Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#31 Post Postao/la nella26 »

Nažalost mnogima je utakmica izgovor da svoj vandalizam ispolje, to je istina, žalosno je što pretežno neko nastrada ko je najmanje kriv, kriv zato što je došao gledati utakmicu, ali što se tiče ove utakmice ne znam zašto je ocijenjena kao susret srednjeg rizika kad se znalo oduvijek kakve su to utakmice i da je nacionalista i sa jedne i sa druge strane, ali ne mogu da svarim da nije bilo više pojačanja i zaštite naših navijača jer znam koliko su zaštičeni oni kada dolaze ovdje na utakmice, ne može im se priči.
A sama činjenica da su okolni mještani pucali iz svojih stanova govori o tome koliko su nacionalisti.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#32 Post Postao/la grga »

Pa sve u svemu ima nešto i dobroga u ovoj tužnoj priči.Mislim da je i vrijeme da se tim huliganima stane na rep.I potrebito je razlikovat huligana od navijača!Debili koji izjure iz autobusa i ničim izazvani počinju lupat sve oko sebe i zaslužuju svaki po metak,kad je već zakonodavstvo u banani!..Možda ružno zvuči..Nadam se da će tako i netko od BBB tj.grupa huligana koji pohode utakmice Dinama i repke Hrvatske tako negdje naletit na metak..Gdje god odu p**** i samo nas sramote po Europi i šire!Nogomet im je zadnja stvar koja ih se tiče,bitno je napravit krš,lom itd..Pa brate mili naleti na metak!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#33 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

andro je napisao/la:Tesko je da pisem bilo sta na ovu temu jer vjerovatno necu objektivno za mnoge iznjeti svoje misljenje pogotovo jer radim taj posao ali jednu stvar treba da budemo svjesni svi da je jedan mladi zivot ugasen i da ne treba da se sve ovo politizuje jer koja je pozadina sukoba navijaca zeljeznicara i sarajeva , celika i sarajeva , itd. da ne nabrajam .Svi zajdeno treba da se zapitamo da li je sve ovo sport ili je najprostije receno klasicni vandalizam svih navijackih skupina bez obzira sa kojeg dijela BiH dolaze ili cijelog svijeta jer svi znamo da se ovakve i slicne stvari desavaju u citavom svijetu. Naravno ne opravdavam nikoga jer jedino je istinito u svemu ovome da tog mladica vise nema ali isto tako da sa njegovom smrcu svo to nasilje na sportskim terenima nece nestati , na zalost dok se nesto drasticno ne uradi po tom i slicnim pitanjima .
[evojele9.gif] [eusa_clap.gif]
Ovo ostalo je sve napuhavanje i rekla kazala


@nella neko ko drzi bejzbol palicu u ruci, shal ili carapu na licu,nije tu da bi gledao utakmicu

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#34 Post Postao/la beca »

GRGA je napisao/la:Pa sve u svemu ima nešto i dobroga u ovoj tužnoj priči.

meni se nekako ova rečenica neprikladno, bez obzira na nastavak teksta

GRGA je napisao/la:Pa brate mili naleti na metak!
daj GRGA, to je momak od 24 godine!!!!!!!!!!
a i nedužni često stradaju, nemoj zaboraviti...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#35 Post Postao/la grga »

Tražiš frku,eto ti je!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#36 Post Postao/la nella26 »

Istina Laffe ali ne vidjeh ni jednu sliku na kojoj je ovaj jadni momak držao palicu u ruci, ali ne pravdam mamjune koji izgovor za svoje divljačko ponašanje koriste na utakmicama, a takvih jeste najviše, žalosno je i što Ćiro Blažević danima apeluje na predstojeću utakmicu reprezentacije da se fino ponašaju jer je rečeno ako petarda padne da će nas diskvalifikovati.
Ali ne mogu da opravdam ovo što se tamo dešavalo, i oni su kao i hordaši došli sa palicama i oružjem, a da ne pominjem opet kretena koji je pucao iz automatske puške iz svog stana.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#37 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

GRGA je napisao/la:Tražiš frku,eto ti je!
[eusa_clap.gif]

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#38 Post Postao/la grga »

LAFF je napisao/la:
GRGA je napisao/la:Tražiš frku,eto ti je!
[eusa_clap.gif]

Eto,Laff je shvatio što sam htio reći! [evojele9.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#39 Post Postao/la basista »

I da jeste nosio bejzbol palicu,pa cak i mitraljez da je nosio.. policija je policija i treba tako da se ponasa.. dakle.. ono sto rekoh ostaje.. U ovoj drzavi sve je u k.... I vlada,i policija i sve drzavne institucije.. Izgleda da jos ne znate,da se udaljenost do evrope ne mjeri ni vremenom ni kilometrima nego usvajanjem zakona (ima ih na hiljade predvidjenih) i otvaranjem novih radnih mjesta.. Vjerovatno je i za to kriv nesretni Vedran ili policajac koji tek tako,podlijeze pritisku u opasnoj situaciji.. Shvatite vec jednom da se zakonima mijenja cjelokupno drustvo i prestanite izigravati neke sudije u cijelom ovom slucaju.. Krivce sam naveo.. To su oni,sto godisnje usvoje 3,5 zakona.. E vidite,njih bi vec trebalo isprasiti..

