Uoci Bajrama zapaljena dzamija

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#31 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
po kojim mojim doprinosom/ima ja to njih podrzavam i branim?
Da se ponovim :

Političkim dogovorom se je dijelila BiH po etničkom principu .
Ono što nije uspjelo ratom etnički očistiti , to se je radilo poslije Dejtona sa raznim vizama ( opet političari sređivali ) i to čišćenje se je dešavalo na način da je narod tobože humano smješten u neke treće zemlje .
Dakle , uzrok je u dogovoru političara, koji su se za dogovaračkim stolom dogovorili šta će čije biti i sad ako pojedinci nisu poslušni svojim političkim vođama , ti pojedinci doživljavaju torture na razne načine pa i paljenjem sakrarnih objekata . ili kao što sam već napisao : i onaj ko nije htio otići sa svoje rodne grude , te sad na taj način ustrahuju ( dakle , onaj koji nije u ratu protjeran ili ubjen ili onaj ko nije poslije Dejtona htio otići na tobože human način preseljenja u treće zemlje , taj danas snosi POSLJEDICE a uzrok sam naveo po ne znam koji put ! .
Jel se možeš složiti s tim ?
Jesul za to krivi političari ili nisu ?
djelimicno se slazem s tim. istina je da su se politicari dogovorili, ali krivim narod sto je postupio po njihovim nahodjenjima tj. planovima. i nakon svega sto je bilo, svi su u govnima. dobro je samo politicarima i lopovima. valjda bi trebali otvoriti oci i shvatiti tu prljavu igru, suprostaviti se tome i okrenuti plocu. ali ne, i dalje se pale na te njihove suplje price....

znam jos kako su nadrealisti prije pocetka rata pokusavali narodu otvoriti oci i upozoriti ih na sve te njihove spletke, kroz humor - ali uzalud. cak i na audiciji su ukazivali na neke stvari, kao npr. rusenje Starog Mosta u Mostaru, itd.


nisi mi odgovorio na ovo, mada si citirao.
mrki62 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
po kojim mojim doprinosom/ima ja to njih podrzavam i branim?
Irish_clover je napisao/la:Evo znam da imam relativno malo postova na ovom forumu, pa (po hijerarhiji :) ) baš i nemam pravo nešto filozofirat i pametovat.
nije vazno koliko si dugo na forumu i koliko postova imas, jer to nema nikakve veze s tim kako neko razmislja.


Neznam kako to tumači islamska crkva, ali katolička bi na to rekla "kad ti netko pljusne jedan obraz, okreni mu i drugi"... Znači zapali mi džamiju (ili crkvu), ja ti dajem drugu da zapališ???
hahahahaha. cuj islamska crkva. ova ti je bila dobra :P
ne smijes sve bukvalno shvatati sto pise u Bibliji, tj. u svetim knjigama.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#32 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
hahahahaha. cuj islamska crkva. ova ti je bila dobra :P
ne smijes sve bukvalno shvatati sto pise u Bibliji, tj. u svetim knjigama.
Svako shvata na svoj način , ne mora biti istina samo u Kur`anu , može i bilo gdje drugdje.
On je tako džamiju nazvao , neko nazove sakrarni objekat , ovdje u Sloveniji mošeja i td.

Što se tiče političara,.... braniš ih u smislu da njihove greške prepisuješ glasačima , jer po tvom ni Bush nije kriv za napad na Iraq i ovu recesiju , već je kriv američki narod .
Ni Karadžić , ni Milošević nisu krivi , kriv je narod - jel to tako misliš ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#33 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la:
100% bilo u Bosni, samo sto crkva nije "spaljena", usli su unutra i lom napravili, pljuvali, gazili, izivljavali- sto mu dodje skoro isto.
Ljudi nemaju respekta, nemaju ni srca ni duse.

Svi ti koji to rade, 100% sam sigurna da se "veliki" vjernici.
Ako je jedan Bog, zasto nije stvarno jedan Bog?
Ne pisi ne istinui ne siri dezinformacije prije svega dokazi da je i jedna crkva zapaljena kako si navela...
To sto pises je opet jedna od tvojih rekla kazala kao i sa onom dzamijama u Sarajevu
Ja mogu odgovorno da tvrdim da niti jedna pravoslavna crkva nije izgorjela od kraja rata od 1996 do 2004 godine
a to sto ti tvrdis je bio upad grupe el mudzehedin 95 godine kada su jos trajala ratna dejstva (citaj oluja) i opet ni ona nije zapaljena
Nevolim kada neko pise napamet a dosta sam se nacitao ovih pamtnih ovde na ovoj temi ali to cu drugom prilikom

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#35 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la: Ne pisi ne istinui ne siri dezinformacije prije svega dokazi da je i jedna crkva zapaljena kako si navela...
To sto pises je opet jedna od tvojih rekla kazala kao i sa onom dzamijama u Sarajevu
Ja mogu odgovorno da tvrdim da niti jedna pravoslavna crkva nije izgorjela od kraja rata od 1996 do 2004 godine
a to sto ti tvrdis je bio upad grupe el mudzehedin 95 godine kada su jos trajala ratna dejstva (citaj oluja) i opet ni ona nije zapaljena
Nevolim kada neko pise napamet a dosta sam se nacitao ovih pamtnih ovde na ovoj temi ali to cu drugom prilikom
LAFFE ,........ istina je relativna stvar :wink:
Šta kažeš na ovo : Kao niti u ostale dvije vjerske zajednice, niti službenici Srpske pravoslavne crkve u BiH, barem ne oni koje smo kontaktirali, ne znaju tačan ili makar približan broj novoizgrađenih crkava i manastira nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma. S druge strane, prema podacima koje je u svojoj knjizi Duhovni genocid prikupio profesor Slobodan Mileusnić, na prostorima BiH srušeno je 125 pravoslavnih crkava, dok su 172 hrama oštećena.

A ja to kopirao ODAVDJE ,............. dakle, sve to i više možeš čitati sa jednim klikom :mrgreen:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#36 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

@Mrki62 niko nije naveo da nije bilo paljno u toku rata
Treca stvar nebi napominjao ali da te podsjetim svakoj opstini pod kontrolom VRS je srusena dzamija (odnosno sravnjena s zemljom) a sad uzmi pa racunaj koliko opstina pa koliko dzamija u tim opstinama je bilo a da ti pomognem pri u racunici 781 islamska vjerska objekta moj @mrki62


Ne, nemoze se to brojcano uporediti a tek je sramotno poistovjecivati s tim
A da pri tome kada uzmemo u obzir da su neke pravoslavne pa i katolicke crkve bile NETAKNUTE pod kotrolom Armje BiH
A jos jedna stvar pravoslavne crkve u Sarajevu Mostaru te Tuzli te drugim linijama razgranicenja (koje se navode u tom textu od 170) su bile ostecene od granata
Treba paziti nesto a to je namjerno sravnjivanje vjerskog kultizma od ratnih dejstava
pa se to sve stavlja u isti lonac

Ali eto da ti dam i slijedeci podatak da bolje skontas i baratas 971 dzamija su ostecene kako sravnjene tako i granatirane
zatim dolazi na red katolicki 311 vjerski objekat
a zamisli absurda 34-ti pravoslavni objekat
pa dokle mrki62 dokle ce se srebrenica visegrad foca vlasenica genocidom i tisinom ociscene opstine muslimana poistovjecivati s nekim selom Kravicom, gdje u toku ratnih dejstave upadose muslimani i napravise ubistva
Pa zar nekom nije dovoljno pogledati listu trazenih ratnih zlocinaca koliko tu procentata ima
Muslimana
Hrvata
pa sad da navedem Cetnika...
Nekima to nije jasno ocito

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#38 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la:Meni je zao zato sto me niko ne razumije.

Napisala sam, vandalizam po vjerskim objektima ili spaljivanje MENI dodje isto.
Znaci, bez obzira ko to radi, taj nema respekta.
Pa nije isto da je isto onda bi svaka ali pazi svaka novo izgradjena (obnovljena) dzamija u RS bila vandalizmom atakovana (kao napad na Banja lucku dzamiju onariranje ispred Trebinjske dzamije, kamenovanje Zvornicke dzamije i tako dalje i dalje)

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#39 Post Postao/la mrki62 »

LAFF je napisao/la:@Mrki62 niko nije naveo da nije bilo paljno u toku rata
Treca stvar nebi napominjao ali da te podsjetim svakoj opstini pod kontrolom VRS je srusena dzamija (odnosno sravnjena s zemljom) a sad uzmi pa racunaj koliko opstina pa koliko dzamija u tim opstinama je bilo a da ti pomognem pri u racunici 781 islamska vjerska objekta moj @mrki62


Ne, nemoze se to brojcano uporediti a tek je sramotno poistovjecivati s tim
A da pri tome kada uzmemo u obzir da su neke pravoslavne pa i katolicke crkve bile NETAKNUTE pod kotrolom Armje BiH
A jos jedna stvar pravoslavne crkve u Sarajevu Mostaru te Tuzli te drugim linijama razgranicenja (koje se navode u tom textu od 170) su bile ostecene od granata
Treba paziti nesto a to je namjerno sravnjivanje vjerskog kultizma od ratnih dejstava
pa se to sve stavlja u isti lonac

Ali eto da ti dam i slijedeci podatak da bolje skontas i baratas 971 dzamija su ostecene kako sravnjene tako i granatirane
zatim dolazi na red katolicki 311 vjerski objekat
a zamisli absurda 34-ti pravoslavni objekat
pa dokle mrki62 dokle ce se srebrenica visegrad foca vlasenica genocidom i tisinom ociscene opstine muslimana poistovjecivati s nekim selom Kravicom, gdje u toku ratnih dejstave upadose muslimani i napravise ubistva
Pa zar nekom nije dovoljno pogledati listu trazenih ratnih zlocinaca koliko tu procentata ima
Muslimana
Hrvata
pa sad da navedem Cetnika...
Nekima to nije jasno ocito
Sve je to ok, a ja neću brojčano u vezi džamija, jer to nije evidentno koliko je ako se spomene procentualnost ,.......... cca 80 % je džamija srušeno , tako da meni ne treba objašnjavati u vezi ni džamija , ni crkava .
Ja ovdje samo pokušavam vama čitačima objasniti u kom grmu leži zec .
A hebote , ti i ostali se ufatili džamije ko pijan plota .
Jel ta džamija takav problem ?
Ja kažem da nije , jer problem je u uzroku a ne posljedica .
Eto i na poslu se redovno kontroliše naše zdravstveno stanje = ciljani pregledi ( sistematski pregledi ) da bi se na vrijeme otkrila moguća bolest ( holesterol, šećer , pluća , srce ,.......... dakle , na vrijeme treba uticati i prepriječiti moguće probleme .
Tako je i sa tim bogomoljama ,....... gdje je problem ?
Pisao sam već o tom , ale evo i ponovit ću se ;sve je to dogovor jebivjetrova, koji su vodili državu : Izetbegović , Milena Plavšić, Momčilo Krajišnik, Radovan Karadžić , Mate Boban , Dario Kordić ,........... i svakako ; Tuđman i Milošević
Å ta su se to oni dogovorili ?
Pa podjelu BiH po etničkom ili vjerskom principu !
Kako ćeš lakše podijeliti , već baš rušenjem tih bogomolja. Sve je to dio dogovora gore navedenih papaka, koji su tjerali nepoželjene domaćine sa svog ognjišta - samo zato što su se oni tako dogovorili .
Svi oni koji nisu htjeli učestvovati u takvoj podjeli su smaknuti ili smijeniti , jer su kao takvi bili nepoželjni ; Blaž Kraljević ( ubijen , jer nije dozvolio rat između muslim. i Hrvata ) , Stjepan Kljujić izabran na slobodnim izborima al nije bio za podjelu , pa ga Tuđman mijenja a postavlja Matu Bobana a to Alija objeručke prihvaća .
Sefer Halilović nije bio za islamizaciju Armije BiH , pa je zato i smijenjen a kasnije pokušaj atentata na njega i njegove najmilije ,.... on preživljava al neki od njegovih najmilijih ne .
Jovan Divjak, najškolovaniji po vojnom pitanju al nije bio dobar za Armiju BiH ,jer bi svojim primjerom omogućio i ostalim Srbima da se aktiviraju u ABiH , pa mu Alija ne dozvoljava da se igdje pojavi ,................ da to su spletke , to je dogovor i ono što se nije moglo OČISTITI u ratu , to je Alija zdušno uradio poslije rata ; Bošnjacima masovno omogućava sa sređivanjem raznih viza za trajno iseljenje iz komplet RS a i famozne Herceg - Bosne ,.. u treće zemlje .
E sad, oni što nisu pobjeni i protjerani a i ako nisu otišli kad im je Alija sređivao da odu , ti se ljudi danas plaše baš na način koji je opisan u uvodnoj temi .

Što se ništa sve ove godine ne piše o miniranju Alijinog groba / mezara .
Ko ga je minirao , zašto ,............. ti pominješ Srebrenicu , dečko , to je jako bolna točka i najbolje je da je ne pominješ ,............. pitaš li se zašto se oni koji su preživjeli ne mogu vratiti u Srebrenicu - ko je to omogućio ?
Ja ću ti prenijeti jedne riječi jedne osobe , koja kud i kamo zna mnogo šta o Srebrenici , evo samo par riječi , koje su jezive : KAD KOMADANT 28 DIVIZIJE NASER ORIĆ BUDE JAVNO REKAO KO JE IZDAO SREBRENICU I ZAŠTO JE NAPUSTIO SREBRENICU 1995 PRED KLANJE I DALI MU JE KO OD BILIŽE UBIJEN U SREBRENICI I ZAŠTO JE UBIO NURIFA RIZVANOVIĆA ČOVJEKA KOJI JE TREBAO BITI KOMADANT SREBRENICE KOJI JE BIO SPOSOBNIJI OFICIR OD NASERA ORIĆA ONDA ČU DA KAŽEM SVAKA ČAST DO TADA SMATRAM GA SRAMOTOM SREBRENIČKOG NARODA.

To je samo dokaz da je sve išlo dogovorno i nisu nikoga štedjeli - ako im je ko stao na put .

Da se vratim temi ,..... džamija je zapaljena ,... šta sad ?
Hoćemo li mi ovdje riješiti taj problem ili to trebaju riješiti institucije , koje su dobro plaćene za to ?
Toliko buke i medijske pompe zbog jedne džamije ,..... a to što narod nema gdje da se vrati i od čega da živi,.......... to se krije, kao da toga i nema.
LAFE LAFFE ,.... koliko je bogomolja od Dejtona napravljenih i to samo iz nekog inata i kaprica ,...... jel zaista to normalno da je više tih bogomolja napravljeno , nego škola i zdravstvenih ustanova zajedno ,............. toliko za ovaj put .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#40 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Svako shvata na svoj način , ne mora biti istina samo u Kur`anu , može i bilo gdje drugdje.
Znam da svako na svoj nacin shvata, mada ima jasnih stavova po pitanju nekih stvari. Pa nije istina samo u Kur'anu, nego i u Tevratu, Indzilu i Zeburu. A Kur'an je te istine potvrdio. Najzad nisam to ni spomenuo, niti mislio u tom pravcu nesto. To je individualna stvar.
On je tako džamiju nazvao , neko nazove sakrarni objekat , ovdje u Sloveniji mošeja i td.
Meni je bilo jednostavno smijesno, jer jos nisam cuo da je neko dzamiju tako nazvao. a posto se radi o hajd da kazem "jugoslovenskom" jeziku, zna se valjan naziv. a to kako u sloveniji kazu, to je normalno, jer je to na njihovom jeziku. i u Njemackoj se ne kaze dzamija, nego moschee :P (isto skoro kao u Sloveniji)
Što se tiče političara,.... braniš ih u smislu da njihove greške prepisuješ glasačima , jer po tvom ni Bush nije kriv za napad na Iraq i ovu recesiju , već je kriv američki narod .
Ni Karadžić , ni Milošević nisu krivi , kriv je narod - jel to tako misliš ?
daleko od toga! ali narod je tu da reaguje, ukoliko oni pogrijese! najzad, pogledaj rezultate proteklih izbora, stanje drzave tj. njenog naroda i sta sve sebi dozvoljavaju ;)

a sad:

...u kafaniii jutroo sviceee
prolazniicii zurnoo hodee
zadnji zvucii violineee
s noviim jutroom ljubavv vodeee

i

praznaa kucaaa dooom jeee moooj
usamljeeen sam jaaa uu njoooooOOOOooOoj
sta biih jaadan da kafanee nijeee
i samoca mozee da ubijeeeee

:D

sorry na off-u. slusao sam ovu pjesmu dok sam pisao post i prsti mi jednostavno nisu imali mira :mrgreen:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#42 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

[quote="mrki62] Toliko buke i medijske pompe zbog jedne džamije ,..... a to što narod nema gdje da se vrati i od čega da živi,.......... to se krije, kao da toga i nema.
LAFE LAFFE ,.... koliko je bogomolja od Dejtona napravljenih i to samo iz nekog inata i kaprica ,...... jel zaista to normalno da je više tih bogomolja napravljeno , nego škola i zdravstvenih ustanova zajedno ,............. toliko za ovaj put .[/quote]


Pises o inatima i presudjujes na osnovu toga
ja pisem o krajnjoj sramoti nepravdi i sudim o tome svojim sudom.

A ako cemo o tvom inatu @mrki62 i mojoj nepravdi,
a sta je s one pravoslavne crkve u Konjevic polju sagradjene u dvoristu Nene Fate Orlovic gdje su tu granice ljudskosti i postovanja
Sta je s paljenjem Niske i Beogradske Dzamije one nisu u Bosni trebalo bi da nema nikakve veze barem ne po tvom izlaganju (Ali o tome nebi zelio jer otvara se spektar u kom sam i nisam u pravu)
A to sto su sagradjivanje i obnavljnje Dzamije neki tumace kao inat zasto? da nije zbog toga jer su prije toga bile sravnjene s zemljom Pitas li se ciji li bi to sad inat bio?!


A ako si mislio o novo sagradjenim bogomoljama hm..pa sta mozes gradi se kao sto se oduvijek gradilo ali cinjenica da se isto se gradi Crkvi i Dzamija
Vazno je ne graditi bespravno i ne u necijem dvoristu i tim inatiti i provocirati.

U ovom tvom izlaganju vezano zasto ne prave fabrike itd...
Ne grijesi dusu a sumnjam da to cinis iz razloga zbog toga, da si NEinformisan.
Znas ti mnogo sto sta ali povrsno...Kod tebe je vise iz razloga:
Rekli neki-pa eto da kazes i ti!

Naime posto ti je sigurno poznato da niti jedna novoizgradjena dzamija nije finansirana budetom trezora FBIH niti RS (osim mozda ponekada obilagacionih olaksica), vec su to da kazem humanitarni poduhvati nekakvih seikova dobro drzecih ljudi iz diaspore (pretezno privatnih ljudi koji nekada u znak nose ime te iste dzamije) a ove sravnjene i ostecene dzamije finansira budjet BiH (s 70% opet humanitarnog fonda) a zasto mislim da ti to ne trebam pojasnjavati
Tokom manadata pri EUPM kako je vec nekima poznato ta cinjenica u BiH imao sam prilike usko saradjivati kako na terenu tako i administrativno vezano bas za obnovu i povratak vjerskog kultizama u BiH



PS...@mrki62 nisam se ja uhvatio dzamija ko pijan plota vec sam se uhvatio teme :!: Pozdrav

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Uoci Bajrama zapaljena Dzamija

#43 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:
znamo mi to sve ali nije toliki problem što je izgojela jedna od tolikih džamija, već je problem u tome što oni udaraju tamo gdje je najbolnije. znali su da će paljenjem džamije pred bajram zadati težak udarac mslimanima
Trebala si pročitati pažljivo sve i našla bi i ovo : E sad, oni što nisu pobjeni i protjerani a i ako nisu otišli kad im je Alija sređivao da odu , ti se ljudi danas plaše baš na način koji je opisan u uvodnoj temi .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori