Samoubistva trend ili?

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

Samoubistva trend ili?

#1 Post Postao/la Megaskotica »

Prema nekim statistickim podacima samoubojstva kod mladezi se desavaju svaka dva sata :huh:
Odnose nam vise mladih zivota nego bolesti ,zasto je to tako?
Cak smatram da je vise pokusaja suicida nego sto smo i svjesni.
Da li je moguce da je depresija postala jedini jaki razlog za takav cin.
Znam da su drustvene norme ,obitelji ,pa i sva ostala mjerila pomjerena ,ali sto mlade ljude natjera na takav cin..a puni su zivota..
Da li nas svijet i na ovaj nacin uzima danak?

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#2 Post Postao/la ra-ja »

Najveci razlog za samoubojstvo kod mladih je mislim depresija...A zbog cega ona dolazi....veoma siroka i dugacka tema za pisanje.. :-k

Svi smo razliciti tako i probleme razlicito.... nosimo...podnosimo i rjesavamo.... :huh:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#3 Post Postao/la belly_dancer »

heh..dbro pitanje..recimo kod nas blizu,jedan gradic Lovran,rekose da je zbog lovora koji tako nekako cudno djeluje na ljude :-k
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#5 Post Postao/la belly_dancer »

eh ma kakve su to gluposti da se njima neda zivit..joooj..kako me to poblesavi..ma sta jedna osoba od kojih 10-20 godina ima odlucivat na samoubistvo :mad:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#7 Post Postao/la kajs »

e ljudi,

Ima jedan festival narodnih igara ono folklor i te stvari, kontate sta hocu reci, i ljetos je bio kao pocasni ono gost, iz vojvodine gore jedno KUD vojvoðanskih madjara, e jes bejahu dosadni da ne poverujete, mislim zgodne im one madjarice ali ona muzika i ona igra, komentarisao sam rekoh nije ni cudo sto imaju najvise onih samoubistava .... al ozbiljno :)


8) :lol:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#8 Post Postao/la belly_dancer »

Nije mi jasno kako neko ko ima 5 i-podova i odlicne ocjene i stabilnu obitelj ima razlog za bacit se s nekog sprata :mad:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#10 Post Postao/la belly_dancer »

bas malo citam statistike,najvise se ubijaju u Litvi..hm :-k ali zasto tamo??
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#11 Post Postao/la Megaskotica »

moja razmislajnje je da takvi ljudi koji se na to usude nose u sebi veliku patnju ,najcesce dusevnu ali ne zanemarimo ni tjelesnu.
Mislim da ne treba tu razmisljati ni o opravdanosti takvih namjera ,jer je u takvim situacijama gotovo nevazno sto ta osoba ima sve materijalne vrijednosti pa i mozda sredjen obiteljski zivot,po meni se neki lijece bas s tim cinom , nebi li dokazali da pate okolini..nismo svi isti nazalost.
Ne ubijaju se samo ludjaci po meni a i nesto sam razmisljala i nekako mjenjam razmislajnje da li su to i kukavice..
Razmisljala sam da se stvarno iza tog cina mora skrivati velikaaaa patnja jer ne reagiramo svi isto na zivot ,depresiju ,strah ili anxsioznost ..
Smatram da to treba uociti kod ljudi i pomoci im a ne okrenuti glavu..
Steta je svakog zivota najvise mladog..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#12 Post Postao/la belly_dancer »

MegaSkotica je napisao/la:moja razmislajnje je da takvi ljudi koji se na to usude nose u sebi veliku patnju ,najcesce dusevnu ali ne zanemarimo ni tjelesnu.
Mislim da ne treba tu razmisljati ni o opravdanosti takvih namjera ,jer je u takvim situacijama gotovo nevazno sto ta osoba ima sve materijalne vrijednosti pa i mozda sredjen obiteljski zivot,po meni se neki lijece bas s tim cinom , nebi li dokazali da pate okolini..nismo svi isti nazalost.
Ne ubijaju se samo ludjaci po meni a i nesto sam razmisljala i nekako mjenjam razmislajnje da li su to i kukavice..
Razmisljala sam da se stvarno iza tog cina mora skrivati velikaaaa patnja jer ne reagiramo svi isto na zivot ,depresiju ,strah ili anxsioznost ..
Smatram da to treba uociti kod ljudi i pomoci im a ne okrenuti glavu..
Steta je svakog zivota najvise mladog..
a ljepo razmisljanje..ali dal im je to opravdano?zasto?to je nasa problematika.. :chuckel:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#13 Post Postao/la Megaskotica »

naravno bel da nije opravdano u tome se svi slazemo zar ne ,ali treba takve ljude primjetiti po meni i pomoci im , dokazano je da se takvi ljude osjete ali mi ponekad ne idemo za tim nazalost smatrajuci da ce se izboriti za sebe kao i drugi.
Smatram da na tome svi moramo vise raditi ,i okolina i drustvo cjelokupno od svih institucija ,skole , psihologa ,prijatelja i obitelji ,rekla bih neka kampanja osvjestivanja da nisu sami i da imaju nekoga i da to nije tabu da se to nazalost desava ali da ima pomoci.
Srce mi se slama uvijek kada pomislim da smo mogli nesto uciniti a nismo..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#14 Post Postao/la belly_dancer »

ali zasto neki ljudi tako samo cute i cekaju da se nesta za njih napravi,ja sam recimo na to alergicna..bljak..sta ja imam petljat se u tudi zivot.. [-(
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#15 Post Postao/la Megaskotica »

da li bi tako razmisljala da se radi o nekom tebi blizem ?

vjerujem da ne bi ..otvori pogled please :)

Odgovori