Kako dalje poslije prekida

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Kako dalje poslije prekida

#1 Post Postao/la badgirl »

Kakvi su vasi odnosi sa bivsima ....

dali ste ostali prijatelji ili dozivotni neprijatelji..
dali izbjegavate jedno drugo ili sjedete i popijete kafu kad se sretnete....
dali oprostite kad neko raskine sa vama i pokusavate da to razumijete ili se kajete da ste ikako i poceli nesto sa tom osobom??


Ja sam sa svim svojim bivsima u dobrom odnosu , niti se izbjegavamo niti zalim ijednu vezu ,i uvjek pokusavam razumjeti i oprostiti, cak ni slike ne derem niti poklone bacam . Ali znam da ima i osoba koje to nemogu i kazu da bi voljeli da bivsu nikad vise ne vide . Ja to iskreno nemogu razumjeti . Zanima me dali su te osobe uopste preboljele tu staru ljubav i jesu li sposobne za novu vezu ?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dalje poslije prekida

#2 Post Postao/la mrki62 »

badgirl je napisao/la:Kakvi su vasi odnosi sa bivsima ....

dali ste ostali prijatelji ili dozivotni neprijatelji..
dali izbjegavate jedno drugo ili sjedete i popijete kafu kad se sretnete....
dali oprostite kad neko raskine sa vama i pokusavate da to razumijete ili se kajete da ste ikako i poceli nesto sa tom osobom?? ?
Eh, kako sad to protumačiti........ pa sa svakom se drugačije postupa.
Al svakom slučaju sa svakom sam u dobrim odnosima
badgirl je napisao/la:
Ja sam sa svim svojim bivsima u dobrom odnosu , niti se izbjegavamo niti zalim ijednu vezu ,i uvjek pokusavam razumjeti i oprostiti, cak ni slike ne derem niti poklone bacam . Ali znam da ima i osoba koje to nemogu i kazu da bi voljeli da bivsu nikad vise ne vide . Ja to iskreno nemogu razumjeti . Zanima me dali su te osobe uopste preboljele tu staru ljubav i jesu li sposobne za novu vezu ?
Čitajući ovo , ja osjećam da si ti neka moja bivša, ha :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kako dalje poslije prekida

#3 Post Postao/la Bijesanpuz »

bez kontakta... najbolje je tako...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako dalje poslije prekida

#4 Post Postao/la badgirl »

BijesanPuz je napisao/la:bez kontakta... najbolje je tako...

OK ...ali zasto je tako najbolje ?

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kako dalje poslije prekida

#5 Post Postao/la Bijesanpuz »

sjecanje na te dane.. ljubomora sadasnje djevojke... Uvijek se moze doci u konflikt sa nekim..

evo da dam svoj primjer.. Pisao sam blog.. i naravno kad sam bio u prosloj vezi napisao blog curi..O njoj pisao.. I kad sam prekinuo i sad u vezi sa ovoj, zaboravio sam obrisati taj tekst.. i strasno se je naljutila sadasnja cura...

tako da od sad sve ostavljam u proslosti sto pripada proslosti..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako dalje poslije prekida

#6 Post Postao/la badgirl »

BijesanPuz je napisao/la:sjecanje na te dane.. ljubomora sadasnje djevojke... Uvijek se moze doci u konflikt sa nekim..

evo da dam svoj primjer.. Pisao sam blog.. i naravno kad sam bio u prosloj vezi napisao blog curi..O njoj pisao.. I kad sam prekinuo i sad u vezi sa ovoj, zaboravio sam obrisati taj tekst.. i strasno se je naljutila sadasnja cura...

tako da od sad sve ostavljam u proslosti sto pripada proslosti..

oki ...hvala , ali eto mene to bas briga da ima i slike bivse ...negdje u albumu , zajedno sa ostalim slikama , nisam ljubomorna na to.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Kako dalje poslije prekida

#8 Post Postao/la Bijesanpuz »

Pa neznam kako da budem snekim prijatelj skim zelim nesto vise od toga ?? .. i to ako se ostane prijatelj.. to je sve pretvaranje.. jer on nemoze biti ti pravi prijatelj nikako...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Kako dalje poslije prekida

#9 Post Postao/la _ramayana_ »

Kakvi su vasi odnosi sa bivsima ....

Ma u dobrom sam odnosu cak sto vise u odlicnom odnosu.... :wink:

dali ste ostali prijatelji ili dozivotni neprijatelji..

Smatram da se moze ostati prijatelj ako to obadvije strane zele,cak i bez obzira na razlog raskida do kojeg je doslo....ljudski je prastati ako to mozemo naravno oprostiti...pa na kraju krajeva to moze da bude i super odnos da ne kazem prijateljstvo jer se vec dovoljno poznajemo.

dali izbjegavate jedno drugo ili sjedete i popijete kafu kad se sretnete....

