Ko placa pice?

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

Ko placa pice?

#1 Post Postao/la lien »

Prije nekoliko vremena izasla sam sa jednim slatkim deckom na pice i sve je bilo OK, dok nije doslo vrijeme za rastanak i gledam ja hoce li on platiti il nece...gleda i on..hocu li ja platiti! Usto on uzeo svoju jaknu, vidim ja on ne vadi pare : " Hoces li ti platiti?"
Ja ga gledam: " koliko ja znam, muskarac bi morao platiti pice!"
A on nista, ignorirao tu rjecenicu , pozdravio me i otisao!
Ustala sam, platila pice i jos sedmicu dana udarala glavom od zid zbog toga..on me je jos zvao i htjeo da se nadjemo..ma ni u snu ljubavi! Pao si i nemas pravi na popravni...



Sta vi mislite, ko bi morao platiti pice i kako je to kod vas? Nisam skrta ali mislim da bi prvi put morao decko platiti iako se cura ponudi...a kasnije normalno i ja koji put platim, ne moze sve on... :-k

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Pa sada bitno je i mjesto gdje si....hehhehhe...cula sam ja jos prije za to, u Sloveniji...svi sjede za stolom, ustaju i svak sebi placa...vjerojatno je i on iz te branse,...ovako po meni
red je da plati pice onaj tko poziva, ako ja zovem ja placam, ako on zove on placa...iako je cesce da se muskarci uhvate za novcanik...ne znam ja sam dosta liberalna i nekako volim i ja da platim, ali ako bas navali...sta cu...ne mogu se prepirati...hehhehhe ipak su oni jaci spol :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#5 Post Postao/la lien »

Eh sada Slovenci ne bi platili pice ni za sta na svijetu ... jedino eto bas kad moraju onda naruce sebi nesto jeftino da sto manje plate... Ma da sam i ja navikla u Sloveniji da sama sebi platim, jer je tako jos najbolje..nije fer da ja pijem Colu za 1, 5 eura (posto ne pijem alkohol) a drugi svak po koktejl od 5 eura... a kad ti kazes da castis onda bas tako i bude...zato bolje sam sebi plati pice i gotovo. Jaooo sta sam dozivjela sa jednom Slovenkom moram da vam kazem!
Kad smo bili u Grckoj na otoku Krf izasli smo navece ja i jos dve slovenke.. I ono vece rekla haj da ja platim pice. Sve 3 pile smo Red Bull. Drugo vece isto izasle mi 3, i kaze jedna Slovenka idem platiti. Sve smo isto opet pile Red Bull. . I proslo neko vrijeme, plesale smo mi i onako i poslije nekog vremena odlucile smo da idemo u diskoteku... Ustale mi, bile smo vec skoro pred tom diskotekom ( sve je to bilo blizu), kad cujem ja konobaricu sto trci za mnom i onom drugom slovenkom: "Vas dvije niste platile !!!"
Auuu sto me bilo sramota onih ljudi... :chuckel:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

hehhheheh..... ona platila samo za sebe :lol:
Dobri zlovenci :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#7 Post Postao/la Bijesanpuz »

pa valjda treba da plati onaj ko zove... ali u svakom slucaju uvijek se ja ponudim da platim i vecinom i platim...

nebih da ovako pricaju iza mene kako nemogu ni pice platit :D :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#8 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ja to smatram bontonom da muskarac preuzme placanje
Nikakvo pravilo koje bi trebalo da stoji iza toga :ballbounce:

Desavalo mi je se cesto puta da zena preuzme racun nisam to smatrao napad i uvrijedom
naprotiv takve djevojke su mi ukazivale svoju samostalnost jedan jak plus kod mene.
Kao sto sam rekao bonton je da plate muskarci stojim iza toga
kao i da se upuste u kratki ritual insistirajuci da to budi oni koji ce platiti,ali nikako produljivati jer na kraju moze sve to da ispadne dilema.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#10 Post Postao/la paparaci »

ma najsladje se pije na vlastiti racun :) ne znam stvarno na kojeg si ti to bisera naletila, ali kod mene to neja sanse, stvarno! inace volim, kad ja platim. bez obzira s kim bio. naravno, nemam nista protiv i kad me neko pocasti. sve je to normalno. ali da mi zensko plati pice i to jos na prvom sastanku - metak u celo :baa:

Avatar
lien
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 Dec 2006 02:00
Lokacija: Slovenia

#11 Post Postao/la lien »

e pa eto zato mu je to bio i zadnji sastanak! :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

Posto uopste nepijem pice...nego volim pojesti pizzu..ili cevape...ko to placa ako me pozove...??? :D

Mislim kavaljer koji me pozvao tamo ...treba i da plati....jer me nebih ni pozvao da nema novaca....
Muka mi je kada vidim da se parovi natezu oko placanja... :huh:
A ako plati bilo ko nesto za mene ja to nastojim na neki drugi nacin nadoknaditi.... :)

Ali ako se duze poznajemo..naravno onda se dogovori.....Dogovor para vrijedi.... :D

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ra-Ja je napisao/la:Posto uopste nepijem pice...nego volim pojesti pizzu..ili cevape...ko to placa ako me pozove...??? :D

Mislim kavaljer koji me pozvao tamo ...treba i da plati....jer me nebih ni pozvao da nema novaca....
Muka mi je kada vidim da se parovi natezu oko placanja... :huh:
A ako plati bilo ko nesto za mene ja to nastojim na neki drugi nacin nadoknaditi.... :)

Ali ako se duze poznajemo..naravno onda se dogovori.....Dogovor para vrijedi.... :D

ja cu ti platiti... ali moram razmislit sta dajes u kompenzaciju... :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#14 Post Postao/la ra-ja »

BijesanPuz je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Posto uopste nepijem pice...nego volim pojesti pizzu..ili cevape...ko to placa ako me pozove...??? :D

Mislim kavaljer koji me pozvao tamo ...treba i da plati....jer me nebih ni pozvao da nema novaca....
Muka mi je kada vidim da se parovi natezu oko placanja... :huh:
A ako plati bilo ko nesto za mene ja to nastojim na neki drugi nacin nadoknaditi.... :)

Ali ako se duze poznajemo..naravno onda se dogovori.....Dogovor para vrijedi.... :D

ja cu ti platiti... ali moram razmislit sta dajes u kompenzaciju... :D
Kompezacija...jeli....Ako treba... jedno golo nista.... :)

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#15 Post Postao/la Bijesanpuz »

Ra-Ja je napisao/la: A ako plati bilo ko nesto za mene ja to nastojim na neki drugi nacin nadoknaditi.... :)

Ali ako se duze poznajemo..naravno onda se dogovori.....Dogovor para vrijedi.... :D


Kompezacija...jeli....Ako treba... jedno golo nista.... :)

pa ovo su tvoje rijeci :D:D

znaci da ima kompenzacije :D :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori