Prudski sporazum

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#106 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:mrki, sve to stoji. ali bez obzira na to i sve ostalo - NE smije se desiti da takve izjave ostanu bez posljedica!
ali moze kod nas kako hoce.......

najbolje bi bilo kad se sastane ta "slavna trojka" strpati ih u kazan i napraviti "prudski lonac" :lol:
Od svega toga je najžalosnije da se još uvijek provodi politika bivšeg trojca : Milošević , Tuđman , Izetbegovič ................... nasljednici su jasni u svom cilju , narod je zaslijepljen - u tom je problem .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Prudski sporazum

#107 Post Postao/la andro »

PROGLAS DJECIJEG POKRETA ZA MIR


- Vas, dole navedene, stranacki odabrane, NAROD Drzave BiH,

U P O Z O R A V A------SA---SVIH----STRANA----SVIJETA:

1. DRZAVA BIH NE MOZE OSTATI PODIJELJENA!!!

2. DRZAVI BIH TREBA JEDAN USTAV A NE SPORAZUM, NE IZDAJA!!!!

3. NAROD DRZAVE BIH HOCE SVOG PREDSJEDNIKA- JEDNOG ZA SVE!!!

4. U DRZAVI BOSNI I HERCEGOVINI NE MOZE TZV "rs" ili "hb" biti drzava, NIKAD VISE!!!

5. DJECA I MLADI DRZAVE BIH, NASI STUBOVI ZIVOTA, VAS OPOMINJU I UPOZORAVAJU:

.MI HOCEMO NORMALAN ZIVOT U NORMALNOJ SLOBODNOJ DRZAVI!!

.VI NEMATE PRAVO DA NAM SVAKI DAN CENZURISETE I VODU I ZRAK, I LJUBAV I TUGU I BOL .I SRECU!!!

.AKO NISTE U STANJU DA IZVRSAVATE SVOJU DUZNOST KAKO TREBA IDITE, MI .CEMO STVAR PREUZETI U SVOJE RUKE!!!!

.MI HOCEMO DA ZIVIMO, BEZ FASIZMA I SEGREGACIJE!!

6. .UPOZORENJE: UKOLIKO SE OGLUSITE NA NASE UPOZORENJE, SAMI CETE SNOSICETE POSLJEDICE!!!!



Ko je sada ovde pametniji ili bezobrazniji , djeca ( mladi ) ili politicari ? Traze li ova djeca previse ?
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#108 Post Postao/la mrki62 »

Ko je sada ovde pametniji ili bezobrazniji , djeca ( mladi ) ili politicari ? Traze li ova djeca previse ?
Pitanje je na mjestu , jer starije osobe nisu na jasnom šta znači biti bezobrazan :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Prudski sporazum

#110 Post Postao/la basista »

:lol: :lol: pa sta ce se sastajati ako nece nista dogovarati,, ? hahaha!
Meni ovo lici na srednji vijek... pa ka se moraju dogovoriti porodice Vukcic Hrvatinic,Pavlovic Radenovic i Vukcic Kosace..skupa sa Kotromanicima.. A razlika je u tome sto oni jesu bili srednjovijekovni ljudi i aristokrati pa njihovu samovolju,mozemo razumjeti ali ova trojica kokosara i nisu bas plave krvi.. prije bi se reklo da su bratske krvi.. na zajednickim zadatku.. unistenja Bosne i Hercegovine... amin.. Naravno da je bog na njihovoj strani jer oni su ga izmislili i patentirali... ili bar oni tako misle.. jah;;

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#111 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:prije bi se reklo da su bratske krvi.. na zajednickim zadatku.. unistenja Bosne i Hercegovine... amin..
Ništa se više nema za dodati [thumbup.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Prudski sporazum

#112 Post Postao/la basista »

tnx Mrki.. sjecas li se glupih unutarnjih bosnjackih prijedloga iz 93... to je to.. pisao sam negdje ovdje o tome.. nikada nece prestati..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#113 Post Postao/la mrki62 »

Problem je što su muslimani osjetljivi na političare u smislu ; ne diraj našega, naš nije ništa kriv .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Prudski sporazum

#114 Post Postao/la basista »

Tihic je kriv u startu zbog toga sto ne lici ninasta i sto mu je ovo cak treci mandat na celu SDA. Kao da on toj stranci,moze pruziti jos nesto.. A ko za Harisa kaze da nije kriv nista,taj je stvarno vanserijski naivcina..

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Prudski sporazum

#115 Post Postao/la mrki62 »

basista je napisao/la:Tihic je kriv u startu zbog toga sto ne lici ninasta i sto mu je ovo cak treci mandat na celu SDA. Kao da on toj stranci,moze pruziti jos nesto.. A ko za Harisa kaze da nije kriv nista,taj je stvarno vanserijski naivcina..
Tihić je iz Bos. Šamca a od tamo je i Alija Izetbegović , čak su i neki veliki rođaci a Tihića je Alija i postavio ,............... da odradi ostali posao za Srbe - na štetu građana BiH .

Evo šta sam na netu našao : Imajmo na umu da su Alija Izetbegovic i Sulejman Tihic prvi rodjaci i da se i Izetbegovic izjasnjavao kao Srbin. Izetbegovicevi i Tihicevi sljedbenici opravdavaju ih tvrdeci da su morali, da su bili pood nekim pritiskom da se izjasne kao Srbi. Medjutim, kada se zna da su oni iz Bosanskog Samca, gdje su Hrvati bili dominatni, a Srbi velika manjina, namece se pitanje kako to da Tihic i Izetbegovic nisu imali problema da se odupru mnogobojnijim Hrvatima, ali su pod pritiskom malobrojnih Srba “pokleknuli’ i izjasnili se kao Srbi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Prudski sporazum

#116 Post Postao/la andro »

file.jpg
file.jpg (11.59 KiB) Pogledano 1254 puta.
Prudski mušketiri razvaljuju Bosnu i Hercegovinu
slika
slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Prudski sporazum

#117 Post Postao/la basista »

http://www.youtube.com/watch?v=5BSYqc-XnL4 sve isto.. ovo je nekad vazilo za komunjare a sad za jajare..

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Prudski sporazum

#119 Post Postao/la im_ex »

Što se tiče Dodika, ponovo sam razgovarao s njim i mislim da on neće mijenjati mišljenje.
Kakvo?
Kolko znam, laktashevski kabadahija je prekinuo "partnerstvo" sa SDA
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Prudski sporazum

#120 Post Postao/la im_ex »

Modriča: Dodik najavio prekid partnerstva sa SDA


Predsjednik Vlade RS-a i SNSD-a Milorad Dodik najavio je danas da će prekinuti partnerstvo sa Strakom demokratske akcije i smijeniti ministre te stranke u Vladi RS-a, kao i povući ministra iz reda SNSD-a iz Vlade Federacije BiH.

"Ovo je prilika da to prvi put kažem", rekao je Dodik u Modriči odgovarajući na pitanje novinara da li će biti novog sastanka "prudske trojke".

Dodik je naveo i da će Vijeće ministara BiH "funkcionisati u manjinskoj formi i djelovat će kao i do sada od slučaja do slučaja", javili su mediji u RS-u.

Na pitanje šta će se desiti ako visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko poduzme mjere protiv RS-a zbog zaključaka u vezi sa odlukama oko "Elektroprenosa", Dodik je ponovio stav da će svaka nametnuta odluka visokog predstavnika u BiH ili nekog drugog biti odbijena u RS-u i da će se predstavnici RS-a povući iz svih organa u BiH ako ambasadori i međunarodni predstavnici ne poslušaju taj stav.

“Svima mora biti jasno da RS ne želi da mijenja svoju dosadašnu politiku, a to je da hoćemo da nastavimo da je jačamo i gradimo onakvu kakva nama svima treba i da nijedna odluka visokog predstavnika u BiH nema formu nametanja ili smjenjivanja“, rekao je entitetski premijer.

Naveo je i da je sa ovim stavom upoznao sve ambasadore i međunarodne predstavnike sa kojima je ovih dana razgovarao.

"Ako ne poslušaju takav naš stav, mi ćemo se povući iz svih organa BiH i tamo se više nećemo vratiti. Ako žele da vide tu našu odlučnost, neka odluče da nešto nametnu već danas, a mi ćemo već večeras pokazati svoju odlučnost", naglasio je on.

Dodik je, komentarišući odluke visokog predstavnika i stavove Vijeća za implementaciju mira u BiH tim povodom, naveo da je od "strane službenika OHR-a podmetnuta aktivnost visokom predstavniku i da Valentin Inzko nema loše namjere, ali ima lošu naviku da podlegne uticaju nedobronamjernih ljudi".

Za Vijeće za implemetaciju mira je rekao da je "vještačka tvorevina i da njegovo funkcionisanje nije predvidio Dejtonski sporazum", te da njihovo saopćenje kojim se daje podrška Inzkovim nametnutim odlukama "zvuči komično i dolazi po inerciji".

Naveo je i da će RS poštovati Dejtonski sporazum, ali "ukoliko međunarodna zajednica krši taj sporazum, RS će krenuti svojim putem, jer nema cilja koji može uticati da bilo koju našu nadležnost prenesemo na BiH".

"Sukobe ne želimo, ali svima mora biti jasno da je RS stvarnost", rekao je Dodik.

I predsjednik RS-a Rajko Kuzmanović rekao je da se stavovi Vijeća za implemetaciju mira da su zaključci Vlade RS-a krešenje Dejtonskom mirovonog sporazuma "ne tiču RS-a".

On je takođe danas u Modriči naveo da RS ne krši Dejtonski sporazum i da je sve što radi zasnovano na tom sporazumu, Ustavu, međunarodnim aktima i međunarodnom pravu.

I predsjednik Narodne skupštine RS Igor Radojčić je naveo da se RS i BiH nalaze u jednoj od brojnih dubokih kriza indukovanih od međunarodne zajednice.

On smatra da će parlament RS-a na narednoj sjednici najvjerovatnije potvrditi mjere koje je Vlada RS-a donijela povodom odluka visokog predstavnika o "Elektroprenosu BiH".

(fena)

24sata.info
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori