Uoci Bajrama zapaljena dzamija

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Uoci Bajrama zapaljena dzamija

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Izjavio je da očekuje da policija Republike Srpske provede žurnu i ozbiljnu istragu i otkrije počinitelje.

Policija i predstavnici tužiteljstva iz Trebinja obavili su očevid, no nisu iznijeli nikakve potankosti niti naznačili postoje li dokazi koji bi mogli dovesti do počinitelja.
Pa sto sam i rekao treba njih malo po prstima lupiti
cudi me sta Alan Hayes ceka i gleda u oblake :evil:

vec slicno je bilo
Podsjetio je kako je ovo već drugi put da je na sličan način na tom području uništen jedan muslimanski vjerski objekt.
hmm

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#2 Post Postao/la vornevljev »

Bruka brate,ne mogu vjerovati pa me jebi.

I ne mogu vjerovati da neki objekat gori cijelu noć,a da to niko ne vidi i ne pozove vatrogasnu službu.

Nisam vjernik,ali kome smetaju svi religiozni objekti?

Pa ljudi,to je umjetnost!

Smetaju krkanima koji nemaju veze sa samima sobom,frustriranim i iskompleksiranim nacionalističkim debilima kojima žena nije "dala" prethodnu noć,pa svoje probleme rješavaju sa tim što se ponapijaju i kreću u takve i tomu slične barbarske pohode.

U mom gradu (ovo sam još jednom napisao) nakon oslobađanja pravoslavna crkva je ostala (naredba vojnog vrha da ne smije niko da je dirne,a kamoli sruši).

Zar nije tad 1995.godine bio vreliji nacionalistički žar?




O crkvi koju @Papaya spominje da je gledala na you tube,gotovo sam 100% siguran da se radi o jednoj crkvi na Kosovu,koja je devastirana prilikom nekog albanskog skupa,prije nezavisnosti,ali to nema nikakve veze sa BiH.

Ne bih želio da se neko nadje uvrijedjen zbog ovog što sam napisao,ali taj snimak sam i sam gledao jer su ga prenosili i ovdašnji mediji.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#3 Post Postao/la JAS »

Samo kratak komentar sa moje strane.....
Nije bitno dal je Crkva u Kosovu ili u BiH, nije bitno takodje ni dal je Dzamija vamo ili onamo, greota je da se to radi, no svesni smo svi da postoje jos takvi koje ce to raditi i u buduce!
Mislim da je svaki drugi komentar izlisan....

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#4 Post Postao/la im_ex »

HNZ
Napad u Fazlagića Kuli ravan pokušajima etničkog čišćenja


slika

Hrvatska narodna zajednica najoštrije je osudila pokušaj zastrašivanja povratnika Bošnjaka muslimana u naselju Fazlagića Kula.
Foto: Reuters"S obzirom da se radi o vrlo podmuklom i teškom napadu na religijski objekt, koji nije samo središte duhovnog identiteta, nego i svojevrsna garancija i test poštivanja osnovnih sloboda i ljudskih prava, Hrvatska narodna zajednica smatra čin napada na ovu džamiju, u određenom smislu, ravnom pokušajima etničkog čišćenja", poručuju iz ove stranke.

"HNZ je uvjerena da su najsvetija među ljudskim pravima, svačije pravo na život, dom, obitelj i zavičaj.
S obzirom na ovaj podli zločin u Fazlagića Kuli,
lokalna i entitetska policijska i pravosudna tijela dobila su dobar test koji će pokazati njihovo demokratsko opredjeljenje i funkcioniranje pravne države, ili ukoliko ne polože ovaj test, signal da mnoge stvari treba iz korijena mijenjati stoji u saopštenju HNZ-a.
.........................

Jasno k'o dan.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#5 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Dragi moji , to je samo posljedica, hajmo tražiti uzrok ,..............
Bio je rat , ratom i političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju .
Političari su sve zakuhali a to je samo posljedica tih dogovora .
Ti političari ( sve tri strane ) su se dogovarali podjelu po etničkom principu i da bude najžalosnije - ti političari su u narodu nacionalni junaci .
Idiotizmu nigdje kraja nema !

hahahahaha. de mrki svega ti!

od svega sto si napisao mogu samo ovo boldirano da potpisem!

sve je to svjesno uradjeno, a ne slucajno! a ne cudi me, pogotovo Trebinje. ne znam ukoliko si upoznat sa slucajevima u Trebinju i Banja Luci, negdje 2000-te, kad je umalo opet doslo do rata.

kao sto nije ni slucajno da se danas vrti vijest o extremnim islamistima koji zele bombardovati youtube propagandnim videosnimcima,.....


sve u svemu, ne podrzavam tako nesto svejedno o kojoj strani se radilo! stvarno bezveze, jadno i bijedno!!
Dječače , de ti još jednom pročitaj šta sam napisao i objasni mi u čemu i zašto se ne slažeš a ja ću ti objasniti mnoge stvari , koje eto nema u javnosti a ti i tebi slični ako upotrijebite vlastite misli , doći ćete i do neke spoznaje .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#9 Post Postao/la paparaci »

IM_ex je napisao/la::?
Zasto dozvoljavas da zive stvorenja koja ne zasluzuju zivot?
Zasto sebi prerano pozivas nama draga bica koja su zasluzna dugog, sretnog zivota?
Zasto je grijeh kad se vole dva bica razlicite vjeroispovijesti?
Ljubav je Tvoj dar nama, pa zasto za posljedicu pomenuti ili bivaju ubijeni, ili se njihovi najblizi krve, pocesto?
Zasto postoje zabranjene ljubavi?
Zasto postoji ceznja?
Zasto glad hara dunjalukom koji je ionako, sam od sebe potezak?
Zasto dozvoljavas ratove kad si mocan da ih gasis jos dok su u fazi zamisli u glavama koje ne bi smjele da hode ovim dunjalukom?
Zasto nisi onemogucio paljenje dzamije ni ovaj put, kad si znao kolko zrtava je spremno vec bilo za prinijeti,Tebi da se je blize?
Zasto pocnioca jednog takvog zlodjela nisi nagradio nagradom o sebi da se zabavi istog trena kad je dosao na tu ideju?
Da saburimo, dragi Boze, poruku si nam ostavio .. ima li smisla i ovaj put da saburimo?
Da saburimo i na moguci nepronalazak pocinioca zlodjela?
Dragi Boze, oprosti mi, ali, ovo nije za sabura ... ucini nesto!!!

Ima toga jos, al, i ovim sam vec dooobro zaglibila, k'o da gledam :roll:

ne mogu vise

za neka od navedenih pitanja, pronacices odgovor u Kur'anu. zabrane postoje u vidu pravila kojih se covjek treba pridrzavati. zbog nepostivanja istih dolazi do mnogog zla. a zamisli da ih nema nikako, sta bi tek onda bilo. npr. u familiji ili firmi isto tako postoje odredjena pravila i zabrane, kojih se pojedinac treba, a i mora pridrzavati ako zeli dobro sebi i ostalima.

u saburu i molitvi jeste spas!
vjeruj, svakog stigne prije ili kasnije ono sto je zasluzio! od toga se ne moze pobjeci! sam sam se u to kroz zivot vise puta uvjerio!

nije Bog dragi pocinio ova nedjela koja si navela(znam da to nisi ni rekla), nego covjek. a svakom od nas je dat razum na dar da se njime koristimo.
mrki62 je napisao/la:Dječače , de ti još jednom pročitaj šta sam napisao i objasni mi u čemu i zašto se ne slažeš a ja ću ti objasniti mnoge stvari , koje eto nema u javnosti a ti i tebi slični ako upotrijebite vlastite misli , doći ćete i do neke spoznaje .
Procitao je djecak dobro i pazljivo sve sto si napisao, kao sto to i obicno cini. a ti se svaki put ponavljas, po pitanju toga.

evo da ti ukratko i objasnim u cemu se ne slazem s tobom.

zipa loma sljedecu tvoju izjavu:
Bio je rat , ratom i političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu.
hahahahaha. kako se jezim na ovakve izjave! stvarno mi licis na domace politicare, jer se i oni u svemu vade na tu istu izvjavu: "Pa ljudi, bio je rat!" Jebo vas rat! i nakon 100 godina, govoricete isto, a drzava u nikakvom stanju! o kakvom uzroku pricas bolan?! ne lupetaj svega ti! pa normalnoj osobi ne treba mnogo da sabere koliko je 2 i 2 i da shvati sve sto se desilo! to sa politicarima i junacima kod mene ne pije vode!

kao sto rekoh, potpisujem samo onu "da idiotizmu kraja nema"!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#10 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la: Svi ti koji to rade, 100% sam sigurna da se "veliki" vjernici.
Ako je jedan Bog, zasto nije stvarno jedan Bog?
Pravi vjernik tako nesto nikad nece uraditi!
Bog i jeste jedan! ali nije zbog toga sto su ljudi sami sebi izmisljali Bogove i izvrtali cinjenice, onako kako njima pase ;)

Mic_Sokoli je napisao/la: Eto sad,koliko je dzamija zapaljeno sa srpske strane u ratu i posle rata,a koliko je Crkvi sacuvano od unistenja od strane Muslimana,i dodje ..... i sve baci u jedan dzak.
Makedonci pravoslavci palili bosnjacke dzamije po Velesu,jer Albancima nista nisu mogli za vrijeme rata u Makedoniji.Srbi zapalise dzamiju u Beogradu,dosta tih primjera ima.
I sad ti neko dodje i kaze svi su isti.
Znaci isti su Bosnjaci koji im postuju crkve i mi Albanci koji im oko za oko uzvracamo.
Zato bih im ja palio crkve da im Kamen na Kamenu ne ostane.

nista se ti stari ne razlikujes od njih po ovoj izjavi!!
to ti je grijeh, jer je i to Bozija kuca i u njihovim knjigama se Muhammed a.s. spominje!

Boze dragi, vakta i zemana.....

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#11 Post Postao/la JAS »

Hmmm...nazalost ova tema nema kraj!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#12 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la: Procitao je djecak dobro i pazljivo sve sto si napisao, kao sto to i obicno cini. a ti se svaki put ponavljas, po pitanju toga.

evo da ti ukratko i objasnim u cemu se ne slazem s tobom.

zipa loma sljedecu tvoju izjavu:
Dječače, ponovo te pozivam da još jednom pažljivo pročitaš sve a ne samo lom bilo koje izjave .
paparaci je napisao/la: hahahahaha. kako se jezim na ovakve izjave! stvarno mi licis na domace politicare, jer se i oni u svemu vade na tu istu izvjavu: "Pa ljudi, bio je rat!" Jebo vas rat! i nakon 100 godina, govoricete isto, a drzava u nikakvom stanju!
Rat je usput pomenut a nikako kao fiktivni razlog a sad dobro pogledaj još jednom šta sam napisao : Bio je rat , ratom i političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju .


paparaci je napisao/la: o kakvom uzroku pricas bolan?!
Političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje .
Dakle , uzrok je u dogovoru političara, koji su se za dogovaračkim stolom dogovorili šta će čije biti i sad ako pojedinci nisu poslušni svojim političkim vođama , ti pojedinci doživljavaju torture na razne načine pa i paljenjem sakrarnih objekata . ili kao što sam već napisao : i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju ( dakle , onaj koji nije u ratu protjeran ili ubjen ili onaj ko nije poslije Dejtona htio otići na tobože human način preseljenja u treće zemlje , taj danas snosi POSLJEDICE a uzrok sam naveo po ne znam koji put ! .

