Ocuvanje identiteta

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#121 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la: ma ja mislim da ti nemas pojma baaaaaaa izvini al tako je
A ja mislim da ću ubuduće tvoje provehabijske postove brisati - ako ostaneš bez dokaza .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Ocuvanje identiteta

#122 Post Postao/la Emmi »

Edit by mrki62

Za tebe isto važi kao i za Mic - a

Čuvaj identiten naše kulture sa naših prostora i mani se proarapskih identiteta.
Ne miješajte identitet sa vehabizmom.
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#124 Post Postao/la mrki62 »

Tako, malo reda ne Å¡teti.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Ocuvanje identiteta

#125 Post Postao/la Emmi »

Edit by mrki62
Ne briše se ovdje Kur`an ili nešto drugo , ovdje je riječ o identiteti a ne o Kur`anu i poslednji put te opominjem, ne piši o vehabijskom identitetu.
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Ocuvanje identiteta

#126 Post Postao/la Emmi »

Emmi je napisao/la:Edit by mrki62
Ne briše se ovdje Kur`an ili nešto drugo , ovdje je riječ o identiteti a ne o Kur`anu i poslednji put te opominjem, ne piši o vehabijskom identitetu.

mrki hijjab je farz prestani da to radis ba
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#127 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:

mrki hijjab je farz prestani da to radis ba
S tim tvojim tvrdnjama pljuješ na naši islamsku zajednicu i na jedan čitav mezheb - kontaš li ti to ?

Ja ću samo prenijeti nešto sa jednog foruma a ti to prihvati ili n
e prihvati :

Ne znam sta je sestra citirala. Kada uzmemo arapski original Kurana, nigdje ne mozemo naci obevezu pokrivanja kose. To ce vam potvrditi i svi iskreni hafizi i teolozi.

Hadisi su zapravo "dogodovstine" koje su zapisivane stotinama godina poslije Poslanika Muhammeda a.s., opisujuci "njegove karakteristike". Uticaj tih hadisa u historiji islama je bio razliciti. Na pocetku vjerovanja da su hadisi vjerski izvor (i objava od Boga) se nalazi Shafija koji stoji nasuprot vecine koja ne prihvata to vjerovanje.

Kuran ne samo da upozorava na sopstveno kreiranje vjerskih izvora, nego i zabranjuje sve izvan njega samog. Primjer svih Poslanika se nalazi u samom Kuranu.

Kuran ima 114 Poglavlja (sura)

Hadisi se nalaze u "hadiskim zbirama" napisanim stotinama godina poslije Muhammeda: Bukhary, Muslim, Nahdjul Balagha itd

Vjerovanje da zensko mora pokrivati kosu nije kuransko, nego je izvedeno iz hadisa, te stoga isto ne smatram vjerski obavezujucim.
Ja mislim da sam ovo dovoljno puta ponovio
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Ocuvanje identiteta

#128 Post Postao/la Emmi »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:

mrki hijjab je farz prestani da to radis ba
S tim tvojim tvrdnjama pljuješ na naši islamsku zajednicu i na jedan čitav mezheb - kontaš li ti to ?

Ja ću samo prenijeti nešto sa jednog foruma a ti to prihvati ili n
e prihvati :

Ne znam sta je sestra citirala. Kada uzmemo arapski original Kurana, nigdje ne mozemo naci obevezu pokrivanja kose. To ce vam potvrditi i svi iskreni hafizi i teolozi.

Hadisi su zapravo "dogodovstine" koje su zapisivane stotinama godina poslije Poslanika Muhammeda a.s., opisujuci "njegove karakteristike". Uticaj tih hadisa u historiji islama je bio razliciti. Na pocetku vjerovanja da su hadisi vjerski izvor (i objava od Boga) se nalazi Shafija koji stoji nasuprot vecine koja ne prihvata to vjerovanje.

Kuran ne samo da upozorava na sopstveno kreiranje vjerskih izvora, nego i zabranjuje sve izvan njega samog. Primjer svih Poslanika se nalazi u samom Kuranu.

