Zabrane munara i hidžaba u Europi

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#2 Post Postao/la nella26 »

Glupost je i jedno i drugo zabraniti, a ne znam koji je konkretno razlog zbog čega hoće zabraniti.
To je baš izazivanje belaja, i onda kažu muslimani samo ratuju, šta njih briga šta ljudi oblače ako hoće majmune na glavama to je njihovo pravo.
A što se tiče munara baš nemam riječi, mislim da to ne smiju uraditi, onda treba i na crkvama zvonike zabraniti ali mi je to prava glupost.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#3 Post Postao/la mrki62 »

Ja svo vrijeme pišem o vehabijama a vi do sad ništa niste skontali.
Oni imaju skoro svugdje utjecaja , pa tako haman i u Å vicarskoj ,................ munara je po vehabijskom shvatanju novitet i nepotrebna , kod njih toga nema.
Što se tiče tog slučaja u Švicarskoj , to je samo predlog desničara u Švicarskoj i nije stav vlade.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#6 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Ako si ti normalan.... [eusa_naughty.gif]
Tvojim nebulozama nigdje kraja, [laugh.gif] cuj vehabije imaju utjecaja u Svicarskoj.......
Haj , nek sam lud , nego de ti objasni stav vehabija u vezi munare - može li ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#7 Post Postao/la paparaci »

ma nisu ni njemci nista bolji. pratio sam bas anketu na ttx-u vezanu za ovu temu i preko 80 % ih se izjasnilo protiv.

samo sto to zakonski kod njih ne moze proci.

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#8 Post Postao/la beba80 »

Ljudi molim vas razmislite na ovaj nacin Alah je naredio da se nosi hidžab,da se prave munare i kome to smeta sejtanu kakva je evropa sejtanska ,hocemo li u evropu takvu.Vehabije mrki ne postoje al ljudi koji drze do vjere da i evo ti primjer zasto oni brane Alahovu rijec po cijenu da budu ubijeni.Vidjecete da ce negdje sad u svedskoj da bude neki incident montiran kako bi se prikazalo da su muslimani teroristi a mi im nista ne radimo.I kad nekom pukne film zbog izrugivanja i montiranja on ce sta uzeti eksploziv i raznjeti ih u ime Alaha e to je u redu.Ako ti meni palis cvoke vjeruj kad tad cu ti vratit.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#9 Post Postao/la mrki62 »

Beba80
Vehabije postoje u čitavom svijetu i sekta Vehabizam postoji a ti to priznao ili ne , to je tvoje pravo.
Ostaje činjenica da oni postoje i da oni ne odobravaju munaru , nišane na mezarlju , mevlude, tehvide isl.
A to što su Evropljani protiv munare , to je već druga priča.
Treba se pozabaviti uzrokom a ne posljedicom.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#11 Post Postao/la kajs »

A da glupi svajcarci mislili da su munare rakete pa pohitali da zabrane, oni su ipak zemlja poznata po vojnoj neutralnosti. Nista cudno, diljem bliskog istoka isti ti finansiraju rusenje dzamija i munara pa sto bi sada bili kod njih u dvoristu drugacije? Puno puta sam govorio o nemoralu tih tz evropljana jos samo jedan argument u prilog tome. Osim toga pa zar nisu isti ti i pokretali krstaske ratove u historiji?

Izmedju ostalog interesantno je i reagovanje Lidera Zelenih u evropskom parlamentu Daniela Cohn-Bendita koji govori o "egoizmu bogastva" svajcaraca
Lider Zelenih u evropskom parlamentu Daniel Cohn-Bendit predlozio je da muslimani povuku svoje pare iz svajcarskih banaka kao odgovor na referendum o zabrani izgradnje munara u toj zemlji. On je rekao da su Svajcarci imaju problem "egoizma bogatstva", kad vide prazne kase u svojim bankama onda ce oni razumjeti problem. On je takodje apelovao da se referendum ponovo odrzi.
"Ideja da se ide na sud za ljudska prava je takodje dobra opcija ali ce uzeti puno vremena." rekao je Cohn Bendit.

On je pozvao zemlje EU da jasno pokaze da odnosi sa Svajcarskom ne mogu nastaviti kao da se nista nije dogodilo.

Hajd da vidimo da li ce opet evropa pokazati svoj nemoral, ubedjen sam da hoce.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#12 Post Postao/la paparaci »

da su pametni, podigli bi svoje pare. zatim ih tuziti i izboriti ipak pravo za izgradnju munara - pa da vide posto pusa dere jarca :lol:


samo se nesto bojim da ovog svega nista nece biti [huh.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrane munara i hidžaba u Europi

#14 Post Postao/la mrki62 »

Nešto kontam ; Afganistan , Švicarska , Turska ,...............
Da povučem malo paralele : Afganistan , zemlja koja ima svoje čudne zakone , te čudne zakone NATO sile pokušavaju promijeniti i to nije ok , nije u redu , nek država ima pravo na vlastito uređenje države .
Švicarska , zemlja koja isto ima nekakve čudne svoje zakone , tu bi mi sada proveli sva sredstva . samo da se prisile , da drugačije provode zakone ,.............
Ako se minjenja muslimanski Afganistan na silu , to nije ok a ako bi se mijenjala nemuslimanska Å vicarska na silu ,.......... to bi bilo kao ok [Happy.gif]
Zayebano , ha [muzikafo1.gif]
Emocije izbacite i shvatit ćete mnogo šta.
Turska ; pa Å¡ta Turci rade Kurdima , kakva prava imaju Kurdi ?
Å ta je sa crkvama u Turskoj ?
Imal ko sa područja bivše Yu nekog , što je odselio u Tursku ?
Jel se tamo mora mijenjati ime i prezime - ako nije u skladu sa nekakvim njihovim pravilima ?

Emocije izbacite i pomatrajte tatrane [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori