Online prevara

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Online prevara

#1 Post Postao/la nella26 »

Evo mnogo se priča o prevarama, većinom svi imamo ponekad sumnje u partnera.
A sami sebe manje analiziramo.
Evo gledajući na forume na kojima nije rijedak slučaj da se nađe "ljubav", razmijeniti msn i onda "ugodno ćaskate" sa nekim, pretežno suprotnog spola.
Međutim, u privatnom životu imate momka/djevojku ili supruga/suprugu i smatrate da ne činite ništa loše ako se dopisujete s nekim.
Kako bi reagovali da uhvatite svog partnera u tom dopisivanju?
Smatrate li to "ćaskanje" prevarom i da li je to ustvari početak prevare, narušava li to odnos sa voljenom osobom i dovodite li u pitanje emocije prema stvarnom partneru?

Trenutno nemam momka ali mislim da je i to na neki način prevara, a ponekad mislim i da nije [Happy.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Online prevara

#6 Post Postao/la nella26 »

Pa ja mislim da je isto ako ga uhvatiš da se piskara sa nekom na msn-u ili da mu nađeš poruke u telefonu, naravno da bi mi bilo krivo.
Ali ne mogu za sebe reći da se 100% ne bih dopisivala ali 100% se ne bih vidjela i prevarila (mislim fizički kontakt) jer je i dopisivanje jedan vid prevare.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Online prevara

#8 Post Postao/la nella26 »

Ali koji će reći da se dopisuje čak iako ti kaže reći će da mu je draga da su prijatelji i slično, što bih i ja rekla ali kako onda da nazoveš to "cvrkutanje" dušo, pusa i sl.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Online prevara

#9 Post Postao/la mickey »

ako je to prevara ona ne znam...ja sam gori od Casanove

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Online prevara

#11 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:a mene nekad savjest zapeče što paparacija nazivam čojekom i što mu šaljem bezazlene puse na pendžeru

zato sam ti na pocetku tvoje veze rekao da to prekinem(o), jer se ni ja pri tome ne osjecam lijepo [smile.gif]


sto se tice teme.

pa to mora svako sa sobom raskrstiti. treba znati gdje su granice. ja sam unatoc veze koju sam imao dopisivao se sa drugim curama(znala je za to). to su mi dobra poznanstva sa interneta i drage osobe, ali to nikad nije dovodilo moje osjecaje i ljubav prema voljenoj osobi u pitanje! isto tako je ona imala prijatelje s kojima se dopisivala. vazno je da se igra otvorenih karata i da postoji povjerenje, inace ode sve u helac.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Online prevara

#12 Post Postao/la beca »

sve što se dešava online i virtualno je nažalost najviše varanje samoga sebe...

kako sebe, tako i partnera...

ali je više tužno to zavaravanje samoga sebe...

nažalost ne mogu reći nažalost...bolje je što je tako....

nekako ljudi danas, preokupljeni obavezama, i svakodnevnicom, na taj način bježe iz realnog života, i postojećih problema, govorim iz svoga iskustva....kad sam bila zapela na fakultetu, a pritisak sa svih strana bio maksimalno jak, vidjela sam jedino svetlo u dopisivanju sa nekim osobama i virtuali....znala sam da ću za to vrijeme zaboraviti na sve....

ali sve to nije riješilo nijedno životno pitanje...

dođe vrijeme kad se trebaš osvijestiti i shvatiti da nisi dijete i da smisao života nije u sitnici koja te samo na nekoliko trenutaka čini sretnom, da smisao života treba potražiti i naći u stvarima iz realnog svijeta....

ovo sam sama sebi pametovala, da se razumijemo...

naravno da ima ljudi koji su riješili velike životne situacije i tu su da se normalno i opušteno druže sa ljudima....

ja sam samo željela reći da neke stvari jednostavno treba razgraničiti....

a sve se to desi kad nadođeš u vožnji....

nikad nije kasno

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Online prevara

#14 Post Postao/la im_ex »

nella26 je napisao/la: Kako bi reagovali da uhvatite svog partnera u tom dopisivanju?
Ne "hvatam" ga.


nella26 je napisao/la:Smatrate li to "ćaskanje" prevarom i da li je to ustvari početak prevare, narušava li to odnos sa voljenom osobom i dovodite li u pitanje emocije prema stvarnom partneru?
Odgovor na sve je NE

Kad se ima izgradjeno povjerenje, normalnim mi se cini vidjeti ga kako se smjeska; u svakom slucaju, radije no da me asocira na fanatika.
Inace,tema je individualnog karaktera.
online ocijukanje moze biti tumaceno kao prevara a i ne mora; samim tim niti osudjujem niti opravdavam
Dokle god se ne radi " u rukavicama", po meni, nije prevara.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Online prevara

#15 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la:paparaci evo ti sad uinat [smileycrushhx9.gif]
iako se nikad nismo upoznali smatram te VELIKIM prijateljem a prijatelja valjda mogu poljubiti
eh....

glupo je sad prekidati dopisivanje sa osobama s kojim sam se "upoznala" davno prije momka. to je definitivno tako.
nije uopste potrebno da prekidas.
normalno da ću nastaviti pisati sa svojim msn prijateljima i u tome nema ništa loše. ali sad da s nekim tamo razmjenjujem komplimente, da se ozbiljno "udvaramo" jedno drugome nema šanse. i to ne radim (znaju moji kontakti)
istina!
mi svi pišemo o online prijateljima, a tema je online prevara
pa to je usko vezano jedno za drugo.
to je valjda ako flertuješ s nekim i ljubiš se i gugućeš


jes, jes. tako nekako [mmmux2.gif]
smetalo bi mi to jako, čak bih prekinula vezu jer ja to nikad nisam mogla.....da tolerišem te stvari. il si moj il nisi. a te okolo điđi-miđi ne dolaze u obzir
da. stvar je u tome da li si ti upoznata s tim tj. da li ima nekog s kim se dopisuje, da li porukama(sms) ili preko msn-a, itd. a naravno isto tako je pitanje kako on gleda na te stvari vezano za tebe! je li upoznat s tim......

[icon_flower.gif]

Odgovori