....ma jok zasto bi izbjegavala...sad kahva manje-vise...ako nisam bas u obavezi pa nemam vremena...u suprotnom zasto ne i kahvu popiti :mrgreen:

dali oprostite kad neko raskine sa vama i pokusavate da to razumijete ili se kajete da ste ikako i poceli nesto sa tom osobom??

Sve sto u radim ne smatram greskom niti se kajem,ne vidim razlog zasto bi i sa tim glavu razbijala kad su to ionako stvari iza mene....dakle proslost.


Ja sam sa svim svojim bivsima u dobrom odnosu , niti se izbjegavamo niti zalim ijednu vezu ,i uvjek pokusavam razumjeti i oprostiti, cak ni slike ne derem niti poklone bacam . Ali znam da ima i osoba koje to nemogu i kazu da bi voljeli da bivsu nikad vise ne vide . Ja to iskreno nemogu razumjeti . Zanima me dali su te osobe uopste preboljele tu staru ljubav i jesu li sposobne za novu vezu ?[/quote]


Naravno da je potreban jedan izvjesan period prilagodjavnja nakon raskida i pronalazenja samoga sebe,ali poslije toga ...idemo dalje, zivot ide dalje...cekaju te neke nove zivotne prilike :lol: :lol: :lol:

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako dalje poslije prekida

#10 Post Postao/la badgirl »

BijesanPuz je napisao/la:Pa neznam kako da budem snekim prijatelj skim zelim nesto vise od toga ?? .. i to ako se ostane prijatelj.. to je sve pretvaranje.. jer on nemoze biti ti pravi prijatelj nikako...

Pa dobro "pravi prijatelj" , cuj pravih prijatelja je malo to svi znamo , ali ne razumijem zasto mora biti da okrecemo glavu jedno od drugog kad se na cesti sretnemo.
I ti kazes zelis sa tom osobom nesto vise ....to onda znaci da nisi spreman za novu vezu .
Ja dok se zaljubim u nekog drugog onaj stari mi ne zanima , nezelim vise biti sa njim i zasto onda da se ljutim na njega !!!!

I injteresujeme kako je kad ti sa njom prekines , dali i tad vazi isto ili je onda "prijateljstvo" moguce?

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Kako dalje poslije prekida

#11 Post Postao/la badgirl »

EdeLa67_ je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:bez kontakta... najbolje je tako...
Tako i moj bivsi kaze. Mislim da su mnogi muskarci (pogotovo nasi bosanci) takvi.
Nemoze se ostati prijatelj, ni u kom slucaju.

Jednostavno postajete jedno drugom stranci, ne postojite vise jedno za drugo.

Ja to ne bih na taj nacin, ja bih volila da se mogu pozdraviti sa bivsim (pogotovo sada sa ovim proslim, zato sto sam njega toliko voljela i sto je on sve o meni znao, bio mi je i najbolji prijatelj i sve) ali to nije moguce.
Za njega nije.

:(

Potpuno te razumijem , zato se i pitam zasto je to tako .Mislim sa nekim djelis sve..bas sve neznam ni ja koliko dugo i onda odjednom neprijatelji .I mislim ako nemozes sa bivsim barem se pozdraviti , kako onda mozes nekog drugog voljeti ....Dali je to ponos???

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dalje poslije prekida

#12 Post Postao/la mrki62 »

E jeste neki zahebani ljudi ,.............. ma ja se s vremena na vrijeme dobijem sa kakvom bivšom i onako prijateljski popričamo a ako nas tijela dobro slušaju ,.... onda se prijateljski i prcnemo - ah meraka , onako prijateljski :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Kako dalje poslije prekida

#13 Post Postao/la _ramayana_ »

mrki62 je napisao/la:E jeste neki zahebani ljudi ,.............. ma ja se s vremena na vrijeme dobijem sa kakvom bivšom i onako prijateljski popričamo a ako nas tijela dobro slušaju ,.... onda se prijateljski i prcnemo - ah meraka , onako prijateljski :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma sve za prijateljstvo!!!!!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kako dalje poslije prekida

#15 Post Postao/la mrki62 »

_RAMAYANA_ je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:E jeste neki zahebani ljudi ,.............. ma ja se s vremena na vrijeme dobijem sa kakvom bivšom i onako prijateljski popričamo a ako nas tijela dobro slušaju ,.... onda se prijateljski i prcnemo - ah meraka , onako prijateljski :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ma sve za prijateljstvo!!!!!
Prijateljska veza je najjača ,....... ma kad se pritisnemo , uh , haman ko da se nikad nismo ni ,................. pritiskali :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori