Desavanja u Sloveniji

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Desavanja u Sloveniji

#1 Post Postao/la vihor »

Naravno da sam ovu temu ocekivao od onih koji zive tamo ali eto nije ni vazno
Desavanja u nasem komsiluku (ja to nazivam komsilukom iako se ne granicimo sa njima) su potaknula niz pitanja o korupciji, bezobzirnoj pljacki vladajuce oligarhije u Sloveniji
Nazalost i ovdje kao i u drugim drzavama glavne zrtva je narod koji tamo zivi
Sta reci poslije svega? Lopovluk je univerzalan i ne poznaje granice, nema naciju, religiju, jednostavno se desava svuda

Citao sam ovih dana razne vijesti iz Slovenije i ono sto se tamo desava me podsjetilo na arapske zemlje samo sto ne mozemo zvati Proljece vec slovenska Jesen

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Desavanja u Sloveniji

#2 Post Postao/la vihor »

SPUSTIT ĆEMO ŠTITOVE
POTRESNO PISMO SLOVENSKOG POLICAJCA: Dosta mi je, nemam novca za rođendan svog sina, neću udarati po gladnom susjedu


Datum objave
05.12.2012 09:31
Izvor: index.hr
navodno pismo slovenskog policajca koji je poručio javnosti da ne bude udario gladnog susjeda, pa niti kada mu to zapovjede! Poručio je prosvjednicima da je on dio njih i da će spustiti štit, a vladi je poručio da su gotovi!
"Poštovani policajci - kolege, prijatelji, očevi i majke slovenske djece. Bio je rat, bilo je nasilja, uspješno smo obranili Sloveniju, samo smo željeli neovisnost i bolji život. Ali sada smo ostali zarobljeni, u zatvoru smo slovenske politike, lijeve i desne, u diktaturi Janeza Janše, nesocijalne poremećene osobe koja nas vodi i koja je upregnula Vinka Gorenaka, našeg izdajicu zahvaljujući kojemu primamo minimalne plaće. Upravo taj Gorenak izdao je svoje kolege.

Mi Slovenci smo ljudi

I tako smo mi postali dio ustanka, dio slovenskog ustanka koji ima dvije strane. Prva strana je narod koji želi iskorijeniti totalitarnu diktaturu vlasti, a druga strana je šačica nezasitnih materijalista koji su zaboravili da smo mi Slovenci ljudi. I mi ljudi, čiji su krv i srce slovenski, nećemo dati da Slovenija bude politička elita.

Ja sam zaprepašten, ne mogu vjerovati, da se slovenska policija sve više bavi "kriminalom" u koji spada krađa peciva i kruha, krađa osnovnih stvari za život. Ti ljudi nisu lopovi i kriminalci, oni su gladni! To rade da bi preživjeli. Da prežive u Sloveniji koja je trebala postati nova Švicarska. Tu se više ne da živjeti. Ti gladni ljudi koji su ukrali pecivo i kruh su osuđeni. A tajkuni, vladajući i gradonačelnici ne. Zato samo poručujem vlastima: još uvijek sam čovjek, još uvijek što je pravo a što krivo. Čak i kad stavim kacigu, pancirku, prsluk i držim pendrek.

Ni kada mi zapovjedite, ne budem udario po gladnom susjedu!

Poručujem Goreneku, Janši i svim ostalima, lijevima i desnima! Nikad više ne budem udario po onima koji prosvjeduju. Ne budem udarao gladne ljude, koji su gladni zbog vaše nesposobnosti. Ne budem udarao po ljudima koji su u pravu! Ne budem udarao po gladnom susjedu , sinu, ocu majci, sestri...!

Neću to činiti niti na zapovijed! Nisam tako odgojen.

A ti, dragi kolega?

Sin je plakao kad sam mu rekao da ne može pozvati prijatelje

Politički nisam opredijeljen. Ovo pišem jer moj petogodišnji sin nakon tri mjeseca slavi rođendan. Rekao sam mu da ne može pozvati prijatelje jer nemamo novaca, iako smo i supruga i ja obrazovani. Ostao je bez riječi, jako je plakao. Obećao sam mu da će iduće godine imati veliku zabavu. I to sam vjerojatno lagao. Morao sam zbog njegovih suza. Morao sam lagati svom djetetu zbog nesposobnih na vlasti, zbog diktatorske politike koja nema osjećaja za radnike.

Ovo pismo sam napisao zbog svih nas običnih ljudi. Ja ću spustiti štit, maknuti kacigu, zanemariti naredbu, ja sam dio vas, dragi ljudi!

Za Vladu: GOTOVI ste, spustit ćemo štitove!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Desavanja u Sloveniji

#3 Post Postao/la mrki62 »

Vihor, yebi ga mogu ti ja postaviti šta god želiš i komentarisati čak a ja sam sličnu temu već postavio na početnoj stranici http://www.bol-chat.com/news/view/2441/
Na forum nisam, jer nema aktivnih forumaša po tom pitanju.
A sad specijalno za tebe, postavi par pitanja i odgovorim ti [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Desavanja u Sloveniji

#4 Post Postao/la vihor »

Nisam tip kojeg krasi slavodobitnost kada su u pitanju desavanja u Sloveniji
Vidio sam da mnogi likuju na internetu zbog toga ali ja ne
Puno toga sm prosao i ne radujem se tudjoj nesreci
Danas medo tamo igra pred njihovim vratima a sutra ko zna gdje
Ja sam samo za to da budemo realni i posteni kada o tome govorimo bez obzira o kome se radi
Kao sto rekoh lopovluk nema naciju vjeru, to je generalan pojam
Ja nikada nijednom politicaru ne vjerujem niti podrzavam bezuslovno bilo koga

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Desavanja u Sloveniji

#5 Post Postao/la mrki62 »

Ovdje su ljudi ipak malo drugačiji i nema nedodirljivih, raja ima svega dosta a pogotovo zatezivanja kaiša na račun krize, koja je umjetno stvorena.
Mariborski gradonačelnik je u prvom krugu glatko pobijedio na izborima a izgleda da će uskoro da ide, već je najavio neopozivu ostavku.
E sad, ako je on "odletio" to još ne znači da neće i drugi odletiti.
Ipak je fer rekao; ne želi nasilje, ne želi da policija strada, protestnici, njegova obitelj , prijatelji il bilo ko.
Vidjet će se kako će biti u Ljubljani - uskoro, tamo je Janković Zoran gradonačelnik a Janez Janša ( predsjednik vlade ) ga nikako ne begeniše.
Po mojoj ocjeni će biti velikih pi*darija jer narod želi da sva vladajuća garnitura podnese ostavku i da se biraju nova lica, novi ljudi a možda čak i tehnička vlada
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori