Istina o Jugoslovenima (onim dobrim bivsim starim)

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#31 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:samo jos da te napomenem da Hrvati sezu korijenje iz Azije ;)

alde, izvini na offu [icon_chuckel.gif]


Hrvati su isto Slaveni

istocni Slaveni Rusi, Bjelorusi, Ukrajinci
zapadni Cesi, Slovaci, Poljaci, Makdonci, Bugari
juzni Bosnjaci, Srbi, Hrvati, Slovenci[/quote]

to je po teoriji koju su napravili politicari. a po teoriji znanstvenika ni blizu. valjda su politicari pametniji od znanstvenika. [eusa_think.gif]
eno ti mozes na National geographicu se prijavit i dati uzorak krvi i utvrditi svoje genetsko porijeklo. nije ni jeftino - 100 eura. :lol:

ali ima ljudi pa ih zanima pa plate.[/quote]


nisu politicari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ovakva podjela postoji u udzbenicima svih naroda koji spadaju u ove skupine i svi su se slozili sa njom.....naravno da postoje izuzeci, konkretno neke manje govorne skupine, ali u nacelu, ova podjela je relevantna za sve nabrojane narode...[/quote]

zato postoji znanost - konkretno genetika da otkloni takve nebuloze. nezamislivo je koliko su ljudi u svijetu genetski izmjesani,da je jednostavno nemoguce generalizirati i reci - e u toj i toj zemlji su ti slaveni,u zemlji do te zemlje su latini,u sljedecoj germani.

evo podatci istrazivanja u postotcima

BIOGENETIKA POKOPALA TZV. “JUZNE SLAVENE”





Vec su antropoloske analize kostura iz antickih i srednjovjekih grobista diljem Dinarida od Hrvatske do Srbije (Z. MIKIC 1984 - 1990 itd.) jasno pokazale da nema ni traga tzv. “velike seobe Slavena”. Sada je od 2000, to isto konacno i neopozivo, dokazala i najnovija biokemijska genetika svih Slavena i balkanskih naroda od Slovenije do Bugarske: u tim tzv. “juznoslavenskim” narodima je stvarni slavenski genotip (EU19) izazita manjina pucanstva tek 12% do 29%. Jos je manje medju “juznim Slavenima” navodnih potomaka Avara (HG-9 samo po 2% - 8%). Fizicko-genetski je rubna doselidba pravih Slavena tek djelomicno dosegla Vojvodinu, Slavoniju i Sloveniju koje su zato i nazvane po njima, dok drugdje juznije genski Slaveni uglavnom ne postoje kako slijedi iz genetske tablice Slavena (brojcani izvodi su iz nize citiranih referenca):

____________________________________________________



Genska grupa: PRAVI BIOGENETSKI SLAVENI / Poluslaveni / JUZNI NESLAVENI

GENOTIP Bjelorusi Rusi Ukrajinci Poljaci Cesi Slovaci Slovenci Hrvati Srbi Bugari

____________________________________________________

Eu19 (Balto

- Slavenski ) 39% 47% 54% 56% 47% 38% 37% 29% 16% 12%

Ostali tipovi

Neslavenski 61% 53% 46% 44% 53% 62% 63% 71% 84% 88%

____________________________________________________

Eu7 (Dinarsko

- Vedoarijski) 5 % 5 % 18% 23% 9 % 5 % 6 % 45% 5 % 4 %

Eu18 (Zapadni

- Prakeltski) 10% 7 % 2 % 16% 17% 19% 21% 10% 11% 17%

HG16 (Finsko-

- Uralski ) 6 % 14% 11% 1 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 % 0 %

____________________________________________________

HG2 (Altajsko

-Anatolski ) 34% 17% 6 % 0 % 17% 19% 27% 9 % 49% 42%

HG9 (Avarski

-Mongoloidni) 2 % 4 % 6 % 4 % 3 % 11% 2 % 2 % 6 % 8 %

HG21 (Afro-

- Hamitski ) 4 % 7 % 3 % 0 % 7 % 8 % 7 % 5 % 13% 17%

____________________________________________________



ZNACENJE NADJENIH GENOTIPOVA:

Istocnoeuropski baltoslavenski tip EU-19 prevladava kod Litvanaca i vecine Slavena, izuzevsi Hrvate, Srbe i Bugare gdje je izrazito manjinski.

