Otkriti lazova

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Otkriti lazova

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tema bi mogla spadati i pod govor tijela jer najvecim dijelom lazi na toj osicilaciji i prepoznajemo lazove
Otkriti lazove na neverbalnoj komunikaciji je jako tesko mada nije ne izvodljivo
Prepoznavanje lazova i neiskrenih ljudi na internet portalima forumima je gotovo nemoguce,mada ipak izvodljivo uspomoc tehnickih pomagala kao i opazanja.
Stim da to licno smatram uzaludnim...

Kroz profesiju susretao sam se dosta s ljudima koji lazu glume i pokusavaju izbjeci na bilo koji nacin istinu.
Da ne duzim previse lazovi inace kada lazu manje govore sporije govore i prave greske u govoru.
Najcesce ce se koristiti vasim rijecima iz pitanja da bi odgovorili zadrzavajuci se na nekim ne vaznostima koje
kasnije mozete jako dobro iskoristiti
podudarajuci ga faktima
Nekada govore i monologom pripremajuci laz da bude uvjerljivija
to su oni malo da kazem tezi jaci lazovi (oni se cesto umisle to sto govore da je istina)
Takve je otkriti najteze ukoliko uocite da se radi o tim onda morate postici da se uzivi u svoju istinu postavljajuci mu pitanja sporedne prirode a konfortirati ga tehnickim vremenskim faktima
Vecina njih u razgovoru ne izdrze jednu trecinu kontakta pogledom u oci
Ali postoje i oni koji to uspijevaju pa cak da i kotrolisu i pokrete grimase lica ali onda treba obratiti paznju takozvane mikro izraze
Uh pojasnjenje o tome je malo teze...opsirnije.... samo cu napomenuti da su to izrazi lica koje niko nemoze kontrolisati a povezani su s misicima tijela koja su kontradiktorna grimasama i mimici
Napr banalni primjer vi pokusavate se nasmijati a obrve ostaju spustene
A ostali znakovi lazova spadaju kako sam rekao u govor tijela
Prekrsanje ruku cesto prebacivanje nog na nogu daju informaciju da je razgovor neugodan i da zele pobjeci iz date situacije itd.....


Da li vi imate neki sistem otkrivanja kada vas neko laze??
A ima ih punoo

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#3 Post Postao/la ra-ja »

Nemam nikakvog tretmana za
otkrivanja dali ko laze ili ne....jednostavno ljudima pokusavam vjerovati...Ja vjerujem u ono sto vidim....sto osjetim i sto cujem.... :chuckel:
Ja licno govorim istinu iako se ponekada pitam zasto to cinim ...jer osobe koje su me na pocetku fascinirale...i otkrijem da me lazu...bila bih jako razocarana na njih.....A vjerujem da ima ljudi koji tu lazu...to neosporavam jer su i sami priznali....I uvijek se pitam zasto to cine.... :chuckel:

Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la Sabinam »

Iskreno, slabo procjenjujem ljude...cesto se prevarim u procjeni tj.previse vjerujem ljudima i idem od sebe da su svi ljudi ok i da ne misle lose...
Jedino je dobro sto imam dobru memoriju i pamtim sitnice tako da po tome covjeka ulovim u lazi

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

jaran1 je napisao/la:kada razgovaram sa sagovornicima ja nastojim da ih saslusam pazljivo, a naravno dobro pamtim pa kada slijedeci put o istim stvarima pocnu govoriti ali puno drugacije........e ja onda vidim da lazu
A mislim da je najbolje sagovorniku gledati u oci i puno toga se tako otkrije
Mnogo godina sam radio na takvom mjestu da sam svakodnevno susretao puno ljudi i s njima kontaktirao tako da imam nekog iskustva oko otkrivanja lazova
Da u pravu si @jaran...i ja isto mislim kao ti....Najbolje se otkrije dali ko laze ili ne kada mu ravno gledas u oci.....isko i pisanjem mozes otkriti o kome se radi... :)

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#7 Post Postao/la pasa74 »

kroz zivot sam naucio jedno,ako se sam necuvas,drugi sigurno nece.vodeci se kroz zivot takvom teorijom uspio sam izbjeci mnoge neprilike.
ljudi ko ljudi,vecina ih laze,neko iz navike,neko ne namjerno,a neko se sa lazima hrani i bez toga nemoze.prilikom svake komunikacije sa ljudima pazljivo slusam i pratim ponasanje sagovornika,jer ljudi koji lazu ne gledaju u oci dok pricaju,cine neke pokrete koje obicno ne prave i vrlo cesto se kunu(zaklinju),da je istina ono sto govore.
mislim da dobro procjennjujem ljude sto je djelom zasluga i posla sa kojim sam se bavio do nedavo...

tesko me je prevariti!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#8 Post Postao/la im_ex »

Laz - meni najmrza karakterna osobina. :mad:

Oni koji me poznaju, znaju da sam iskrena osoba i nerijetko se desi da primijetim iznenadjenje na njihovim licima pri komuniciranju, kao da sam rijetkost ovog podneblja.
Time me uvijek alarmiraju da pripadaju grupaciji koju cini vecina, distancirani, trezveniji ...
A ja, na bica s kojim kontaktiram gledam kao na iskrene osobe pa se nerijetko razocaram. Ali, Bogu hvala, ne i uvijek. No, da se vratim temi.

Osobe koje lazu mogu prilicno brzo da identifikujem. Pomalo tesko za opisati ali, otprilike mi djeluju na neki nacin nervozne (ali, vise-manje imaju nabacen veo prikrivanja nervoze) ... izbjegavaju direktan pogled dok razgovaraju, sarajuci pogledom kontrolisu dal ih sem osobe kojoj pricaju cuje i prati sporedna osoba ... losi su il skoro nikakvi slusaoci sagovornika (teze da oni vode glavnu rijec) ... bez srama pokusavaju da temu razgovora njihova sagovornika prekinu nedorecenu da bi preuzeli rijec nastavivsi s temom koja nema veze s temom koju upravo narusise ... ne uspijevaju ostati mirni kad im se kaze:" Sacekaj da zavrsim!" ili "Pratis li ti mene uopce?".
Iako spadam eto u iskrene osobe koje mnogi smatraju rijetkoscu il' cak vrstom u izumiranju, ponosim se tom karakternom osobinom i nikad se ne mogu pozaliti da sam BEZ meni srodnih dusa.
Inace, nisam jedna od onih koja najmanje "kafu pije na svom terenu" te je krug mojih direktnih kontakata uzi no kod one vecine koju gore pomenuh.

Kao dijete sam cula uzrecicu "Bolje tanju pit' a rahat bit'" i tad zaista nisam davala znacaj na jacini poruke iste ... no, godinama, sve vise se divim toj kratkoj a tako smisaonoj izreci koja vrijedi u mnogim razlicitim situacijama :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#9 Post Postao/la belly_dancer »

uf..znam ih dosta..to su oni sta petljaju prstima,stalno imaju nesta za rec,neprestaju pricati ono sta im je na umu,nesvjesno pravi glupe face,ne slusa sugovornika,gladi kosu,iskrece oci na drugu stranu,cima se,i nakon toga izbjegava osobe kojima je lagao jer su mozda provjerili te price :chuckel:
u biti,jako jadni i prozirni ljudi..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#12 Post Postao/la ra-ja »

Znate zasto nikada nelazem .....jer bi me crvenilo lica odalo ...

Stid me je i kada drugi lazu....i ako se zacrvenim dok vi pricate samnom znajte da vam nevjerujem......

Ima dosta stvari po kojima mozete uociti kada neko laze....i ako me osoba jednom prevari tesko mu mogu ponovo vjerovati.... :-k

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#13 Post Postao/la belly_dancer »

EdeLa67_ je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:uf..znam ih dosta..to su oni sta petljaju prstima,stalno imaju nesta za rec,neprestaju pricati ono sta im je na umu,nesvjesno pravi glupe face,ne slusa sugovornika,gladi kosu,iskrece oci na drugu stranu,cima se,i nakon toga izbjegava osobe kojima je lagao jer su mozda provjerili te price :chuckel:
u biti,jako jadni i prozirni ljudi..
Zaboravila si oni sto diraju nos :chuckel:

i non-stop trljaju oci :-k
i stalno gledaju na mobitel dal ima sta novo onak prave se vazni..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#15 Post Postao/la ra-ja »

POMOCU DETEKTORA LAZI...... :biggrin: :biggrin:

Odgovori