Predlozite knjigu

Knjizenovst i ostalo ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mela0660
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 11 Jan 2007 02:00
Lokacija: BiH
Kontakt:

#17 Post Postao/la mela0660 »

Richard Brach -Illusions

fenomenalna je....

Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Re: Predlozite Knjigu

#18 Post Postao/la fikra »

ima od Paolo Coelho :Alkemicar; pa nasa bosanska :Avlija: npr. pa dalje isto od Pala Jakobov put i itd.

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#19 Post Postao/la Megaskotica »

Adam Hazlet - "Vi niste ovdje stranac"

knjiga o tuzi ali i hrabrosti kako da se suocimo sa patnjom

Stepski vuk- H.Hese

....ona je bila prozorcic, majusni svetli otvor u tami moje spilje ispunjene strahom. Ona je bila spas i put u slobodu. Ona je morala da me nauci da zivim ili da umrem, ona je svojom crstom i lepom rukom morala da mi opipa sledjeno srce, da bi ono pod dodirom zivota ponovo procvetalo, ili se raspalo u prah......

Paulo Kueljo ,sve ,no sa zahirom nisam bash oèarana

Fromm-Umijeæe ljubavi

i meni nesto najbolje za kraj.A.P.Kezele ,cijela kolekcija ,no izdvojila bih ipak Andjela pod maskom

ima knjiga koje ostavljaju utisak i koje se mogu proèitati i vise puta

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#20 Post Postao/la belly_dancer »

Vladimir Nazor~Bijeli jelen..jako lahko stivo a dobra pouka :)
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#23 Post Postao/la sabinax »

Nenad Velièkoviæ-Konaèari
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#25 Post Postao/la sabinax »

Mogu ja onda ovako Biblija.... :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#26 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

kristalina je napisao/la:Pozdrav !
Samo bih predlo¾ila knjigu TAJNA Rhonde Byrne !!
zaista , treba je proèitati ....
Je li tko proèitao ?
:P
Knjiga po sebi nije nesto meni barem nebi je preporucivao
jest da je popularna i privlacnog sadrzaja ali je vise nazvonjena
Bacanje prasine u oci toboze afrimacije blagostanje i uspijeh ma to svaki covjek zna nepisano pravilo


PS.Znao bih to i bez da sam je citao :chuckel:

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#28 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Mersy je napisao/la:Citajte sta stignete ja citam sve i svasta :baa:
hajde ti malo na off temu place za tobom

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#29 Post Postao/la Baraba-it »

VOJSKA ZA JEDNO LJETO

Autor: Mensur Saferovic


Uèe¹æe muslimana u odredima Ravnogorskog pokreta Dra¾e Mihajloviæa otkriva rastoèenost muslimanskog politièkog biæa, ¹to je posljedica prije svega istorijskih prilika i neprilika u sredi¹njem (jugoslovenskom) Balkanu, kao i muslimanskog ”merhameta” i ”naivnosti”, na ¹to su se nadovezale dezorijentisanost, liène ambicije i pogre¹ne procjene nekih politièki ambiciomih muslimanskih aktivista.
Od sredine 1941. godine, pa nadalje Paveliæeve usta¹e su izvr¹ile stra¹ni pokolj nad Srbima Hercegovine i ponajvi¹e istoène Bosne. Pri tome su i muslimani èesto nosili fesove sa oznakama velikog ”U”. Odmah zatim Srbi su se organizovali u osvetnièke èete i poèeli klati i haraèiti po selima i gradovima, najprije istoène Hercegovine i na Drini, zalijeèuæi se do Sand¾aka, Prozora, Ljubu¹kog i Imotskog. Muslimani su klani kao ovce, bez milosti, u znak osvete za srpske ¾rtve. Muslimani - zagovornici ideje o slozi sa Srbima i èetnicima, pravilno su ocijenili da je usta¹ki pokoll okiæen ¹aæicama Muslimana kao ”hrvatskim cvijeæem” skrenuo osvetnièku lavinu èetnika na njihov narod. Tako su nastojali ”spasiti ¹to se spasiti mo¾e”. ®eljeli su da krvavi èetnièki klin izbiju svojim ”zahrðalim” ekserèiæem tobo¾njeg bratstva sa svim Srbima pa i koljaèima i tako sprijeèe konaèno potiranje Muslimana Jugoslavije u cjelini. To je, meðutim, bila sasvim pogre¹na i naivna orijentacija koja je nanijela jo¹ veæu ¹tetu ugro¾enim muslimanskim masama. Pa ipak, bilo bi vrlo jednostavno i jednostrano protagoniste saveza sa èetnicima nazvati ”izdajnicima”. Ne mo¾e se reæi ni da je desetak hiljada Muslimana - seljaka i graðana, koji su se na¹li pod komandom Dra¾e Mihajloviæa, ili su na ovaj ili onaj naèin, kao pripadnici muslimanskih milicija, saraðivali sa èetnièkim odredima, bili izdajnici svoga roda. Oni su nastojali da saèuvaju gole ¾ivote svojih najbli¾ih, onih koji su ostali nakon èetnièkih pokolja. Odbacujuæi usta¹tvo kao glavnog izazivaèa klanja, i partizane kao ”protivnike muslimana i islama” u cjelini, uhvatili su se slamke koja im se èinila spasonosnom.
Zadnja izmjena: Baraba-it, dana/u 20 Mar 2008 22:28, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Odgovori