paparaci je napisao/la: ne lupetaj svega ti!
Volio bih da ja lupetam , al ovo je dječače previše ozbiljno i ni u kom slučaju ne lupetam , već sam sasvim ozbiljan .

paparaci je napisao/la: pa normalnoj osobi ne treba mnogo da sabere koliko je 2 i 2 i da shvati sve sto se desilo!
Izgleda da i nije tako jednostavno , zar ti se ne čini , ha :mrgreen:
paparaci je napisao/la: sa politicarima i junacima kod mene ne pije vode!
Ne bih se baš složio , jer s tvojim doprinosom ti njih i njihov dogovor , koji je sjebao budućnost i živite mnogih ,........ i te kako ih braniš. Svjesno ili nesvjesno ,... nevažno ,.
paparaci je napisao/la: kao sto rekoh, potpisujem samo onu "da idiotizmu kraja nema"!
Da se primijetiti :wink:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#14 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Dječače, ponovo te pozivam da još jednom pažljivo pročitaš sve a ne samo lom bilo koje izjave
i opet ti djecak kaze, nije potrebno. ne navaljuj svaki put. nije djecak toliko udaren, da ne shvata.
paparaci je napisao/la: hahahahaha. kako se jezim na ovakve izjave! stvarno mi licis na domace politicare, jer se i oni u svemu vade na tu istu izvjavu: "Pa ljudi, bio je rat!" Jebo vas rat! i nakon 100 godina, govoricete isto, a drzava u nikakvom stanju!
Rat je usput pomenut a nikako kao fiktivni razlog a sad dobro pogledaj još jednom šta sam napisao : Bio je rat , ratom i političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju .
pa to je stvar idiotizma o kojem ja pricam, samo sto ti ne shvatas ili ne zelis da shvatis ili se pravis lud ili sto jednostavno ganjas svoje :) ko ih tjera da rade takve gluposti(narod)? ocito nisu u stanju vlastitom glavom razmisljati i razlikoati izmedju dobrog i loseg,....prihvataju sve sto im oni serviraju.

paparaci je napisao/la: o kakvom uzroku pricas bolan?!
Političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje .
Dakle , uzrok je u dogovoru političara, koji su se za dogovaračkim stolom dogovorili šta će čije biti i sad ako pojedinci nisu poslušni svojim političkim vođama , ti pojedinci doživljavaju torture na razne načine pa i paljenjem sakrarnih objekata . ili kao što sam već napisao : i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju ( dakle , onaj koji nije u ratu protjeran ili ubjen ili onaj ko nije poslije Dejtona htio otići na tobože human način preseljenja u treće zemlje , taj danas snosi POSLJEDICE a uzrok sam naveo po ne znam koji put ! .
jos jednom da ti ponovim, politicari su odnosno trebali bi biti u sluzbi naroda, a ne obrnuto! to sto je narod mahnit pa slijedi i postupa po njihovim nahodjenjima, to je druga stvar, tj. ono sto sam gore spomenuo - idiotizam!

a ti opet udri po starom. i hajmo jovo na novo :)
paparaci je napisao/la: pa normalnoj osobi ne treba mnogo da sabere koliko je 2 i 2 i da shvati sve sto se desilo!
Izgleda da i nije tako jednostavno , zar ti se ne čini , ha :mrgreen:
paparaci je napisao/la: kao sto rekoh, potpisujem samo onu "da idiotizmu kraja nema"!
Da se primijetiti :wink:
to ti meni ono a na kulturan nacin malo da spustis :lol:
paparaci je napisao/la: sa politicarima i junacima kod mene ne pije vode!
Ne bih se baš složio , jer s tvojim doprinosom ti njih i njihov dogovor , koji je sjebao budućnost i živite mnogih ,........ i te kako ih braniš. Svjesno ili nesvjesno ,... nevažno ,.
po kojim mojim doprinosom/ima ja to njih podrzavam i branim?

Odgovori