Incest

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

Incest

Post Postao/la Tourniquet » 17 Apr 2008 13:28

"Psihicka bolest novijeg doba".. ja bi ga tako nazvao.. Svi znamo sto je incest..
ali koliko je to rasireno danas kod nas ?:.

Na ovu temu me je potakao jedan nick sto dolazi na chat.. i kojeg stalno baniram iznova i iznova.. ali opet tu.. nick "j... sam sestru"... A i od prije je bilo raje sa nickom incest ili nesto slicno..

ZA me ne je to bolesno.. I nepojmljivo ni u kom slucaju.. i takve osobe treba samo ubiti..
Cuo sam za jedan slucaj, da, mislim u njemackoj, ima slucaj da otac i cerka zive skupa, i imaju cak i dijete.. Pa se zamislim... Kako ce to dijete zvati tog covjeka OTac ili djed?:. :( :(

Takodje jednom sam imao neku djevojku na msn.. Pricala mi je da ima sexulne odnose sa bratom.. KAo, uzajamno si pomognu kad zatreba sex da smanje napetost..
Mnogo je slucajeva takodje gdje otac siluje cerku i slicno...

Mnogo je tih primjera.. A ja se pitam.. jesu ti ljudi normalni ili sta vec ?..

sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma

Post Postao/la sabinax » 17 Apr 2008 13:33

Prvo ne slazem se da je to bolest novijeg doba...mislim da je toga oduvijek bilo...na zalost, a i biti ce
Po meni su to pravi bolesnici...tj ja to ne razumijem...ne znam kako netko to moze?
A sada dali je i incest kada su rodaci u pitanju...ne znam koje koljeno?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma

Post Postao/la becanka » 17 Apr 2008 13:36

U njemackoj zive brat i sestra zajedno, imaju 4 djece, 3 su oduzeli, a jedno je jos kod njih, on je bio u zatvoru, zabranjeno im bilo da su zajedno, tamo vamo, sad su opet zajedno... komplikovana i duga prica...

Ali neznam kako to mogu, naprimjer brat i sestra, otac i kcerka, itd.
Stvarno je bolesno i nezamisljivo.
Grozno, nemam rijeci za to.
To nema ni stida ni srama, ni karaktera, ni respekta jedno prema drugom...

Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

Post Postao/la Tourniquet » 17 Apr 2008 13:37

pa recimo sa islamskog stajalista.. 4 koljeno je neka granica... to ti dodje negdje recimo sve poslije tetica ili tetisne da nije incest.. a ovo sad ispod toga je incest..
al u svakom slucaju se preporucuje da ides sto dalje sa koljenima..

A mozda je bilo i u starije doba.. ali u zadnje vrijeme je posebno aktivno..

a mislim recimo u turskoj je to normalno... ne bas otac i cerka ali blizi rodjaci se uzimaju zbog nasljedstva.. tj. da sve ostane unutar jedne porodice..

to isto nije ispravno..

becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma

Post Postao/la becanka » 17 Apr 2008 13:41

Kad vec spomenu Turke, ToUrNiQuEt, kod moji Roditelja komsije u drugoj zgradi, isto od dva Brata se djeca uzimaju, to dodzu Amidzici, Stricevici,
ko da imaju toliko imanje, pa moraju da ostaju u familiji, vise bih se obogatili kad bih otisli u druge bogate familije... ma cudni su [-(

sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma

Post Postao/la sabinax » 17 Apr 2008 13:55

Znam da djeca rodena izmedu rodaka imaju jako los geneticki materijal, evo na otocima kod nas ... sve se to zenilo medu sobom, zbog toga i ima puno psihickih bolesti....djeca sto su vise zamjesana ljepsa su i pametnija, meni su naslade one èokolade.... izmedu crnih i bijelih
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma

Post Postao/la indeks » 17 Apr 2008 14:02

Tourni...ne znam jesi li citao knjigu~Necista krv~Borisava Stankovica.......
ovim zelim reci da incest nije ~bolest modernog doba~,samo se nije pricalo o tome,na nacin kao sto se to prezentuje danas,i na zalost,prihvata kao nesto normalno..........boze sacuvaj......... :mad:

Odgovorite