Indodinarski tip EU-7 dominira u Europi samo kod dinarskih Hrvata koje povezuje s Afganistanom, Pakistanom, Kasmirom i indskim Sikima, a potjece od ranih Vedoarijaca.

Altajsko-anatolski tip HG-2 u Europi najvise dominira kod Srba, Bugara i dalje se nastavlja u Tursku i Turkestan u centralnoj Aziji.

Afrohamitski tip HG-21 prevladava kod nearapskih bijelaca sjeverne Afrike (Berberi itd.), a u Europi je cesci u Portugalu i Srbiji.

Zapadnoeuropski prakeltski tip EU-18 dominira u Irskoj, Britaniji, Francuskoj, Spanjolskoj, Njemackoj, Belgiji, Nizozemskoj, Svicarskoj, a prema istoku je sve rjedji.



GENETIKA I ARHEOLOGIJA PROTIV SLAVISTA

Novi biogenetski nalazi egzaktno najbolje potvrdjuju, u nas dugo presucenu i potom ostro napadanu monografiju fra Dominika MANDICa “Hrvati i Srbi, dva stara razlicita naroda” (Roma 1971, Zagreb 1990): jedni i drugi su biogenetski Neslaveni, ali su medjusobno bitno razliciti tj. Srbi



su uglavnom altajsko-anatolskog iskona s malo Slavena u Vojvodini, a Hrvati su pretezno Vedoarijci s ponesto Slavena u Slavoniji. Dodatni dokaz uz genetiku su nedavni arheonalazi iz Pakistana: na pecatima i keramici su 1999. u praindskom slikopisu nadjena vedska imena prahrvatskih plemena HARAQUATI i HARAXVATI iz 31. do 33. stoljeca prije Krista (J.M. KENOYER & R.H. MEADOW, The latest discoveries, Harappa news 1999), koja su cak za 4 milenija starija od Slavena.



GLAVNI ZAKLJUCAK:

Iz gornjih genetskih nalaza je ocito da “Juzni Slaveni” zapravo niti ne postoje i naprosto su ideoloska izmisljotina nasih slavista i njihovih inozemnih sponzora. Tako je na Balkanu fiks-ideja juznoslavenstva u 20. stoljecu u ime izmisljnih mitskih “ideala” pokosila na milijune nepotrebnih zrtava (kao ini slicni ideoloski totalitarizmi koji su unistavali covjecanstvo). Svi nesudjeni “juznoslavenski” narodi su vise ili manje bili zrtve toga slavenskog fanatizma: za tudje interese su cijeli ovi narodi time gurnuti u siromastvo, zaostalost i kulturno-gospodarsku ovisnost. Najvise su profitirali slavisti koji su na tim fikcijama izgradili svoje karijere i toboznje zasluge: sada nakon stvarne genetike Slavena - sve te silne pisanije postaju ideolosko smece. Danas vec svakih par mjeseci na Zapadu i Istoku (od USA do Kine) izlazi poneka biogenetska analiza o egzoticnom neslavenskom genotipu indodinarskih Hrvata, spram cega su avaroslavenske magle nasih slavista iz zakarpatskih mocvara posve nemocne i besmislene. U tom kontekstu je iduci slavisticki kongres u Zadru tek posthumni in memoriam nestalim “juznim Slavenima” i nepovratni kraj juznoslavenskih naklapanja. Suvremeni razvoj ljudske genetike nezadrzivo donosi konacni slom lazne “povijesti koju pisu (jugo)pobjednici”, jer novu biohistoriju covjecanstva vec naveliko pisu pobijedjeni svojim kromosomima.



NAJNOVIJA LITERATURA O GENETICI HRVATA I SLAVENA:



O. SEMINO i sur. (21 koautor), 2000: The genetic legacy of Paleolithic Homo sapiens in extant Europeans (Y-Chromosome perspective). Science 290: p. 1155 - 1159, USA. (= Genetsko naslijedje paleolitskog covjeka u danasnjim Europljanima): Tu se daje dosad prvi, znanstveno-genetski spektar Hrvata koji je vrlo dalek od ideoloskog slavenstva i jasno dokazuje nase neslavensko podrijetlo: baltoslavenski genotip samo 29%, zapadnokeltski tek 10%, avaromongolski jedva 2 %, razni ostali 14%, a indodinarski (ranoarijski) tip cak 45% tj. daleko najvise u Europi.



Z.H. ROSSER i sur. (87 koautora), 2000: Y-Chromosome diversity in Europe is clinal and influenced primarily by Geography, than by Language. American Journal of Human Genetics 67: p. 1526 - 1543 (= Raznolikost Y-kromosoma u Europi je klinalna i vise je povezana s geografijom negoli s jezikom) / Glavni opci zakljucak tog clanka je: Biogenetika raznih naroda uglavnom nije povezana s jezikom, koji je cesto sekundarna kulturna nadgradnja bez veze sa stvarnim podrijetlom.



P.A. UNDERHILL i sur. (21 koautor), 2000: Y-chromosome sequence variation and the history of human populations. Nature Genetics (USA), 26: 358 - 361 (= Variranje sekvencije Y-kromosoma i povijest ljudskih populacija): Daje se prvo rodoslovno stablo danasnjeg covjecanstva s podrijetlom vecine naroda ukljucivo Slavena i od njih daleko razdvojenih Hrvata najblizih vedskim Indoarijcima. Od Hrvata su biogenetski puno blizi Slavenima npr. Mongoli, Kinezi, Semiti, Sibirci ... tj. vecina Eurazijaca, medju kojima su genetski najdalje odvojeni Indoarijci i Baltoslaveni.



P.A. UNDERHILL i sur. (8 koautora), 2001: The phylogeography of Y-chromosome binary haplotypes and the origins of modern human populations. Annals of Human Genetics (UK), 65: 43-62 (Geografski razvitak binarnog haplotipa Y-kromosoma i podrijetlo danasnjih ljudskih populacija): Poblize je razradjeno rodoslovno stablo covjecanstva s vecinom poznatih naroda i ponovo s indoarijskim Hrvatima daleko razdvojenim od Slavena. To je prastaro razdvajanje Indoarijaca od Baltoslavena nastalo cak pred 70.- 80.000 god. jos u davno medjuledeno doba (interglacial) i nakon toga vise nisu imali medjusobnih spolnih dodira tj. stalno zive daleko razdvojeni.

znaci,obratite pozornost na altajsko-anatolski genotip kod srba koliko je zastupljen - cak 49% i kod bugara 42%
obratite i pozornost na dinarsko-vedorijanski genotip kod hrvata od cak 45% cak najvise u europi.
obratite i pozornost i na balticko-slavenski genotip koji je kod hrvata zastupljen u omjeru od 29%,a kod srba samo 16%
o kakvim to vi juznim slavenima govorite? [eusa_snooty.gif]

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#32 Post Postao/la kajs »

Sve da je i tako, pokaza ovo tvoje istrazivanje da BOSNJACI zapravo nisu sloveni. To je teorija koju ja podrzavam i evidentno je da je eto i naucnici dokazali da je tako [Happy.gif]


Nemoj mi samo sad da su oni dijelom od hrvata a dijelom od srba :lol:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#33 Post Postao/la dadooo_23 »

kajs je napisao/la:Sve da je i tako, pokaza ovo tvoje istrazivanje da BOSNJACI zapravo nisu sloveni. To je teorija koju ja podrzavam i evidentno je da je eto i naucnici dokazali da je tako [Happy.gif]


Nemoj mi samo sad da su oni dijelom od hrvata a dijelom od srba :lol:
ne znam zasto ovdje nisu stavili populaciju BIH-e. potrudit cu se pa cu pronaci.

i tocno je da ni bosnjaci kao ni hrvati,ni srbi nisu slaveni.

kazem ti probat cu pronaci i rezultate za BIH populaciju.

i kaze zasto napadas tita? pa dodje jedan bolesnoumni hitler koji hoce uvjeriti cijeli svijet da su njemci i da svi imaju tu neku arijevsku krv,sta ti ja znam... dodje jedan bravar tito i pravi se pametniji nego sto jest i proglasava ljude nekim juznim slavenima,a juznim slavenima ni traga,i kaze paparaci pa sto na tita itd...
sta mislis sta bi bilo s recimo nekim znanstvenikom u jugoslaviji da iznese ovakve rezultate istrazivanja u javnost? pa progutao bi ga crni mrak. nestao bi kao magla u podne.
Zadnja izmjena: dadooo_23, dana/u 03 Apr 2009 10:39, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#34 Post Postao/la odysseus »

dadooo_23 je napisao/la:
kajs je napisao/la:Sve da je i tako, pokaza ovo tvoje istrazivanje da BOSNJACI zapravo nisu sloveni. To je teorija koju ja podrzavam i evidentno je da je eto i naucnici dokazali da je tako [Happy.gif]


Nemoj mi samo sad da su oni dijelom od hrvata a dijelom od srba :lol:
ne znam zasto ovdje nisu stavili populaciju BIH-e. potrudit cu se pa cu pronaci.

i tocno je da ni bosnjaci kao ni hrvati,ni srbi nisu slaveni.

kazem ti probat cu pronaci i rezultate za BIH populaciju.
Ma uzalud se trudis dado...nista neces uspjeti pronaci,jer mi Bosanci smo pali sa MARSA... :lol: [mmmux2.gif]
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#35 Post Postao/la dadooo_23 »

odysseus je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
kajs je napisao/la:Sve da je i tako, pokaza ovo tvoje istrazivanje da BOSNJACI zapravo nisu sloveni. To je teorija koju ja podrzavam i evidentno je da je eto i naucnici dokazali da je tako [Happy.gif]


Nemoj mi samo sad da su oni dijelom od hrvata a dijelom od srba :lol:
ne znam zasto ovdje nisu stavili populaciju BIH-e. potrudit cu se pa cu pronaci.

i tocno je da ni bosnjaci kao ni hrvati,ni srbi nisu slaveni.

kazem ti probat cu pronaci i rezultate za BIH populaciju.
Ma uzalud se trudis dado...nista neces uspjeti pronaci,jer mi Bosanci smo pali sa MARSA... :lol: [mmmux2.gif]
100% [laugh.gif]

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#36 Post Postao/la beca »

Lijepo si ovo dado prepisao , ali mi savrseno dobro znamo ko su nam preci i odakle potjece nasa pradomovina...historijske cinjenice koje su nepobitne srecom postoje....

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#37 Post Postao/la dadooo_23 »

beca_jovi je napisao/la:Lijepo si ovo dado prepisao , ali mi savrseno dobro znamo ko su nam preci i odakle potjece nasa pradomovina...historijske cinjenice koje su nepobitne srecom postoje....
odakle potjece nasa domovina i tko su nam to preci??? ajde,mozda znanstvenici ne znaju svoj posao... tu smo mi da ih ispravimo!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#38 Post Postao/la beca »

dadooo_23 je napisao/la:
beca_jovi je napisao/la:Lijepo si ovo dado prepisao , ali mi savrseno dobro znamo ko su nam preci i odakle potjece nasa pradomovina...historijske cinjenice koje su nepobitne srecom postoje....
odakle potjece nasa domovina i tko su nam to preci??? ajde,mozda znanstvenici ne znaju svoj posao... tu smo mi da ih ispravimo!
upravo ne zelim znanstvenike ispravljati.....sve je krenulo od moje recenice svi smo mi Slaveni, ja sam vec navela podjelu Slavenskih naroda, ne mislim se ponavljati, Slaveni su kao plemena dosla iz jugoistocne Azije, koliko me pamcenje sluzi, i bili su sa Baltijskim plemenima u zajednici, kako su se spustali preko Karpata u Panonsku niziju, postepeno su se odvajali jedni od drugih i stvarali posebne zajednice....da ne lupam sada, mogu tacno, kad budem u prilici da provjerim, napisati od kojeg do kojeg stoljeca se sve desavalo, ne bih da pogrijesim....

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#43 Post Postao/la beca »

papaya je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=QnJJ18Cttpc


svi ste vi jugosloveni, htjeli ne htjlei :wink:
(sa raznim nijansama)
[evojele9.gif] to i ja kazem

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Istina o JUGOSLOVENIMA (onim dobrim bivsim starim)

#44 Post Postao/la grga »

papaya je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=QnJJ18Cttpc


svi ste vi jugosloveni, htjeli ne htjlei :wink:
(sa raznim nijansama)


nisam i neću da budem...

Odgovori