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#40 Post Postao/la nella26 »

Ma dovoljan je samo omjer povrijeđenih hordaša i širokobriježana pa da se zna ko je koga napao [wink.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#41 Post Postao/la basista »

Trebalo bi prekinuti sezonu dok se ne usvoje svi zakoni o sportu.. Da se ne desi jos koja pogibelj.. I to je to.. Samo jos totalni ludaci ne vide da je ssve u Bosni paralisano jer nema zakonske regulative niti za jedan jedini zivotni tok u drzavi.. A ako je i ima,ne sprovodi se..jer su sluzbenici korumpirani..

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#42 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

DA GRGA potpuno
Bio sam u slicnim situacijama i znam kakav je osjecaj..
Kakva je preglednost situacije da stoji rulja ispred tebe [smile.gif]
Ne bitno da li je imao sta ili ne, ali je bio tamo
Zasto nije se izvojio,otisao,maknuo se, a dobro se zna kako to sve i funkcioniralo..
Zao mi je tog momka, sto ga nisu roditelji, te sto ga okolina nije vaspitala upozorila itd..
Ali sad sta je tu je..

@Basista nema to veze koja je drzava i koja je policija
Samoodbrana je A i O u svakoj pravnoj drzavi tako i u Bosni
Procijena opasnosti ce tek da uslijedi raznim istragama
Krivci nisu samo ti vec svi a ponajvise oni koji podrazavaju kriminalce uzdizu njihova djela te oni koji pokusavaju da glume te iste (vidi sliku oni s bejzbol palicama)
A najvise je krivaca onih osudjuju policiju, tek tada kad to se shvati,
kriminal ce utihnuti barem te jedne razine kao sto je u BiH
A kod nas u Bosni je fenomen, Celo Juka Gashi su cool a policija je sto je..
Sve dok toga nestane i ne bude da je policija gradjani nema u Bosni nista..
Ali to treba sjesti pa razmisliti sta sam tim htio reci
primjer neki dan u jednom parku zgrade sakrio se jedan koji je prije toga bjezao od policije u nekom zbunju tog hoffa
Najmanje 3 stanara koji su se nalazili na balkonu su navigirali policajce gdje je uskocio lopov
A jedna baba uzela lampu i osvjetila mjesto, Hmmm u Bosni gledam covjek provaljuje auto vadi radio, a ljudi gledaju iz obliznjeg lokala..
Mi u Njemackoj bi najmanje primili od mogucih sedam,sigurno pet tel poziva

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#43 Post Postao/la nella26 »

Ma ne može niko kriviti policiju, krivi su opet njihovi nadležni koji nisu napravili organizaciju kako treba, šta će policajci koji su tu na ulici, još ih je malo bilo, kad su krenuli kamenjem da gađaju, pucaju i šta sve ne.
Staviš sebe u tu poziciju da si ti policajac šta bi uradio da te neko kamenom gađa, flašama, puca na tebe...
Samo ovdje možemo kriviti policiju koja je stala na njihovu stranu pa se zajedno s njima usmjerila na hordaše.
A policiji definitvno treba dati veću ovlast, pa kad neko napravi bilo kakav izgred namlatit ga da na zna za sebe mjesec dana.
A sad kao ima svjedoka ovog događaja a kad dođe suđenje na red svi će se povući.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#44 Post Postao/la basista »

Ne krivim ja LAFFE policiju.. nisi me razumio.. Navodim tu ili bilo koju drugu situaciju kao pokazatelj stanja u kojem se drzava nalazi.. s jedne strane huligani a sa druge strane policija koja nema zakon po kojem treba djelovati.. Sta ocekivati nego da padne mrtva glava.. Samo zelim postaviti pitanje ko ih je gurnuo u sukob.. razloga je milion.. Naveo sam vec.. Postoji put,da se priblizimo tim njemackim standardima i sve prepreke na njemu,treba uklanjati bez milosti.. ali prepreka su u ovom slucaju oni koji treba da to rade.. i oni u NS BiH,koji su bili dovoljno glupi da uistom terminu zakazu Zrinjski - Velez i Siroki.Sarajevo.. Nije li to totalna glupost?? Svjestan sam ja toga o Celama,Gasijima itd.. zato i kazem,da sliku ovog drustva treba mijenjati sprovodjenjem zakona a ne sad izvesti tog policajca pred kamere i giljotinirati ga.. to nece dati nikakve rezultate..

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#45 Post Postao/la andro »

UBOJSTVO NAVIJAÄŒA U Å IROKOM
Puljićev ubojica ipak nije policajac

Oliver Knezović iz Širokog Brijega uhićen je u ponedjeljak poslijepodne zbog sumnje da je u nedjelju ubio navijača Sarajeva Vedrana Puljića. Iako su mediji prethodno javljali kako je riječ o policajcu, Knezović to ipak nije
Tridesetpetogodišnji Knezović priznao je da je pucao u Puljića te se sam predao širokobriješkoj policiji. Trenutno se nalazi na policijskoj obradi. Dežurna tužiteljica HNK danas je potvrdila da je Vedran Puljić ubijen hicem iz vatrenog oružja, čime su prekinute špekulacije da je smrt navijača Sarajeva nastala nakon udarca kamenom u glavu.

Istraga o neredima pred utakmicu Široki Brijeg-Sarajevo se nastavlja. Danas je Federalna uprava policije u Široki uputila inspektore krim policije kako bi pomogli u rasvjetljavanju ubojstva Vedrana Puljića.

Zbog tog tragičnog događaja, stotine navijača i prosvjednika okupirale su u ponedjeljak ulice Sarajeva.


:arrow: :arrow: :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=wtweu2-ZTYM
slika
slika

Odgovori