Bosanske piramide

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#31 Post Postao/la im_ex »

Hvala ti belly, tvojim salutiranjem se osjecam zaduzenom da te pozovem u goste ... bit ce mi posebna cast upoznati te sa lokacijom Doline piramida. I bila bi mi zelja da ovaj moj poziv ozbiljno shvatis jer, stojim iza svojih rijeci :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#32 Post Postao/la belly_dancer »

samo ti moras malo pricekat..znas ono punoljetnost i to..
a s obzirom da mi je neko sinoc drpio novcanik vani nemerem nikako dokazat ni da mi je 17!

tako da nema problema samo ne sad :D
osjecam se bas hepi sada :lol:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#33 Post Postao/la im_ex »

hahah - pa dobro, belly - vazno je da nije do mene :D

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#34 Post Postao/la im_ex »

Pokusat cu vam prenijeti dio atmosfere sa sinocnje Osmanagiceve prezentacije, i, ako, koji slucajem neko od vas ne bude zadovoljan recenim, nek mi oprosti, jer, nije lako opisati jednu onakvu atmosferu. Znaci, nek mi se oprosti! :D

Nas petoro (peta osoba je dodatna ), stigli smo na odredjenu adresu kasneci tek nekih 3-5 min. Pada kisa - nema slobodnog mjesta na parkingu, ja vec pomalo nervozna - kasnimo. :-k
Ubrzo, krenusmo ka Impluscentrum-u (vidi sliku), i, vec s ulaza u objekat se mogao vidjeti dobar dio posjetilaca.
Na nekih petnaestak koraka do ulaska u salu, ugledah Osmanagica u drustvu starije gospodje (mag. Gabriela Lukacs), sjedili su u prvom redu.
Ugledao nas je i kad sam mu vec bila na par koraka blizu, ustao je i prisao mi, pozdravismo se a onda se pozdravio i s to cetvoro u mojoj pratnji :)
Upoznao me s mag. Lukacs koja se samo par min. poslije oglasila pozdravljajuci prisutne, zahvalivsi se na posjeti, najavljujuci onda Osmanagica i dajuci mu rijec pri cemu ce ona tokom prezentacije biti u ulozi prevodioca - Osmanagic prezentira na engleskom jeziku a ona prevodi na njemacki.
Pomalo sam nervozna (na stranu sad umor), treba da se nadjem s jednim od glavnih organizatora (vec sam ga ranije pominjala na nekim od tema foruma), ne znam covjeka (samo smo se 3x culi), zovem ga - u Sali nema neca .
Prezentacija vec pocela ... vracam se nazad do prvih redova, pitam par ljudi znaju li ko je covjek s kojim se moram naci. Konacno, upoznasmo se. Nesto malo dodatnog dogovora u vezi s planovima za nakon prezentacije.

O prezentaciji

U Sali u kojoj je postavljeno 200 stolica a koje su dupke zauzete, gdje plus cini masa posjetilaca koja se smjestila u pozadini i sa strane (na nogama), nakon pomenutog oglasavanja magistrice, posjetiocima se obraca Osmanagic pozdravljajuci prisutne, zahvalivsi se prvo organizatorima kao i posjetiocima cijim je odzivom vise nego zadovoljan.
Gasi se svjetlo, prezentacija pocinje.

Nakon uvodne spice uslijedila su njegova vidjenja do sad otkrivenih svjetskih piramida koje je posjetio, popraceno prikazom fotki, ujedno i poredjenjem nekih od njih sa bh piramidama.
Onda se skoncentrisao na izvjestaj dosadasnjih aktiviteta u vezi s nasim piramidama, od pocetka (satelitska, geo-radarska i termalna snimanja), dalje, podaci o uzajamnoj povezanosti tri piramide s osvrtom na cinjenicu da kad bi se povukla zamisljena linija s vrhova tih piramida, dobio bi se pravolinijski trougao, cije stranice su duzine 2, 2 km (pramide Sunce, Mjesec i Zmaj), takodje popraceno slikom a onda je prezentovao piramidu Sunca, a nakon toga, piramidu Mjeseca, da bi po zavrsetku toga kao jako bitno pricao i o tunelskoj podzemnoj mrezi koja poput labirinta povezuje piramide, pricajuci i o vec poznatom ogromnom kamenu na kom su vidni uklesani znaci, takodje, popraceno fotkama.
Sa svim vec pomenutim, usko dovodi u vezu i poznate nam vec kamene kugle pronadjene na nasim prostorima a o kojima se do sad jos nikad nije vrsilo aktivno istrazivanje.
Po zavrsnici prezentacije je uslijedilo ranije pomenuto iznenadjenje, donesena je ogromna torta *Piramida* na cijoj je jednoj strani zamisljen otvor do kog se kao doslo kroz tunele, a pred tim otvorom sjedi *lik poznat nam kao nosilac najpopularnijeg sesira* (slatkish-figurica - ideja jednog od organizatora o kojem pricah ranije, Suad), a s druge strane velikim slovima ispisano * ZA PIRAMIDE * - moja ideja
Semcho je narezao ogromnu tortu, a onda je sa sjecenjem torte nastavila moja kcerka - a ja sam uskocila pripomoci u sluzenju.

Atmosfera je od pocetka zabiljezena kamerom austrijske TV OKTO, i gle, bas mene nadjose (kamerman i novinarka su austrijanci) da dam intervju na bosanskom jeziku
U svom tom slatkom "haosu", jednostavno, svi smo zeljeli da se slikamo s Osmanagicem, naravno, i tortu smo svi slikali, dok je bila jos cijela, a i kad se vec podobro izrezala
Da, mnogi su ostali duze no sto su zamislili, a sve uz zelju da se uslikaju s Osmanagicem do kog je, prosto receno, nemoguce bilo doci, ne znam ni sama kolko intervjua je dao nakon sto je narezao tortu ... nisam imala kad pratiti (dijelila sam tortu posjetiocima, slikala ... konsultacije sa Suadom itd.), pa mi ne mozete zamjeriti sto vam taj podatak ne mogu iznijeti
Nekad ... vec odabrana grupa nas, odsjeli smo (da se odmorimo ) u restoranu koji je u sklopu objekta u kom je odrzana prezentacija.
Dogovorom kako se prebaciti u restoran *Sarajevo* gdje nas je vec cekao rezervisan poduzi sto, eto, Osmanagica je zapalo da prema gore putuje u nasem autu.
S nama, po Suadu, ako smo voljni, treba da putuje jos jedna zena(sjedila je s moje desne strane ali jos se nismo ni upoznale niti komunicirale) sa kcerkom. Iz Gradachca su a zive i rade u Badenu.
Obratih joj se s tim infom, upoznasmo se i zena me prihvati kao nekog koga smatra najboljom drugaricom ... za divno cudo, vec nakon 2-3 minute komuniciranja
Da, ta zena je dusha od zene i zalim sto mi bar nije komsinica
Iako me Suad u vise navrata pokusao odvratiti od mog nauma da bar ja postedim Semchu "davljenja", (nakon tih silnih intervjuisanja i slikanja on kao premoren) te da s prezinim pitanjima dodjem ujutro u hotel u kom ce Semcho prenociti, odbrusih mu:
" Znam ja svoje - kad ga svi mogu "daviti", "davit'" cu ga i ja, vala"
To sam i ucinila u autu, koristivsi vrijeme gdje me niko ne moze skratiti niti prekidati
Stigosmo u raspjevano *Sarajevo* u cijem procelju nas je cekao jako lijepo dekorisan poduzi sto ... bijasmo, ono, u centru paznje, heej, pa mi smo Semchina raja ... zauzesmo mjesta ... uslijedila je zasluzena gotiva (vecera i piche), poneka se i zapjevala ... cak i jedno kolo odigrah s tom sto zalim sto mi bar nije komsinica
Jednostavno - noc je bila pun pogodak.


Nadam se da cete biti zadovoljni ovim poduzim izvjestajem ... vodila sam racuna da pomenem ono najbitnije za vas pa mi ne zamjerite sto ne prenosoh svaku nasu i Osmanagicevu rijec, nevezano sad za prezentaciju :lol:

OKTO -tv (jedna od austrijskih televizija)

slika

Starija dama na slici je austrijanka, mag. Gabriela Lukacs, jedna od prvih volontera u Dolini piramida, 2006. godine
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#36 Post Postao/la im_ex »

Hvala ti, papaya :cmok: ... da, to je moja kcerka,boMMe :)

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

#37 Post Postao/la bosman »

Torta je prava. Bas kao da je piramida! :lol:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#39 Post Postao/la im_ex »

Hvala jos jednom na nesebicnoj pohvali upucenoj mojoj kcerki ... djeca su nam najvece blago, samim tim i najveci ponos ... naravno :)
Posli smo svi kucile, a njoj je to bio ujedno prvi susret s Osmanagicem.

evo jos jedne fotke od sinoc

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#41 Post Postao/la im_ex »

Da, neki ga zovu Sam, no ja nikad, ja mu se obracam sa * Semcho* ili Semir-e ... Sam mi je isuvise tudzinski, a znas mene :) :bih:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#42 Post Postao/la danjel »

IM_ex je napisao/la:Hvala ti, papaya :cmok: ... da, to je moja kcerka,boMMe :)
Opa vidi ti to kæerka na mamu...hehe....Ni¹ta se ne prièa.... [smilie=hot over you.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#44 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

da u pravu si vidovita posjetio me je na nekog iz mladjih dana koga svaki dan vidim okacenog na zidu kada dodjem na posao
psttttttt

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#45 Post Postao/la indeks »

LAFF je napisao/la:da u pravu si vidovita posjetio me je na nekog iz mladjih dana koga svaki dan vidim okacenog na zidu kada dodjem na posao
psttttttt
Kakvo ti je to poredjenje? :mad:
Bolje ti je fataj se slike,pa u potragu za njim,skupa sa Coppolom........ :P :lol: :lol:
Semir je nas Indiana Jones.......... :inlove: :)

Odgovori