Kuran ima 114 Poglavlja (sura)

Hadisi se nalaze u "hadiskim zbirama" napisanim stotinama godina poslije Muhammeda: Bukhary, Muslim, Nahdjul Balagha itd

Vjerovanje da zensko mora pokrivati kosu nije kuransko, nego je izvedeno iz hadisa, te stoga isto ne smatram vjerski obavezujucim.
Ja mislim da sam ovo dovoljno puta ponovio

mrki od kjafira se okrece glava tako i ja od tebe, Allah je milostiv i nek ti bude ako si zasluzio na pomoci
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#129 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

Nije to red,to ti kompensiras suknju koju nosis u privatnom zivotu ovdje :D ,odmah poletio da se pohvali da je moderator nabijem te na k**** i tebe i onog ko te stavi za moderatora.
Vazda sam znao da si covjek bez principa i bezobrazan ,jel ko ne valja svom narodu ne moze nikom ni valjat,ali nisam mogao ni zamislit da ces bit u stanju sebi da umislis da ti nekog mozes dresirati prijetnjama i brisanjem postova sto si i radio na pocetnoj,da si bio takav kakvim sebe vazda opisujes priznajem bilo bi mi krivo al si sad pokazao da si jedna mala pickica .................j**** i tebe i forum daj ban p**** jedna
Vidiš , ovakvo tvoje prihvatanje ja mogu prihvatiti , jer dovoljno govori o tebi kao čovjeku.
Takve su vehabije, sve bi na silu i galamu i hampu i sve bi uradili , samo da bude po njihovom.
Mic, nisam ja moderator od jučer , ja sam sakriveni adut al se nisam do sad pokazivao i ne hvalim se , samo ne dozvoljavam provehabijske postove na bilo kojoj temi a pogotovo na ovoj o identiteti a ti prvo skontaj šta znači uopšte sama riječ identiteta.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#130 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:

mrki od kjafira se okrece glava tako i ja od tebe, Allah je milostiv i nek ti bude ako si zasluzio na pomoci
Podastri dokaze iz Kur`ana i mani se ćafira i ostalih etiketiranja.
Vehabije više nemaju mjesta na ovom forumu , sikter na provehabijske forume !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Ocuvanje identiteta

#133 Post Postao/la Emmi »

Hijjab farz svake muslimanke - ocuvanje nasheg identiteta

A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dozvole da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje;” – [Sura En-Nur 31].
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ocuvanje identiteta

#134 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:Hijjab farz svake muslimanke - ocuvanje nasheg identiteta

A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dozvole da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje;” – [Sura En-Nur 31].
I gdje ti je tu hidžab ?
Različitost pokrivanja žena u svijetu postoje ; pokrivanja u Saudiji, Iranu, Turskoj, Maleziji, Sjevernoj Africi, Srednjoj Africi, ČeČeniji, BiH.Dakle, nepostojanje strogo određene definicije o samom izgledu i boji hidžaba predstavlja Božiju milost, jer omogućava ženama da se oblače sukladno tradiciji, običajima i klimi podneblja i vremena u kojem žive.

To ne znači da uzimaju od vjere ono sto im paše već da koriste mogućnosti koje im pruža širina i otvorenost njihove vjere a tvoje tumačenje ima prvenstveno temelj vehabizma i za tebe i tebi sličnim nema ništa prečeg od vehabijskog tumačenja. Vama je preče vehabijsko tumačenje vjere od vas samih jer ste robovi i vlasništvo njih a vjera vam je sporedna stvar.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Ocuvanje identiteta

#135 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
Emmi je napisao/la:Hijjab farz svake muslimanke - ocuvanje nasheg identiteta

A reci vjernicama neka obore poglede svoje i neka vode brigu o stidnim mjestima svojim; i neka ne dozvole da se od ukrasa njihovih vidi išta osim onoga što je ionako spoljašnje, i neka vela svoja spuste na grudi svoje;” – [Sura En-Nur 31].
I gdje ti je tu hidžab ?
Različitost pokrivanja žena u svijetu postoje ; pokrivanja u Saudiji, Iranu, Turskoj, Maleziji, Sjevernoj Africi, Srednjoj Africi, ČeČeniji, BiH.Dakle, nepostojanje strogo određene definicije o samom izgledu i boji hidžaba predstavlja Božiju milost, jer omogućava ženama da se oblače sukladno tradiciji, običajima i klimi podneblja i vremena u kojem žive.

To ne znači da uzimaju od vjere ono sto im paše već da koriste mogućnosti koje im pruža širina i otvorenost njihove vjere a tvoje tumačenje ima prvenstveno temelj vehabizma i za tebe i tebi sličnim nema ništa prečeg od vehabijskog tumačenja. Vama je preče vehabijsko tumačenje vjere od vas samih jer ste robovi i vlasništvo njih a vjera vam je sporedna stvar.
Muslimanki je stroga obaveza da pokrije kosu,i da odjeca nebude tjesna i providna,svejedno radilo se o Muslimankama Arabije,Irana,Bosne,Indonezije itd.Sto se tice Nikaba to je odluka same Zene,ali nemoze jo niko to narediti.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Odgovori