Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#181 Post Postao/la vihor »

Mrki62 je napisao/la:Samo vjerski fanatici i neznalice mogu i pomisliti da vjerski propisi budu dio ustava.
Zašto ?
Imate predsjednika države, koji nije vjernik - kako će on izvoditi il sprovoditi te vjerske propise ?
Ili tamo gdje je parlamentarni sistem , kako od vlade očekivati da provode vjerske propise, koji su tobože u Ustavu ?
Apsolutno tacno, sve drugo je cisti vjerski fanatizam
Vjeru vratiti u dzamije i crkve a zakon prepustiti drzavnim organima
Vjerske fanatike strpati u zatvore i eto nam mira

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#182 Post Postao/la mrki62 »

Vihor je napisao/la: Apsolutno tacno, sve drugo je cisti vjerski fanatizam
Vjeru vratiti u dzamije i crkve a zakon prepustiti drzavnim organima
Vjerske fanatike strpati u zatvore i eto nam mira
Tako se govori ,..... nemam šta dodati [evojele9.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#183 Post Postao/la abazaga »

[quote="Mrki62"]Samo vjerski fanatici i neznalice mogu i pomisliti da vjerski propisi budu dio ustava.
quote]
Dobro ti tako mislis ja postujem tvoje misljenje.
Evo na primer ja sam ozenjen medjutim trebaju mi jos dve zene sa koima bih bio vencan, potrebnesu mi radi socijoloskih i humanih razloga. to je jedan od verskih zakonja kod muslimana koi je dozvoljen.
Dali to znaci da sam ja vijerski fanatik???

Ustav nove evropske zajednice iskljucuje tu mogucnost a omogucava na primer mom komsiji da se venca sa supruznikom istog spola. radi svoih sexualnih sklonosti.

Hajdemo sada zajedno da analiziramo ova dva slucaja i da sami proceniko sta je korisnije za drustvenu zajednicu i covecanstvo uopste????

hajde bujrum recite.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#184 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la: Dobro ti tako mislis ja postujem tvoje misljenje.
Evo na primer ja sam ozenjen medjutim trebaju mi jos dve zene sa koima bih bio vencan, potrebnesu mi radi socijoloskih i humanih razloga. to je jedan od verskih zakonja kod muslimana koi je dozvoljen.
Dali to znaci da sam ja vijerski fanatik???
Ako imaš takve prohtjeve, onda si vjerski fanatik a vjerski fanatici su ljudi koji kroz nekakve zakone vjere traže opravdanje za svoje fanatizme [Happy.gif]
abazaga je napisao/la: Ustav nove evropske zajednice iskljucuje tu mogucnost a omogucava na primer mom komsiji da se venca sa supruznikom istog spola. radi svoih sexualnih sklonosti.

Hajdemo sada zajedno da analiziramo ova dva slucaja i da sami proceniko sta je korisnije za drustvenu zajednicu i covecanstvo uopste????

hajde bujrum recite.
Pa taj novi ustav evropske zajednice upravo dokazuje da nema nikakve veze sa vjerom i da je ljubav dozvoljena svakome.
Sad ću ti samo malo opisati situaciju , da se malo bolje razumijemo [muzikafo1.gif]
"Ako evropejci svom djetetu mogu objasniti , da je sv. Duh na nevin način oplodio trinajstogodišnju Mariju, koja se je kasnije udala sa mnogo starijim Jožom , rodila Isusa, koji je čovjek a ujedno i božiji sin i taj Isus je kasnije na križu u mukama - bičovanju i mučenju umro na križu da bi nakon tri dana ustao od mrtvih i na kraju otišao sa tijelom na onaj svijet e onda ti isti evropljani mogu sa lakoćom objasniti da se ponekad može desiti to što ti opisuješ a i da čak osobe istog pola se poslije zaljubljivanja mogu zaželjeti da imaju i dijete u svojoj zajednici . "
Kužiš, ha [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#185 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
abazaga je napisao/la: Dobro ti tako mislis ja postujem tvoje misljenje.
Evo na primer ja sam ozenjen medjutim trebaju mi jos dve zene sa koima bih bio vencan, potrebnesu mi radi socijoloskih i humanih razloga. to je jedan od verskih zakonja kod muslimana koi je dozvoljen.
Dali to znaci da sam ja vijerski fanatik???
Ako imaš takve prohtjeve, onda si vjerski fanatik a vjerski fanatici su ljudi koji kroz nekakve zakone vjere traže opravdanje za svoje fanatizme [Happy.gif]
abazaga je napisao/la: Ustav nove evropske zajednice iskljucuje tu mogucnost a omogucava na primer mom komsiji da se venca sa supruznikom istog spola. radi svoih sexualnih sklonosti.

