne kaže šta se tu podrazumijeva - da se ubace vjerski propisi .

Ja vam dajem samo jedan primjer ; neće se suditi u ime naroda, već u ime Kur`ana ili biblije ,................. što će značiti ; u ime Kur`ana je dozvoljeno ženu tući i žena se nema kome obratiti za pomoć , jer je to pravo muža ,.................. ha, yebote logike !!!!!!
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#29 Post Postao/la mrki62 »

Potres_Mozga je napisao/la:svi ustavi evropskih drzava se temelje na tradiciju krscanstva i judeizma mrki,sem francuski ustav,ustravri jedine drzave koje se netemelje na krscansko-jevrejskoj tradiciji su drazve gdje vlada Komunizam,jer Komunizam ne priznaje vjere,nego je sam Komunizam uzeo ulogu Vjere........neznam dali si bio na nekakvom sudzenju na zapadu,ako si bio onda si vidjeo da prije nego sto kazes nesto,prvo ti daju Bibliju ili Toru u ruci(sem ako kazem da si bez religije,ili da si Musliman)
Neko nekoga yebe u mozak i to kroz vjerske naputke,........... il se meni samo čini.
Jel se kakve osude ili presude na zapadu vrše u ime NARODA ili u ime nekakvog vjerskog objekta ili knjige ?

Miješate babe i žabe : jedno je da je država na temelju ili na tradiciji a drugo je da je u ustavu zapisano da se zakoni ( propisi ) provode , odnosno da budu vjerski propisi u ustavu !
Ja znam da je lako ljude zavesti i propagirati vjeru kroz vjerske poglavare al mi ljudi poput tebe idu na qurac , jer skačete po komunizmu sustavno a pravdate vjerske fanatike.
Lijepo sam opisao primjer ; ako se Kur`an uvede u USTAV , onda će muslimanske žene biti bjene a to zakonom neće biti zabranjeno .
To je samo jedan od primjera a ima ih više .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#30 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da politiku treba izolovati od vjere....

Ustav netreba da ima nikakve veze ...sa vjerom ... :?:
Jer i onako ili ovako..neko ce to prihvatiti kao normalno a neko ce jednostavno zaobici...

Knjige o vjeri se nalaze zna se gdje...tamo treba obucavati...
A svoju licnu vjeru ..kako ce je ko pratiti i obavljati u svojoj kuci ...stvar pojedinca..... :!:

Ako vjeru pravilno objasnjava postuje i cijeni,,,onda nema nikakvih problema...sve nauceno koristi ce u svakom datom momentu.i izvan svog doma....

Odgovori