Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

Sve o Bosni i Hercegovini

Koji je sluzbeni jezik u Bosni i Hercegovini

bosanski
50
28%
bosanski
50
28%
srpski
2
1%
srpski
2
1%
hrvatski
7
4%
hrvatski
7
4%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
bosansko-srpsko-hrvatski
30
17%
 
Ukupno glasova: 178

Poruka
Autor/ica
Joe_black
Pocetnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 14 Dec 2005 02:00
Kontakt:

#46 Post Postao/la Joe_black »

posto smo multietnicka drzava sa tri naroda, e onda se prica i tri jezika! barem ja tako mislim!
Superman

Anonymous

#47 Post Postao/la Anonymous »

:motz: :motz: LJudi nikad nece shvatiti ko su i sto su -kakav jezik govore!Ne mozemo mi u Njemackoj traziti pravo na svoj jezik -pa mi smo doseljenici a ne starosjedioci,prihvatili smo sve Njemacko.Zasto ljudi u Bosni ne mogu da shvate da isti nacin prilagodavanja vazi za sve ma gdje se nalazili.Ne mozemo Francuzu reci ja sviram a ti igraj na Bosanski-odgovorice nam NAUCI ME DA IGRAM-JA CU IGRATI.A u Bosni svi pricamo isto,imamo dijalekte i ti stanovnici iz drugih krajeva ne svadaju se zbog dijalekta nego zbog "jezika"kojeg navodno govore.Prave se veliki problemi i zato nase mlade generacije ispastaju i na kraju izaberu neki strani jezik da bi komunicirao sa prijateljima da bi se upisao u neke strane skole jer u svojoj drzavi nema sanse da zavsi zbog stalne debate "Koji je sluzbeni jezik?"Pa ako Francuzi pricaju francuski- i u Belgiji ga isto govore!Moracemo ih pitati kako su oni rijesili svoj problem.(ni oni nisu uzeli njemacki za sluzbeni jezik nego francuski)

Anonymous

#48 Post Postao/la Anonymous »

sluzbeni jezik u bosni i hercegovini nema nikakve dvojbe treba i jeste da bude BOSANSKI kao sluzbeni jezik jedne drzave bilo kako to svi protumacili i govorili ovo sto su neki naveli to su samo vicevi i tome slicno kao sto je normalno pisci u svojim knjigama imaju opet neki svoj knjizevni izgovor za neke rijeci da se naglase neke pojedine rijeci da nekako bolje zvuce ali sluzbeni jezik u bosni je BOSANSKI i treba nasa vlada da puno radi oko toga

vatreni-de
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 Jun 2004 02:00
Lokacija: cjeli- svijet

#49 Post Postao/la vatreni-de »

sluzbeni jezik u bosni i hercegovini je( BOSANSKI) jezik jedne drzave a pojedinci sto su naveli to su neki sigurno vicevi i tome slicno to je tacno da nema nigdje u svijetu tako pogrdni rijeci nego kod nas moze govoriti kako ko hoce ako ga druga strana razumije kao sto recimo pisci opet koriste neke druge rijeci da bolje zvuce i da se izraze a kazem opet u bosni i hercegovini je BOSANSKI JEZIK nije to moj problem problem je vlade BiH da radi na tome ima recimo tu mjesavine srbskog-hrvatskog jezika i obrnuto svega i ostali izgovora

Anonymous

#50 Post Postao/la Anonymous »

[quote="Anonymous"]SRPSKI brate srpski samo se to broji kakav hrvatski je sranje kroz gusto granje TO I VI HRVATI ZNATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CMOOK ZA SVE SR
BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE[/qu




ma goni se ti u svoj beogradski pasaluk ako ce vam i toga biti a sumnjam jer morate vi polako natrag .KARPATI >RUSIJA ,jer vi ste porijeklom odandje znaci KARPATSKI CIGANI.

pozdrav braci muslimanima iz PRISTINE
alahu ekkber tekbir tekbir ZIVJELA > HANDJAR DIVIZIJA

Anonymous

Hrvatski je jedini jezik na svijetu

#52 Post Postao/la Anonymous »

hrvatski :motz:

Anonymous

Hrvatski je jedini jezik na svijetu

#53 Post Postao/la Anonymous »

hrvatski :motz: :dance: :motz: :?(: :Starof: :)): ::]: :auslach1: :huhu: uzu8gtrqgfw3gggggggggggggggggggggggggggggggggggguzgjgg[size=24][/size]hhhssdssdfdfdxd

Avatar
Indi
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 Nov 2010 19:49
Lokacija: belgija

#56 Post Postao/la Indi »

Ma to je isti jezik sa malim razlikama...

Anonymous

#57 Post Postao/la Anonymous »

MalaMaca je napisao/la:ma ko ce im znati koji je sluzbeni jezik...svako kaze nesta drugo...

u bosni bi se trebalo da prica samo bosanski...pa nek ostali idu u svoju drzavu da pricaju svoj jezik
Herceg bosna nema svog jezika niti ce ga ikad biti u hercegovini se prica Hrvatski u bosni bosanski i sta se tu ima raspravljat.
I kakva je ovo drzava,treba je podijelit na dva dijela Hercegovina Hrvatima ,Bosna bosancima zamisli drzava bosna hahaha bosancerosi

Avatar
Indi
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 Nov 2010 19:49
Lokacija: belgija

#58 Post Postao/la Indi »

Anonymous je napisao/la:
MalaMaca je napisao/la:ma ko ce im znati koji je sluzbeni jezik...svako kaze nesta drugo...

u bosni bi se trebalo da prica samo bosanski...pa nek ostali idu u svoju drzavu da pricaju svoj jezik
Herceg bosna nema svog jezika niti ce ga ikad biti u hercegovini se prica Hrvatski u bosni bosanski i sta se tu ima raspravljat.
I kakva je ovo drzava,treba je podijelit na dva dijela Hercegovina Hrvatima ,Bosna bosancima zamisli drzava bosna hahaha bosancerosi
jel ti to hrvatski pricas??? jao jesam pametna pa i taj jezik razumjem hahaha
Carpe Diem :)

Avatar
Indi
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 Nov 2010 19:49
Lokacija: belgija

#59 Post Postao/la Indi »

penta je napisao/la:Ma svaka ti cast Indi,nego sta kaze ja ga nisam nista razumio!?
na koji trebam prevesti? srpski, hrvatski, bosanski, srpsko-hrvatski, bosansko-srpski ili hrvastko-bosanski??
Carpe Diem :)

Avatar
Indi
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 21 Nov 2010 19:49
Lokacija: belgija

#60 Post Postao/la Indi »

penta je napisao/la:Pa najbolje bi bilo kada bi mogla na Engleski,ali eto sta ti najvise odgovara!
nisam bas naj naj bolja u engleskom hoces francuski
Carpe Diem :)

Odgovori