Hajdemo sada zajedno da analiziramo ova dva slucaja i da sami proceniko sta je korisnije za drustvenu zajednicu i covecanstvo uopste????

hajde bujrum recite.
Pa taj novi ustav evropske zajednice upravo dokazuje da nema nikakve veze sa vjerom i da je ljubav dozvoljena svakome.
Sad ću ti samo malo opisati situaciju , da se malo bolje razumijemo [muzikafo1.gif]
"Ako evropejci svom djetetu mogu objasniti , da je sv. Duh na nevin način oplodio trinajstogodišnju Mariju, koja se je kasnije udala sa mnogo starijim Jožom , rodila Isusa, koji je čovjek a ujedno i božiji sin i taj Isus je kasnije na križu u mukama - bičovanju i mučenju umro na križu da bi nakon tri dana ustao od mrtvih i na kraju otišao sa tijelom na onaj svijet e onda ti isti evropljani mogu sa lakoćom objasniti da se ponekad može desiti to što ti opisuješ a i da čak osobe istog pola se poslije zaljubljivanja mogu zaželjeti da imaju i dijete u svojoj zajednici . "
Kužiš, ha [muzikafo1.gif]
Oky, brate kužim neka onda evropejaca i njihovog ustava koi mi lici na legentu ili mit, ja sam u tom slučaju vijerki fanatik. [laugh.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#186 Post Postao/la mrki62 »

Vidiš , život je komplikovan a ja ga volim da živim i volim i pedere i fanatike :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#187 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:Vidiš , život je komplikovan a ja ga volim da živim i volim i pedere i fanatike :lol:
Da u pravu si zivot je komplikovan sto bi ja kao fanatik rekao pun iskusenja.
Seti se da je jenad boziji poslanik otisao medju petere i razvratnike i molijo ih je da se odvrate od bluda a Bog miu je tada rekao ako ima samo jedan koi nije bludnik necu unistiti taj grad a ako su svi unisticu ga a ti ih pozovi ako ti se ne odazovu uzmi tvoju porodicu i napusti taj grad.

evo vidis i taj Boziji poslanik je voleo svoj narod iako ga nije poslusao i iako ga je Bog unistijo A voleo je i svoju porodicu koja nije imala takve sklonosti.

Ako je tako i ako si takav prihvati me za prijatelja ja cu ti sada poslati poziv pa eto da imas i jednog islamskog fanatika na listi prijatelja he he he pozdrav. [icon_peace.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#188 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:
Ako je tako i ako si takav prihvati me za prijatelja ja cu ti sada poslati poziv pa eto da imas i jednog islamskog fanatika na listi prijatelja he he he pozdrav. [icon_peace.gif]
Kako kažu , svi su ljudi bogom dati i ko smo mi da ih osuđujemo , mada ponekad i dolazi do nesuglasice u vezi tumačenja nečijeg shvatanja [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#189 Post Postao/la vihor »

Najgluplje nesto sto sam cuo u svom zivotu je da vjerski propisi budu dio necijeg Ustava
Pogledajte ovo, npr. BiH je mijesana drzava, sastavljena od vise etnickih i religijskih zajednica i ako bi npr. htjeli da uvedemo serijatski zakon pitam se kakav bi to haos bio
Prvo nama ne treba nikakav vjerski zakon, gradjanski nam je sasvim dovoljan koji zadovoljava sve
Vjerski zakoni su nakaradni, zaostali, primitivni i barbarski
Oni koji zagovaraju takve zakone su takodje barbari
Imamo situaciju u Sudanu u kojem je izbio rat zbog toga sto je elita uvela serijatski zakon a tamo zive i krscani koji su morali takodje slijediti taj zakon
Izbio je krvavi rat zbog toga a rezultat je cijepanje Sudana na dvije drzave

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#190 Post Postao/la abazaga »

