Juzni Vetar

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

Juzni Vetar

#1 Post Postao/la Mala_selmica_ »

Trazila sam i nigde nisam nasla temu o njima, tako da sam odlucila da otvorim temu u cast njima, jer ja mislim da su to zasluzili na ovoj stranici :) Ko se slaze samnom super :thumbsup: a ko ne onda je opet :thumbsup: hehe...Oni su skupa vec preko 20godina i dan danas su zajedno za stara vremena, jaci nego ikad =D>
Odrasla sam uz njihove pjesme, i dan danas slusam njihove hitove, eto stara dobra vremena :huh:
Interesuje me imal ikog ko ih voli slusati kao ja, i da ih dan danas slusa?
hehe...vjerujem da nisam jedina, ipak Okrece se kolo srece.... :chuckel:

Za mene su definitivno bili najbolji, neznam dali ste gledali nedavno na BN-TV u emisiju uzivo gdje je Goran Comor uspjeo da sakupi staru Ekipu pjevaca t.j. Dragana M., Semsa S., Kemal M., Sinan Sakic i Mile Kitic. Emisija je trajal vise od 2 sata i meni je srce bilo prepuno radosti dok sam gledala,slusala i uzivala uz prelijepe stare legendarne Hitove tih pjevaca. Nazalost Mile (Bass) i ostala ekipa iz privatni razloga nije mogla ucestovati toj emisiji al su se ipak javljali telefonskim ukljucenjem.
Stvarno je bilo predivno vidjeti kako se nakon toliko dugo godina opet sakupilo tih "legendarni 5".
A morala sam zaplakati kad su Dragana i Semsa se zagrlile(koje su i dan danas dobre drugarice) i zaplakale,pricajuci i sjecajuci se na stara dobra vremena. :blush:


Juzni vetar su:
Kemal Malovcic, Semsa Suljakovic, Dragana Mirkovic, Sinan Sakic I Mile Kitic


http://www.youtube.com/watch?v=PydGlYq0FP4

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#2 Post Postao/la im_ex »

hmm, Selmice,
ne mogu bas reci da sam njihov fan poput tebe al', evo, i ja cu da hitim koju u vezi s temom - tvojom temom :)

Akteri "Juznog Vetra"obiljezili su tu epohu pridobivsi veci dio publike, doista. Nije ni cudo, jer, u tom periodu i nije bila konkurencija vise pravaca te, da kazem, narodne muzike.
Ostali su mnogi hitovi koji se i dan danas rado cuju i traze na skoro svim slavljima, nadje se neko ko bas to hoce, zeli i biva mu udovoljeno.

Vremenom, nestadose i oni kao Oni ... razidjose se ... a u medjuvremenu uzese maha posve drugaciji pravci te, nazovimo, narodne pa i turbo folk muzike.
I ti akteri, svjesni cinjenice da je proslo vrijeme juzno_vetarske pjesme, poceli su da traze spas u snalazenju za opstanak u tom haosu koji nastade i koji jos traje i ne vide mu se granice ...
Pomenuti akteri, dobrim dijelo, izgubise se u tom snalazenju ... i sami nesvjesni da to sto ostvarise vremenom nema bas neki kvalitet ... ali, hajd ti to njima dokazi kad oni nisu svjesni toga da nisu bas zasluzni hvale. A kako ce i biti zasluzni, nesto kontam, kad se nadje uvijek neko ko ne pridaje znacaj kvalitetu pjesme ... vazno je da ljulja njihov miljenik ... a pjevac zadovoljan jer svota koju dobije gostovanjem ma gdje nije bas za zanemariti, uglavnom.
To ujedno alarmira na cinjenicu da o okusima ne treba voditi raspravu ... ali, uzasno mi pada kad vidim neke od pjevaca, ne samo pripadnika nekadasnjeg Juznog Vetra, a i njih, da nemaju ukusa pri odabiru pjesama za svoj album.
Gle Malovcica ... taj je postao izlapotina ... bolje je bilo da se vec povukao s estrade, ama joK, ostaje da umre na sceni kao i ona maskota sto se dici , ne mogu reci pjesmom, ne nalazim cak ni odgovarajuci termin, al, mislim na "Mali mrav" ili onaj gargamel_zabac "Placi mala placi ost'o sam na Raci", ccc ... joojjj koje dno :stupid:

Tema ti nije losa, al, da si bogdo, sem "Juzni Vetar", u naslovu pomenula i estradu uopce - eh, tad bi bio pun pogodak. Ne bismo gomilali skoro pa identicne teme i vidjela bi da bi ta tvoja, kao takva tema bila jedna od najzivljih :)
Ali, jos nije kasno da nacinis korekciju u naslovu teme ... stvar je samo u tome da li ti to hoces da ucinis :)

Za ovo oglasavanje, od mene, toliko :)

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la Sabinam »

Mrzim teme o kojima nemam pojima...jedna od tih je narodna muzika... od ova tri znam samo za Sinana Sakica i to da ima pjesmu "Sabina" i to je sve...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#5 Post Postao/la im_ex »

sabinaM je napisao/la:Mrzim teme o kojima nemam pojima...jedna od tih je narodna muzika... od ova tri znam samo za Sinana Sakica i to da ima pjesmu "Sabina" i to je sve...
ah, draga sabinaM, ne znam sta da ti kazem sem da treba da si srecna sto ne znas sta propustas, svako malo ... a onda poneka podnosljivost, pa i opet svako malo ono


slika

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la Sabinam »

Hehehe....Im_ex znas sta sam ja mislila kada sam procitala da pise 3 Vjetar meni prvo palo na pamet: Bebek, Tifa i Alen...i vec se nabrusila nesto napisati kad tamo nesto sasvim drugo

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#7 Post Postao/la im_ex »

sabinaM je napisao/la:Hehehe....Im_ex znas sta sam ja mislila kada sam procitala da pise 3 Vjetar meni prvo palo na pamet: Bebek, Tifa i Alen...i vec se nabrusila nesto napisati kad tamo nesto sasvim drugo
ma biz bona ... kakve veze njih trojica ima s Juznim Vetrom

slika

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la Sabinam »

Po meni Juzni Vetar nema veze ni sa cim osim s juzinom kada zapuse tu kod mene na moru pa me glava zaboli...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#9 Post Postao/la im_ex »

sabinaM je napisao/la: tu kod mene na moru
uh, super ... imam ideju: pozoves ti nas kod tebe tamo, a ja cu se vec nekako potruditi da uticem na raju da sem balada il stosta jos ni slucajno ne zapjevuse stagod od Juznog Vetra - da te ne zaboli glava :)

Ma, znas - Juzni Vetar se poistovjecuje sa sljedbenicima orjentalne muzike - prvi su na ex yu prostorima to sproveli - otud im taj naziv, bar tako mislim :)

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la Sabinam »

Ma moze Im_ex samo ti dodi...ali mora biti burovito vrijeme...tada ne boli glava, a ipak bi najbolje bilo u ljeto...pa cemo ja i ti na neku terasu i nema da nas boli glava ni uvo za cijeli svijet...
Premda, iskreno, ni ovdje se ne moze bas pobjeci od folka :huh:

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#11 Post Postao/la Mala_selmica_ »

:angry: okrece se kolo srece...hajmo dalje :chuckel:

nije ovo OFF pricaonica vas dve [-X

ish tamooo :baa: :biggrin:

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la Sabinam »

MaLa_SeLmIcA_ je napisao/la::angry: okrece se kolo srece...hajmo dalje :chuckel:

nije ovo OFF pricaonica vas dve [-X

ish tamooo :baa: :biggrin:
Ne ljuti se Selmice...sta fali...niko nikoga nije uvrijedio...svatko nesto voli, nebi ni bilo dobro da svi sve isto volimo....Puuuusssaaaaaa

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#14 Post Postao/la im_ex »

MaLa_SeLmIcA_ je napisao/la:
nije ovo OFF pricaonica vas dve [-X

ish tamooo :baa: :biggrin:
uff, jes' se neko 'jutiJoooooo :biggrin:
sta je, bona ... bel OFF-om smatras moju teoriju o nastanku imena Juzni Vetar :P :biggrin:

Avatar
Mala_selmica_
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 503
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Jamaica

#15 Post Postao/la Mala_selmica_ »

rospije jedne, nije selmica juta ni ljuta, vec sam samo rekla, a vi odma zakljucile da sam ljuta :huh:

kako je juzni vetar postao, joooj nestima ta teorija im_ex :biggrin: :biggrin:


napijem se pa sve brzo zaboravim........ :chuckel:

Odgovori