Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#211 Post Postao/la paparaci »

ima li kakvih novosti?


dado bolan, sta s tobom bi? sta se u tebi prelomilo?

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#212 Post Postao/la andro »

Zakon o bezbjednosti održavanja sportskih takmičenja Zenicko-Dobojskog kantona

Iako su brojni mediji nakon nemilih događaja u Širokom Brijegu potencirali nepostojanja zakona koji reguliše oblast bezbjednosti odigravanja sportskih takmičenja u BiH, zaboravljena je činjenica da je na području Zeničko-dobojskog kantona još 2007. godine usvojen ''Zakon o bezbjednosti održavanja sportskih takmičenja u ZDK''. Odredbe ovog Zakona policijski službenici MUPa ZDK, već treću godine, dosljedno primjenjuju prilikom poduzimanja mjera i radnji na obezbjeđenju nogometnih utakmica, i drugih sportskih događaja i takmičenja.

Do sada je primjena Zakona dala dobre rezultate, a naznačenim zakonom su decidno definisana protivpravna ponašanja prije, za vrijeme i nakon održavanja sportskog događaja, obaveze i odgovornosti organizatora, redarskih službi i gledalaca kao i prekršaji i sankcije za utvrđena protivpravna ponašanja.

Svi oni koji se ne ponašaju u skladu sa Zakonom o bezbjednosti održavanja sportskih takmičenja u Zeničko-dobojskom kantonu, čije odredbe su usaglašene sa zakonskim propisima o bezbjednosti i posebno sa propisima FIFA-e, i Evropskom konvencijom o nasilju i nedoličnom ponašanju gledalaca na sportskim priredbama, a posebno na nogometnim/fudbalskim utakmicama do sada su u najvećem broju slučajeva sankcionisani. Najčešće se to radi o urgentnim odlukama, koje se zakonski donose, i kaznama na licu mjesta od 500 KM i zabranama posjeta sportskim manifestacijama do tri mjeseca, ali su primjenjivane i stroižije kazne i zaštitne mjere.

Prema ovom Zakonu zabranjeno je na stadion unošenje bilo kakvih ošrih i tvrdih predmeta pogodnih za bacanje, pirotehničkih sredstava (petardi,baklji i sl), alkoholnih pića i drugih flaširanih napitaka, nošenje tzv.“fantomki”, kao i drugih predmeta sa kojima se može sakriti identitet lica. U skladu sa odredbama naznačenog Zakona, prilikom obezbjeđenja utakmica na ulazima u stadion i oko stadiona se vrše detaljni pregledi svih lica radi sprečavanja unošenja u stadion navedenih predmeta, a osobama koje i pored upozorenja pokušaju unijeti u stadion takve predmete nije dozvoljen ulazak u stadion.

Primjena ''Zakona o bezbjednosti održavanja sportskih takmičenja u ZDK'' dale je zavidne rezultate, a Zeničko-dobojski kanton je blagovremeno prepoznao problem kada su u pitanju neredi i huliganstvo na utakmica. Policija je brzo pronašla sbvoje interese i primjenila isti Zakon, i u skladu sa izvršenim procjenama pristupila dosljednoj primjeni kroz sistemska rješenja.
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#213 Post Postao/la nella26 »

Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#214 Post Postao/la beca »


dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#215 Post Postao/la dadooo_23 »

paparaci je napisao/la:ima li kakvih novosti?


dado bolan, sta s tobom bi? sta se u tebi prelomilo?
hmm,nije se nista u meni posebno prelomilo,niti previse promijenilo,ja sam uvijek isto razmisljao kao i sada,samo sto to ljudi shvate i interpretiraju na svoj nacin.

ja samo znam,ako neces postivati tudje,nece ni drugi postivati tvoje i to je bit svega.

i to tko si i sto si to je tvoja osobna stvar,i to njeguj,a tudje ostavi i postuj,i kad ti kazem - TO JE JEDINI IZLAZ U OVOJ ZEMLJI! JEDINO ISPRAVNO!
I NARAVNO,NE MRZITI NIKOG.

ali kod nas se u zemlji dogadja upravo obratno i to nije nikako dobro.

novosti nekih u svezi s ovim nema. opet samo medijska prepucavanja i medijske igre,u politicke i raznorazne svrhe.

ali konkretno nista!

a ako ja smijem izrci svoje misljenje,po meni je ovdje netko od policajaca upucao Vedrana. to je samo moje subjektivno misljenje i moja predpostavka. sto ne znaci da nisam u krivu.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#216 Post Postao/la nella26 »

I ja sam mišljenja da je ipak policajac ubio Vedrana a ova scena oko navodnog ubice mislim da je sve igra da se dobije na vremenu kako bi se stvarni ubica sakrio.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#218 Post Postao/la andro »

ORWELLOV POUÄŒAK

Mudri George Orwell uzalud je još 1945. upozoravao da je sport tek nastavak rata drugim sredstvima i ukazivao na 'pakosne strasti koje izaziva nogomet'. Pa kaže: 'Na seoskoj livadi gdje samo odaberete strane gdje nije prisutan lokalpatriotizam, moguće je igrati jednostavno za zabavu i vježbu, ali čim se postavi pitanje prestiža, čim osjetite da ćete vi i neka veća zajednica biti osramoćeni ako izgubite, javljaju se najdivljiji borbeni instinkti. To zna svatko tko je igrao nogometnu utakmicu, čak i u školi.' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.
slika
slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#219 Post Postao/la dadooo_23 »

andro je napisao/la:ORWELLOV POUÄŒAK

Mudri George Orwell uzalud je još 1945. upozoravao da je sport tek nastavak rata drugim sredstvima i ukazivao na 'pakosne strasti koje izaziva nogomet'. Pa kaže: 'Na seoskoj livadi gdje samo odaberete strane gdje nije prisutan lokalpatriotizam, moguće je igrati jednostavno za zabavu i vježbu, ali čim se postavi pitanje prestiža, čim osjetite da ćete vi i neka veća zajednica biti osramoćeni ako izgubite, javljaju se najdivljiji borbeni instinkti. To zna svatko tko je igrao nogometnu utakmicu, čak i u školi.' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.
i sta bi mi sad po Orwellu trebali uciniti po tom pitanju? ???

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#220 Post Postao/la dadooo_23 »

nella26 je napisao/la:I ja sam mišljenja da je ipak policajac ubio Vedrana a ova scena oko navodnog ubice mislim da je sve igra da se dobije na vremenu kako bi se stvarni ubica sakrio.
vrlo moguce.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#221 Post Postao/la paparaci »

dadooo_23 je napisao/la:
paparaci je napisao/la:ima li kakvih novosti?


dado bolan, sta s tobom bi? sta se u tebi prelomilo?
hmm,nije se nista u meni posebno prelomilo,niti previse promijenilo,ja sam uvijek isto razmisljao kao i sada,samo sto to ljudi shvate i interpretiraju na svoj nacin.
pa kao sto dzemila rece, sjecas li se kako si nekad mislio i pisao o muslimanima i islamu i koliko si bio ispunjen nekim nacionalizmom?! a sad si opsta suprotnost. tako da me to iznenadjuje. mislim, pozdravljam to. samo sto mi nije jasan razlog.
ja samo znam,ako neces postivati tudje,nece ni drugi postivati tvoje i to je bit svega.

i to tko si i sto si to je tvoja osobna stvar,i to njeguj,a tudje ostavi i postuj,i kad ti kazem - TO JE JEDINI IZLAZ U OVOJ ZEMLJI! JEDINO ISPRAVNO!
I NARAVNO,NE MRZITI NIKOG.

ali kod nas se u zemlji dogadja upravo obratno i to nije nikako dobro.
sto se tice ovog. svaku rijec mogu da potpisem i [evojele9.gif]

iskreno se nadam da ce naci pocinioca i razmjerno tome ga i kazniti i da se tako nesto vise nikad nece ponoviti! Boze sacuvaj!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#222 Post Postao/la andro »

dadooo_23 je napisao/la:
andro je napisao/la:ORWELLOV POUÄŒAK

Mudri George Orwell uzalud je još 1945. upozoravao da je sport tek nastavak rata drugim sredstvima i ukazivao na 'pakosne strasti koje izaziva nogomet'. Pa kaže: 'Na seoskoj livadi gdje samo odaberete strane gdje nije prisutan lokalpatriotizam, moguće je igrati jednostavno za zabavu i vježbu, ali čim se postavi pitanje prestiža, čim osjetite da ćete vi i neka veća zajednica biti osramoćeni ako izgubite, javljaju se najdivljiji borbeni instinkti. To zna svatko tko je igrao nogometnu utakmicu, čak i u školi.' Tu više nije važno ponašanje igrača, veli Orwell, već bjesnilo čitavih nacija koje vjeruju 'da je udaranje lopte i trčanje i skakanje za njom kušnja nacionalne vrline'.
i sta bi mi sad po Orwellu trebali uciniti po tom pitanju? ???
pa jedino rjesenje je da preoremo livadu u svakom slucaju veca bi korist bila , ali eto onda bi vjerovatno postavili pitanje cija je livada
slika
slika

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#223 Post Postao/la mickey »

ja ne razumijem, nek mi neko objasni, zašto se predao pa pobjegao?
u hrvatskoj postoje razne špekulacije, npr. da je pušten da pobjegne ovdje.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Ubijen navijač Sarajeva Vedran Puljić

#225 Post Postao/la andro »

mickey je napisao/la:ja ne razumijem, nek mi neko objasni, zašto se predao pa pobjegao?
u hrvatskoj postoje razne špekulacije, npr. da je pušten da pobjegne ovdje.


zato sto vlade Bosne i Hercegovine i Hrvatske to svim kriminalcima , ubicama i ostalim slicnim koji posjeduju dvojno drzavljanstvo omogucavaju vec 15 godina
slika
slika

Odgovori