Vihor je napisao/la:Najgluplje nesto sto sam cuo u svom zivotu je da vjerski propisi budu dio necijeg Ustava
Pogledajte ovo, npr. BiH je mijesana drzava, sastavljena od vise etnickih i religijskih zajednica i ako bi npr. htjeli da uvedemo serijatski zakon pitam se kakav bi to haos bio
Prvo nama ne treba nikakav vjerski zakon, gradjanski nam je sasvim dovoljan koji zadovoljava sve
Vjerski zakoni su nakaradni, zaostali, primitivni i barbarski
Oni koji zagovaraju takve zakone su takodje barbari
Imamo situaciju u Sudanu u kojem je izbio rat zbog toga sto je elita uvela serijatski zakon a tamo zive i krscani koji su morali takodje slijediti taj zakon
Izbio je krvavi rat zbog toga a rezultat je cijepanje Sudana na dvije drzave
Vihore daleko od toga da ja ne postujem tvoje misljenje i da nema logike u tvom postu jer tu ima logike i cinjenica.
no zelim samo da napomenem koliko ja poznajem serijat i vijerski islamski zakom on je jedini zakon koi je omogucijo slavenskim krscanima (srbima i bugarima) da opstanu 550 godina pod islamom. Samo zahvaljujuci serijatu srbi su sacuvali svoju vijeru jezik identitet i zapravo na osnovu serijata su izgradili svoj nacijonalni identitet ne zaboravi da je islam i serijat prvi srbima dao drzavu od Beograda do Nisa do tada nisu imali drzavu vec su bili vizantijski robovi da bi odmah posle proglasenja nove srpske drzave u Beogradu bilo sruseno 200 džamija.

http://www.youtube.com/watch?v=ZoAiRYiuJhM

Danas zivimo u demokratiji gde svi imaju slobodu sopstvenih opredeljenja i kaobajagi svi težimo za tim gde recimo u francuskoj muslimanka nesme biti pokrivena po ustavu a homosexuaci imaju pravo ljubiti se na ulici.
Znam da mene vecina ovdije smatra fanatikom i neka sam ali nikada nebih rusijo taj "novi svijecki poredak" jer sam svijestan da je receno jos prije 1433 godine da nevjernici zele dunjaluk i dobice ga, isto tako demokratama treba biti jasno da je receno prije 1433 godina da ce islam i serijat uvijek postojati i da ga niko nikada nece iskoreniti.

No bilo kako bilo uvijek ce biti kao sto je uvijek i bilo onih koi drugacije misle kao sto muslimanima smijeta gay parada tako i nekima smijeta brada i hidzaba no kome smijeta neka okrene glavu nemora da gleda.
Nista mene ne cudi jer sve sto se desava sve je receno uskoro ocekujmo i dolazak dedzala (laznog mesije) sve ide onako kako je poslanik muhammed SWS rekao. Zasto bi se ja tome suprotsavljao moje je samo da se branim ako sam licno ugrozen. Inace ko sam ja da se suprotstavljam ALLAHOVOJ volji. Ako sam vijernik nesmijem se tome suprotstavljati.
Kao sto mrki kaze svi smo mi bogom dani i ko smo mi da jedni drugima sudimo.
Allah je stvorijo covijeka dao mu je uputu i slobodnu volju i prema tome to je to pa ako je ON milostiv prema pederu i daje mu zivot i mogucnost da se promijeni zasto bi mu ja to uskracivao, naravno izuzev ako me ugrozava i namece mi svoje moralne norme. Nisam od onih koi su povodljivi medijima nego razmisljam svojom glavom niti mi neko moze dokazati da je Islam pustiti bradu i skratiti nogavice koliko znam to je sunet niti je imanski niti islamski sart i pritom rusitit ili ugrozavati crkvu. ali isto tako nemoze mi niko dokazati da je demokratija to sto muslimanka u dokumentima na slici mora biti otkrivene glave a pravoslavna monahinja moze biti pokrivene glave. Prema tome musliman reaguje samo onda kada je ugrozen zbog toga i dolazi do tih rastova o koima pises.

