Vjera i profit

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Vjera i profit

#1 Post Postao/la nella26 »

Žalosno je danas što veliki broj naših vjernika "upražnjava" vjeru zbog materijalne dobiti.
Ovdje mislim na pokrivanje žena, nošenje zara i puštanje brade.
Nikad kao danas nije bilo više vjernika, na svakom koraku se mogu vidjeti jer nastoje se istaći.
Naime, islamska zajednica plača 800km mjesečno nošenje zara i 500 km za standardno pokrivanje, te po cm plača bradu.
Žalosno jer to ljudi iskorištavaju, ja lično znam ženu koja se pokrije samo kada ide dići te pare.
I pametnije bi bilo islamskoj zajednici da usmjeri taj novac na sirotinju gdje će zaista zaraditi sevap.

Kakvo je vaše mišljenje o ovim kvazivjernicima?
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vjera i profit

#2 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Žalosno je danas što veliki broj naših vjernika "upražnjava" vjeru zbog materijalne dobiti.
Ovdje mislim na pokrivanje žena, nošenje zara i puštanje brade.
Nikad kao danas nije bilo više vjernika, na svakom koraku se mogu vidjeti jer nastoje se istaći.
Naime, islamska zajednica plača 800km mjesečno nošenje zara i 500 km za standardno pokrivanje, te po cm plača bradu.
Žalosno jer to ljudi iskorištavaju, ja lično znam ženu koja se pokrije samo kada ide dići te pare.
I pametnije bi bilo islamskoj zajednici da usmjeri taj novac na sirotinju gdje će zaista zaraditi sevap.

Kakvo je vaše mišljenje o ovim kvazivjernicima?
ako to materijalno dokazes ja pustam bradu ...eto.......

apsurd....i kako to samo udaramo na islam ...hebote ko da drugi neiskoristavaju vjeruj u stvaranju svoje dobiti

OZBILJAN SAM ...ako imas materijalne dokaze PUSTAM BRADU...onda sam na sve strane dobro dosao :)
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vjera i profit

#3 Post Postao/la nella26 »

srebrni je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Žalosno je danas što veliki broj naših vjernika "upražnjava" vjeru zbog materijalne dobiti.
Ovdje mislim na pokrivanje žena, nošenje zara i puštanje brade.
Nikad kao danas nije bilo više vjernika, na svakom koraku se mogu vidjeti jer nastoje se istaći.
Naime, islamska zajednica plača 800km mjesečno nošenje zara i 500 km za standardno pokrivanje, te po cm plača bradu.
Žalosno jer to ljudi iskorištavaju, ja lično znam ženu koja se pokrije samo kada ide dići te pare.
I pametnije bi bilo islamskoj zajednici da usmjeri taj novac na sirotinju gdje će zaista zaraditi sevap.

Kakvo je vaše mišljenje o ovim kvazivjernicima?
ako to materijalno dokazes ja pustam bradu ...eto.......

apsurd....i kako to samo udaramo na islam ...hebote ko da drugi neiskoristavaju vjeruj u stvaranju svoje dobiti

OZBILJAN SAM ...ako imas materijalne dokaze PUSTAM BRADU...onda sam na sve strane dobro dosao :)
Pa to se zna za plačanje otkako je rat prestao to rade, dokaz crno na bijelo nemam naravno ali to se zna i ne mogu da vjerujem da nisi čuo za to.
I pogrešno si me protumačio ništa ja ne udaram na islam nego na majmune koji ga kvare, pa čitav svijet ima iskrivljenu sliku o muslimanima zbog takvih.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Vjera i profit

#4 Post Postao/la srebrni »

ja iako nisam vjernik pokusavam da svoju ZEMLJU I VJERU promovisem u najboljen svjetlu ovdje na zapadu....i uspijevam u tome bar u gradu u kojem sam..

mnogo je toga nama u BiH nametnuto....i svijet zeli da to bude tako...i svijet vjerovatno i finansira mnogo toga....samo da bi nas pokazali drugacijima...

................izbrisah ostatak teksta da ne bih sirio temu i povrijedio koga nije mi cilj...

:(
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Odgovori