Veliki pozdrav za tebe!
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#191 Post Postao/la mrki62 »

Ne znam kako su Slovenci očuvali identitet i jezik toliko vijekova okupacije a nisu bili pod šerijatom [muzikafo1.gif]

Bil tebi ovo odgovaralo ?? http://www.vjesnik.com/Article.aspx?ID= ... E98BEB3379
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#192 Post Postao/la vihor »

Abazaga eto tebi argumenata sa nase strane koliko god zelis ali ti ih ne uvazavas vec ko slijepac bauljas naprijed ne gledajuci gdje stajes
Ipak, ti imas pravo na svoje misljenje bez obzira da li bio ili ne bio u pravu
Ipak, volio bih da malo otvoris oci i pokusas ubaciti malo logike u svemu tome
danas je najcudnije da iako je raja obrazovana opet dozvole da im kojekakvi jebivetri iz svih religija ispiru mozgove
sreo sam puno pametnih i skolovanih ljudi ali su od njih popovi i hodze pametniji
Gebels!!! Ponavljaju naucene lazi koje se kod nekih nakon vise ponavljanja pretvaraju u istinu
Neka vam je dragi bog na pomoci jer ste dozvolili da neko drugi za vas misli a vi imate sve sto je potrebno jednom ljudskom bicu
Na linku cete vidjeti par slika posledica serijatskog zakona
http://www.rtvslo.si/svet/v-iranu-kamen ... aksa/96027

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#193 Post Postao/la abazaga »

Vihor je napisao/la:Abazaga eto tebi argumenata sa nase strane koliko god zelis ali ti ih ne uvazavas vec ko slijepac bauljas naprijed ne gledajuci gdje stajes
Ipak, ti imas pravo na svoje misljenje bez obzira da li bio ili ne bio u pravu
Ipak, volio bih da malo otvoris oci i pokusas ubaciti malo logike u svemu tome
danas je najcudnije da iako je raja obrazovana opet dozvole da im kojekakvi jebivetri iz svih religija ispiru mozgove
sreo sam puno pametnih i skolovanih ljudi ali su od njih popovi i hodze pametniji
Gebels!!! Ponavljaju naucene lazi koje se kod nekih nakon vise ponavljanja pretvaraju u istinu
Neka vam je dragi bog na pomoci jer ste dozvolili da neko drugi za vas misli a vi imate sve sto je potrebno jednom ljudskom bicu
Na linku cete vidjeti par slika posledica serijatskog zakona
http://www.rtvslo.si/svet/v-iranu-kamen ... aksa/96027
Naravno da NEuvazavam te argumente sa koima raspolazete jer linkovi koje nudite kao argument su tipicna propaganda koju sam gledao i citao za vreme 90tih u srbiji od strane slobodana milocevica i njegove politike ovo je ista ta politika protiv islama od strane zapada i nemocne crkve koja gubi vlast nad svetom prelasmom njihovih vernika na islam.

Mada koliko god bio protiv tvoih montiranih argumenata nikada ti nebih napisao da si slepac. No to je tvoj recnik.
Opet pisem postujem svacije misljenje ali nisam srcem uz to niti u to vijerujem.

No veoma stew mi vi demokrate interesantni sa vasom retorikom mrki me je nazvao fanatikom a ti slijepcem a kakvim sam ja vas imenima nazvao????
Hm [eusa_think.gif] Interesantna je ta vasa demokratija i sloboda misljenja i izrazavanja. Joj kako bih ovaj svijet bio lep da nema na njemu ovakvih kao sto sam ja jel tako Mrki i vihore?
Pozdrav.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#194 Post Postao/la mrki62 »

Kamenovanje izvode u ; - Pakistan
- Afganistan
- Iran
- Saudijska Arabija
- UAE
- Sudan
- Somalija
- Nigerija
Eto, ti tvrdiš da je to propaganda a ti sad ovdje javno dokaži da nije istina za kamenovanje u tim državama.
Mogu ja još neke činjenice iznijeti [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#195 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:Kamenovanje izvode u ; - Pakistan
- Afganistan
- Iran
- Saudijska Arabija
- UAE
- Sudan
- Somalija
- Nigerija
Eto, ti tvrdiš da je to propaganda a ti sad ovdje javno dokaži da nije istina za kamenovanje u tim državama.
Mogu ja još neke činjenice iznijeti [muzikafo1.gif]
U ala si izneo činjenice svaka ti cast.
Uostalom koliko je tvoje jeste toliko je moje nije.
Vazda bilo i bice. Uostalom ti ne zivis ni u jednoj od navedenih drzava.
Sta se onda toliko treses oko tih "Vehabija" kako ih ti zoves.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Odgovori